נעלבת מכל דבר..

Crema86

New member
נעלבת מכל דבר..

עוד שבוע וחצי אני מסיימת לעבוד בתחנת דלק אחר ש-6 שנים הרגשתי זלזול כלפיי לגבי החנות , חוסר הערכה והרעה בתנאים לקראת הסוף..
לאחר שלוש שנים שעבדתי שם היה בי רצון עז להשתלב גם בחנות נוחות .
ראיתי איך צוות העובדים בחנות מתחלף בקצב מסחרר , ואיך מנהל לשעבר נואש לעובדים.
אחת העובדות לשעבר שממש חיבבתי שאלה אותי למה שאני לא יעבוד גם בחנות? מאז התחלתי לפתח אובססיה ובכל פעם שהייתה מגיעה עובדת חדשה זה צבט לי בלב. ידעתי שהם לא מחשיבים אותי לעובדת רגילה, שהם לא סומכים עליי אבל אף אחד לא אמר לי את האמת בפנים..
תמיד היה בי רצון אולי לשלב עוד עבודה בחנות כלשהי אבל לעולם לא ניסיתי אפילו לחפש.

לפני שבוע פלוס נכנסתי סתם לקיוקס ליד הבית..גם לפני זה התחלתי לפזר קורות חיים ואף אחד לא חזר אלי
שאלתי את בעלת המקום , אישה מאוד נחמדה, אם הם צריכים עובדים..?
היא הראתה לי התלהבות ואמרה "בטח שכן, תיכף העובדת שלנו מתחתנת ואנחנו צריכים דחוף עובדת..יש לך קורות חיים..?"
באותו רגע לא היה לי אז היא אמרה לי להביא למחרת בבוקר לבן שלה שאחראי על החנות.
באתי למחרת כמו שביקשה ומסרתי קורות חיים לבחור הזה . באותו הרגע הוא היה קצת עסוק ואני הייתי בדרכי לעבודה.
אחרי כמה ימים שוב נכנסתי לחנות , לרגע חשבתי לבדוק מה קורה?!
שוב בעלת המקום ראתה אותי ואמרה איפה קורות החיים שלי ואמרתי שהבאתי לבנה והיא אמרה שהיא תבדוק.
מכייון שאני כל הזמן עוברת ליד הקיוקס וכל כך קורץ לי לעבוד שם , שאמרתי לעצמי שבמקרה הגרוע לא יקבלו אותי, רק שאני לא יפסיק לנסות..
כשהגעתי שוב לקיוסק ושאלתי את הבן של בעלת הבית מה נסגר?! הוא כזה אמר שהיו לו 5 בנות שהשאירו קורות חיים יחד איתי ושאבא שלו יחליט את מי לקבל. בדקה הבודדת הזאת קלטתי עליו שלא נעים לו ממני והוא משקר לי

החלטתי לעשות מעשה ושלחתי את החברה שלי להשאיר קורות חיים באותו הקיוסק.
הייתה לי הרגשה שעדיין הם צריכים עובדת ושאותה הם כן יקבלו כי אצלה בקורות חיים רשום נסיון כקופאית בסופר ומוכרת בתחנת דלק.
הייתה שם עובדת אחרת שרק לקחה ממנה פרטים ולא רצתה לקבל קורות חיים שלה בטענה שזה כולה עבודה בקיוסק..
כשבעלת הבית התקשרה לחברה שלי היא שאלה אותה על הנסיון שיש לה וביקשה ממנה להשאיר אצלה קורות חיים.
באותו הרגע ממש כעסתי , רתחתי מזעם!
אמרתי לעצמי שבכל מקום עבודה אפילו במלצרות דרושים עובדים עם נסיון. זה כבר מתסכל ממש..לא מספיק ש-6 שנים לא סמכו עליי שאני יעבוד בחנות, גם בשאר העבודות שוללים אותי בלי לתת לי הזדמנות.

היום תדלקתי וניגש אלי לקוח חביב , שבדרך כלל אנחנו משוחחים והוא מכיר את הסיפור שלי עם החנות והכל..
אמרתי לו שאני תיכף מסיימת לעבוד , שאני מחפשת עבודה ובכל מקום עבודה דרושים עובדים עם ניסיון .
הייתי בטוחה שאני ישאף ממנו כוחות, שהוא יעודד אותי וכל מה שהוא אמר לי זה "תרדי מחנוית !" "תוציאי את השטויות האלה מהראש , את לא בנוייה לעבוד בחנות.."
אני כזה "מה..??!"
שאלתי אם זה בגלל שבתחנה עצמה לא סומכים עליי וכנראה שיש להם סיבה מוצדקת אולי
הוא אמר שזה לא הסיבה ולפי מה שהוא הספיק להכיר אותי אני הפירקטיבית , שאני צריכה מקום עבודה שאני צריכה לזוז כל הזמן, שאני לא יכולה לשבת במקום אחד לאורך זמן. אמרתי לו מה זה השטויות האלה שהוא מקשקש והתחלתי להתווכח איתו ממש.
הוא אמר לי שהוא הספיק להכיר אותי כדי לקבל החלטה שכזאת . אני לא שתפתי פעולה ובשלב מסויים הוא התייאש והלך לכיון האוטו.
פתאום קלטתי את עצמי ממש עצבנית ..
בדיוק חברה שלי שלחה לי הודעה ואז בכלל הייתי עצבנית ואחרי זה בכיתי..
היא ביקשה שאני יסע איתה שבוע הבא לאיזה חנות בתוך מקום שאני בכלל לא אוהבת והייתי איתה שם כבר לפני כמה ימים.
סרבתי לה בטענה שאין לי מה לחפש ושהיא לא חייבת אותי בשביל ללכת לשם.
מפה לשם היא התחילה להפעיל עליי מניפולציה..אמרה שאם אני לא יבוא איתה , אז שגם אני לא יבקש ממנה טובות.
היא יודעת טוב מאוד שאני מחכה לפורים , להתחפש בתחפושת ושהיא תהיה הצלמת האישית שלי.
כאילו שמתי לב שבכל פעם שלא עושים כמו שהיא רוצה אז גם היא מתחילה להפעיל כוח .
אמרה לי שאני נצלנית , שאני חברה שלה הרק בשביל ישיבות ואמרתי לה שממש לא!
שהרי שהכרתי אותה בכלל לא הייתי בעד שנעשה ישיבות עם בנים, שלא נדבר על זה שגיליתי שהם ערבים ובכל זאת..נשארתי לצידה
אמרתי לה שאני יודעת שהיא לא בחורה של בתי קפה וזה ושהמפגשים העיקריים שלנו יסתכמו ביציאות.
ואז רשמתי לה שאם זה מה שהיא חושבת עליי שאני נצלנית אז שניפררד לדרכינו..

מאז שאני מכירה אותה התחלתי לחקות אותה : נהיה לי פתיל קצר, עליתי 20 קג כי פתאום יש ישיבות עם וודקה וסדר יום לא קבוע (אם פעם הייתי מסיימת לאכול בדיאטה גג בשעה 12 בלילה, שהרי יש ישיבות גם עד הבוקר ואין שם דברים דאטטים.)
גם עלה לי הביטחון העצמי שהתחלתי להסתכל עלייה כשאני רואה אותה שלמה עם עצמה . מצד אחד אני נראית מוזנחת וזה מפריע לי ומצד שני קשה לי לחזור לדיאטה מחדש.
גם כל הזמן ב8 חודשים שאני מכירה אותה אני "כלב שמירה " שלה , הולכת לכל מקום שהיא הולכת , כל היוןם מקדישה בשבילה בטלפון.
כאילו כל היום אנחנו בקשר אינטנסיבי.
מצד אחד תמיד חלמתי על חברה אבל עכשיו הקשר חונק.
אני שוקלת לנתק את הקשר איתה
בנתיים אני בוכה עם כאב בנשמה

את מערבבת כל כך הרבה ענינים בפוסט אחד...

כתבתי לך לנצל את ההזדמנות וללמוד קורסים של לשכת תעסוקה.. בקשר לעבודה
אני מציעה לך לחפש בעוד מקומות. יש אולי חנויות שירצו לעשות הכשרה.
יש מצב שכרגע יהיה לך קשה למצוא עבודה בחנות כי באמת אין לך נסיון.
אני באמת חושבת שללמוד מקצוע זה הפטרון בשבילך.

לגבי חברה שלך נראה לי שרק את תחליטי אם היא מבקשת יותר מדי ממך.
בשביל חברות צריך להתאמץ. אם שווה לך, תתאמצי.

Crema86

New member
התחלתי לעבוד אבל..

אני וחברה שלנו בחודש האחרון חיפשנו עבודות גם בחנויות וגם היינו בראיון עבודה למלצרות ולא קיבלו אותנו.
לפני שבוע נכנסנו לכוח אדם ושלחו אותנו לסופר עם הפנייה
מיום חמישי אנחנו בחפיפה.
זה סופר זול וגם ימי רביעי , חמישי ושישי עמוסים בלקוחות ככה שנפלנו על ימים לא טובים להתלמדות.
חוץ משתינו קיבלו עוד בנות להתלמדות. ישר הבנו שמנהל לוקח הרבה בנות כדי לבחור את הכי טובות.
אני מכירה את עצמי כאחת שיש לה קליטה איטית.
אני לא יודעת אם זה קשור להפרעת קשב וריכוז שיש לי , אבל תמיד בהתחלה אני ממש נלחצת וגם בלי קשר אני בן אדם לחוץ.
ישר איך ששמו אותי על הקופה התחלתי לפחד שחלילה אני לא יעשה טעות. גם להעביר מוצר כמו שצריך לא תמיד הצלחתי.
זאת שלימדה אותי לא כזה האמינה בי ואמרה לי שתחררי אין לך מה לפחד את איתי..
לכל הירקות והפירות יש קוד משלהם שהבנות בסופר יודעות כבר בעל פה. בעיקרון העבודה לא קשה , אבל עדיין אני מרגישה קושי.
אחרי שהייתי איתה פניתי לבד לאחראית וביקשתי התלמדות ממישהי אחרת שפחות עמוסה ויכולה ללמד אותי ברגוע.
זאת לא הלחיצה אותי, לא העבירה עליי שום ביקורת ואיתה השתחררתי. אני עדיין עובדת לאט אבל בטוח אבל לדעתי עדיף לאט מאשר מהר ולעשות טעיות.
ביום השני שלנו לעבודה שזה אתמול אחרי שעה שלחו אותי ואת החברה שלי למחלקת המזון המוכן. היינו אמורות למזוג לאנשים את המנה שלהם או מנת חלבון ולשים להם בקופסת פלסטיק. לאחר מכן לגשת למכשיר וללחוץ כמה דברים כדי שתיצא מדבקה למחיר..
אחד האחראים שם אמר לי שאני אדישה ואמרתי לו שאני ממש לא פשוט אני לא מצליחה להבין על מה ללחוץ בדיוק..
כשביקשתי עזרה מהבות הן עיקמו פרצוף וחלקן עזרו לי בשמחה. רק לקראת סוף המשמרת התחלתי להיכנס לבד לעניינים (עד אז הייתי מבקשת מהן להקליד לי בעצמן את המנות לקבלת המדבקה של המחיר )
את האמת על הרגע הראשון ששלחו אותנו לשם התבאסתי. אמרתי בלב מה באתי לעבוד כקופאית או כמגישה מזון חם?
למרות שלא ממש התחברתי לעבודה שתקתי. לא ביקשתי הפסקה כלום.
הפחד שלי הקטן שאולי ימים אלה של התלמדות אלה ימים זמניים ואני לא יעבוד באופן עצמאי בסופר הזה. אולי הם לא יסמכו עליי מספיק ואולי ירצו שבמקום קופאית אני יעבוד בתפקיד אחר ואני לא מוכנה לכך!
די נשבר לי מתחנת הדלק שעבדתי רק בדלק. עכשיו בא לי לעבוד בקופה. זה קשה אבל מאתגר!
מישהי מעבודה שהיא יד ימינו של מנהל וגם מתכננת לעזוב בקיץ כי היא מחפשת עבודה בתחום של הלימודים שלה.
היא הציעה לי לעבוד בסופר פארם או בניו פארם ואמרה לי שממש יתאים לי (אני יודעת להתאפר יפה ואני מתה על קניות של מוצרי טיפוח וקוסמטיקה לעומת בגדים שאני לא מתחברת)
גם אם יפטרו אותי משם אני לא יתייאש. אני גם יפנה ללשכת תעסוקה אם צריך..
מה שמפריע לי בעבודה החדשה למשל שיש הפסקה אחת במשמרת על חשבוננו של חצי שעה.
אין לי מה לעשות בחצי שעה הפסקה!
אני רגילה שבתחנת דלק שאני מסיימת לעבוד בה אני נאוכל כל 3 שעות בכמה דקות בודדות של כריך.
פתאום לעבוד בעבודה שהם מחליטים בעבוןרי מתי לאכול וכמה פעמים..
&nbsp
לפני כמה ימים היה אמור להיותצ לי ראיון עבודה למקום כזה של גלידות בקניון שאני אמורה למכור לאנשים . דחינו את הראיון לשבוע הזה שאני מסיימנת לעבוד כי באותה המשמרת של ראיון עבדתי.
מנהל שלי שאל איך הולחך לי בחיפוש עבודה ושסיפרתי לו אמר לי תגובה שכזאת "עזבי , עזבי זה לא בשבילך.."
ולא רצה להסביר את עצמו וגם ציין שלא נראה לו שאני מתאימה
אולי בגלל הלחץ?
כקופאית הוא כן אומר שיתאים לי..איזה מוזר הוא

נתת הרבה פרטים כהרגלך..

אני קוראת בשורה תחתונה שאת בודקת ומחפשת במרץ ולדעתי תמצאי. אם לא באותו סופר, אז בסופר
פארם ואחרי שעברת הכשרה כבר יהיה לך אפילו יותר קל במקום הבא.
את בכיוון הנכון שאת בודקת הרבה מקומות ולא מתיאשת.

אני חושבת שמנהל שלך לא מכיר אותך וגיבש עליך דעה מאוד שלילית ולא הייתי מקשיבה לדעותיו
של מה מתאים לך ומה לא. מצד שני תזכרי שגישה תוקפנית ואסרטיבית יותר מדי, במקומות
כמו סופר לא תתקבל בעין יפה. שם גם אם לא הוגנים איתך אין טעם לדעתי לשחק ברוגזים.
משרות של שכר מינימום נדיר שמתוגמלות ומקודמות. על תפתחי יותר מדי ציפיות ואין טעם
למלחמות. ביחרי מקום נחמד מספיק ותתחילי לעבוד. לא הולך? עוברים להבא.
גם לי תמיד הפריעה הפסקה אחת. פשוט אוכלים טיפה יותר ארוך. לא חייבים לנצל את כל
החצי שעה. יש מקומות שיכולים להתגמש ואם קיצרת בהפסקה ראשונה(בסיכום מראש)
תקבלי אחת נוספת קצרה. בסוף מתרגלים.

הרבה בהצלחה.

&nbsp

למעלה