נראה לי שמישהו מנסה לרמות אותי

נראה לי שמישהו מנסה לרמות אותי

היי, אני חדשה כאן וחדשה בתהליך.
עוד לא רוצה לפרט הרבה בנושא כדי שבעלי לא יוכל לעקוב אחרי, אך אשמח לדעת מכם-

מכיוון שאני עם ילדות קטנות ושכר נמוך אין ממש באפשרותי לשלם עלות עו"ד, אך מכיוון שיש לי רכב ברשותי הבנתי כי אינני זכאית לסיוע של המדינה.
אז פניתי ל"עמותה לסיוע משפטי" שם טענו בפני כי מגיע לי 50% הנחה שהעמותה תשלם עבורי ואני אשלם את שאר ה50%, העלות ששוחחנו עליה היא 20K לתביעה עבור מזונות ומשמורת בלבד! ללא רכוש.
במידה ויהיה צורך לתבוע גם רכוש זה עוד 20k! הרכוש שלנו לא מסובך- יש הלוואות שצריכות להתחלק בינינו, רכב, וביטוח מנהלים שלו שמגיע לי חצי לפי הבנתי.

בנוסף ה"עמותה" הזו מאוד מוזרה, שכן ברגע שהתקשרתי למספר אחד שלהם עונים לי- עמותה.
וכשאני מתקשרת למספר השני שזה אותו משרד עונים לי משרדה של עו"ד ***********.

דבר אחרון, הוא הציע לקיים בינינו הליך גישור על מנת לסגור את הכול בפגישה או שתיים ואז אני יחוייב "רק" ב9K +מע"מ! הכול עליי.
האם הסכומים הגיוניים???
הבנתי שגישור זה תהליך זול יותר.....

הסיבה לגירושים זה אלימות מילולית ואלימות נפשית במשך 4 שנים ולכן אין דרך לסיים את זה כרגע בנועם.
אני קצת חוששת לעצמי ולילדותיי למרות שאין הוא מאיים עליי פיזית בגדול.

אשמח לעזרתכם.
תודה.

yf50

New member
תנסי בנעמת באיזור מגורייך...

יש להם יעוץ משפטי, עו"ד, מגשרים וכו'.
הכנת הסכם גירושין לא מסובך עלתה לי לפני כשנתיים כ2500 ש"ח.

בהצלחה.

תודה, שאלה נוספת

האם נראה לך שעובדים עליי?
20K לייצוג ללא תביעת רכוש, והוא טוען שזה 50% הנחה???????

בנוסף ככל שהשעות עוברות אני מבינה יותר ויותר איך הוא עבד עליי.
הוא החתים אותי על המסמך של שכר הטרחה מבלי לתת לי לקרוא אותו, פשוט נתן את הדף וסימן לי עם היד תחתמי כאן, והחזיק אותו בידיו, לאחר מכן הבטיח שתוך שעה זה אצלי במייל ולא קיבלתי את זה עד עכשיו.

יצרתי עימו קשר ואמרתי לו שיש לי מישהו שמוכן לייצג אותי בסכום נמוך הרבה יותר והאם אני יכולה לצאת מהחוזה איתם כי עוד לא התחלנו הליכים? אז פתאום הוא אומר לי לספר לו כמה הוא רוצה לקחת לי ושהוא יסתדר איתי.

כל זה ומדובר באדם שטוען כי הוא מנכ"ל של עמותה ללא מטרות רווח שנקראת העמותה לסיוע משפטי ובפועל מלבד פגישת ייעוץ חינם שזה הרבה עו"ד עושים שום דבר שם לא קשור לעמותה.

הגעתי אליו שבורה והייתי בטוחה שזו עמותה אמיתית ולכן סיפרתי לו הכול ושאין לי יכולת כלכלית כרגע כי חשבתי שהם יבדקו את זכאותי לקבל מטעמם עזרה ובסוף יצאתי כשאני התחייבתי אליו ל20K ל18תשלומים + 600 ש"ח מקדמה (הוא רצה 2000!) .

וואו, עבדו עליי בעיניים לגמרי.
אני אישה חכמה וחדה, פלפלית ולא פראיירית (מנהלת מכירות בעברי כרגע מנסה לחזור למעמד שלי) ובכל זאת הוא הצליח לנצל את המעמד החלש שלי.

תפני

ללשכת עוה"ד ותתלונני עליו, הם מאוד מקפידים על אתיקה מקצועית ולפחות לפי מה שאת כותבת פה - הוא עבר על כללי האתיקה.

ככה לפחות יהיה לך קל יותר לצאת מההסכם שחתמת איתו.

בהצלחה

yf50

New member
לא יודע לגבי מחירים, אכן נראה לי מופרז, אבל

שמעתי גם על עו"ד שגבו 80K לתיק גירושין, הכל בכפוף לכמה מלחמה רוצים לעשות.
אותי בזמנו הנחה "כלל אצבע" שאומר שלא חשוב כמה נלחמים, בסוף זה תמיד נגמר בערך "חצי חצי" פלוס מינוס כמה שקלים לפה ולשם.
אצלי בזמנו היה די פשוט, היינו בפגישת יעוץ אחת אצל עו"ד מנעמת, נתנה לנו הנחיות לגבי ריכוז כל הרכוש, פנסיות, וכו'.
ישבתי עם גרושתי וסיכמנו על חלוקת הרכוש (תודה לאל שהילדים גדולים וכל הקטע של משמורת וכו' נחסך מהם ומאיתנו), ועו"ד הכינה הסכם
שעברנו עליו, שיפצנו קצת, וזהו.
זה נשמ ע כמו פרסומת לנעמת, אבל ההסכם (בדיעבד לאחר שאני יודע היום דברים שלא ידעתי אז) לא משהו בכמה דברים,
ומצד שני בנושאים אחרים שירת אותי היטב היטב.
כך שזה לא חד משמעי, אבל לפחות זה לא יקר.
אגב, בקשר לעמותות, בלי להכליל כמובן, מנהלי העמותה חיים לא רע מהמשכורות שהם "גוזרים" לעצמם עבור ניהול העמותה.
תבררי אצל עוד עו"ד לגבי שכ"ט, ותראי איך את ממשיכה...
תבררי גם בפורום דיני משפחה, איך אפשר לפתוח הסכם כזה מול עו"ד.
אם תוכלי להגיע לעו"ד שהוא גם מגשר ויהיה שיתוף פעולה מבעלך יתכן ותוכלו לעשות זאת ביחד ולצמצם עלויות.
במלחמה קשה, בסוף החלוקה היא חצי חצי ככה שהעו"ד לוקח חצי ממה שיש לכם, ולכם החצי השני...
שוב, שיהיה לך בהצלחה.
אה, כן, נדמה לי שבנעמת יש גם יעוץ פסיכולגי שיכול קצת לאפס ולהרגיע אותך, ושתדעי לקראת מה את הולכת בדעה צלולה ומפוכחת.

תודה על ההודעה שלך

אכן עברו כמה ימים מאז והתמונה קצת יותר מתבהרת.
אני פניתי ללשכה לסיוע משפטי ואני ממתינה למינוי עו״ד דרכם, אני בשמחה הייתי מוכנה לסגור הכול במהירות בינינו אבל לצערי סיבת הגירושין שלי איננה מאפשרת לי לנסות זאת כרגע כי אני לא יודעת מה תהיה תגובתו כשיגלה.

אני חיה באלימות מילולית נפשית וכלכלית כבר 4 שנים, הוא אבא מקסים ומדהים אבל בתור בעל הוא פשוט גיהנום עלי אדמות.
אני רוצה לפני שהוא מגלה על הגירושין שתהיה תביעה בביהמ״ש לענייני משפחה ורק אז אציע לו את אופציית הגישור כדי לזרז עניינים.

ברגע שהוא יגלה על הדבר הוא מסוגל להגיב בצורה חמורה, לאיים עליי וכו׳ ולכן כרגע אני מנסה להקליט כל מילה שהוא אומר לי.

בסופו של דבר אני לא מחפשת ״לדפוק״ אותו.
אני רוצה משמורת על בנותיי עם הסדרי ראיה כפי שהוא יחשוק בהם ( מאוד אשמח שיוכלו להיות איתו בקשר טוב) מזונות לפי מה שמגיע ולאו דווקא את כל המשכורת שלו, שאר הדברים חצי חצי וזהו.

כמו שכתבתי למעלה

למישהי ששאלה עבור חברה שלך ...

הריני להזהירך ...
זה יחזור אליך כדי לנשוך אותך ... ובריבית דריבית ..

תזכרי שאמרתי לך ..
לא מכיר את הסיפור שלך, ואת המניעים והסיבות שלך ..
אבל אני כן מכיר בני אדם, ואגו של בני אדם, וכבוד ונפש של בני אדם.
תעשי לו כיפה אדומה, וזה יהיה שם ביניכם. לתמיד.

למעלה