נראה לי שזה הפורום הנכון

bigm2

New member
נראה לי שזה הפורום הנכון

פשוט כי יש פה הרבה גיטריסטים ממה שראיתי... בכל מקרה, התחלתי ללמוד גיטרה לא מזמן ויש לי בעיה כשאני מנסה לנגן שירים שאני מוריד את התווים מהאינטרנט...את האקורדים אין לי בעיה לנגן, אבל אין לי מושג מה הפריטה של כל שיר. שאלתי כמה אנשים והם אמרו לי שפשוט צריך להקשיב לשיר ולפי זה לפרוט אבל זה פשוט לא הולך לי, אולי אין לי אוזן לזה לא יודע...בכל מקרה, יש דרך יותר קלה או טובה לזהות את הפריטה של כל שיר? או אפילו מקום שזה כתוב בו או משו?

dreamerman

New member
אוקי...

ישנם שירים שבאמת נדרשת בהם פריטה מיוחדת אבל את רוב השירים ניתן לנגן פשוט לפי התחושה.. (במיוחד שירים ישראלים..) דבר ראשון, אתה יכול להתחיל בכך שתפרוט פעם אחת את האקורד במקום המדויק שהוא מופיע בשיר.. לאחר מכן, נוצר לך ספייס בין אקורד לאקורד.. בספייס הזה אתה יכול ממש להתפרע על הגיטרה או פשוט לפרוט למטה למעלה בין האקורדים עד שזה ישמע לך מתאים... הערה: אתה ממש לא חייב לנגן את השיר לפי הפריטה שמופיעה בשיר... כשאתה מנגן אתה מביע את עצמך ולא את היוצר של השיר... בקיצור, אתה יכול לנגן ככה, אתה יכול לנגן בצורה אחרת.. העיקר, תהנה, תמשיך לנגן ושיהיה לך הצלחה בהמשך הנגינה...

בניגוד לתגובה שמעלי חח

אני דווקא חושב שהוא מסכים איתי,זה נכון מה שהוא אמר בשלב יותר מאוחר,אבל לדעתי (הרחבה),בתור התחלה צריך למצוא את הפריטה של המקור ואחרי תקופה כבר יהיה לך קל לפרוט בכוחות עצמך..מקווה שלא הסתכסכתי עם אפחד..אורי

למעלה