נשות הטאליבן

aint mindless

New member
נשות הטאליבן

כולם מכירים את התופעה המדוברת שתפסה תאוצה בחודשים האחרונים. מדובר בקבוצה של נשים שמכסות את עצמן בבדים רבים בצורה קיצונית, מתוך אידיאולוגיה שנתפסת על ידן כדבר הבסיסי ביותר שהן אמורות לייצג: בת ישראל כשרה, חסודה וצנועה. אמא שלי היא אחת מהן. הרעיון: לחקות את לבושן של האמהות הקדושות: שרה, רבקה, רחל ולאה, ובכך להגיע לדרגה רוחנית גבוהה בעבודת הבורא. ההוצאה לפועל: אשה שמשתייכת לאגודת הנשים הזו (כת זו מילה מפחידה מדי), מכסה את עצמה בכמה שיותר פיסות בד, וזה הסדר: 3 חצאיות: 2 התחתונות מבד והעליונה חצאית פליסה מסורתית. חולצת גולף. סינר פנימי. חולצה מכופתרת. ווסט. סינר חיצוני שנראה לעין. שאל. גרביים שחורות אטומות לרגליים. גרביים לבנות/שחורות אטומות לידיים. 3 כיסויי ראש. ולמחמירות: שאל עליון. כמעין שמיכת ענק שמגיעה מהראש עד הרגליים, ורעלה לכיסוי הפנים. התוצאה: לבוש מוזר וניכר לעין המעורר שיח ציבור רב ואנטגוניזם כלפי אותה קבוצת נשים. שלא כמו שהראו בתכנית "360" בערוץ 22, הנשים האלו לא מתאגדות בסתר. להפך, הן מחלקות אלפי דפי קריאה בכנסי ענק בכל הארץ. והן לא כאלה מפחידות. (מידע פנימי). *** עכשיו, אם נראה לכם שאני מנסה לשכנע אתכם שמדובר בתחביב נחמד שמעסיק נשים שלרוב לא עובדות ומקדישות את חייהן לזה, אז לא. השבת, במקרה נתקלתי בסיפור של תמר ויהודה בבראשית ל"ח, שהוביל אותי לכמה מסקנות. תקראו לי כופר, תקראו לי רשע, ככה אני רואה את הדברים. הסיפור בקצרה: תמר נישאת לער, בנו של יהודה, ואז הוא מת. היא נישאת גם לאחיו, אונן, ואז הוא מת. יהודה לא לוקח סיכון ולא נותן אותה לבנו השלישי, אלא שולח אותה לבית אביה כשהיא עגונה. תמר לא מוותרת, וכשיהודה, חמיה, הופך לאלמן, היא מחליטה שהוא יהיה אבי בנה ויהי מה. ואז: "וַתָּסַר בִּגְדֵי אַלְמְנוּתָהּ מֵעָלֶיהָ, וַתְּכַס בַּצָּעִיף וַתִּתְעַלָּף, וַתֵּשֶׁב בְּפֶתַח עֵינַיִם, אֲשֶׁר עַל-דֶּרֶךְ תִּמְנָתָה: כִּי רָאֲתָה, כִּי-גָדַל שֵׁלָה, וְהִוא, לֹא-נִתְּנָה לוֹ לְאִשָּׁה". כלומר: היא יוצאת ממלבושי השחורים שלה ומכסה את בגדיה בצעיף. כלומר, היא הופכת לצנועה יותר מבד"כ. ואז: "וַיִּרְאֶהָ יְהוּדָה, וַיַּחְשְׁבֶהָ לְזוֹנָה: כִּי כִסְּתָה, פָּנֶיהָ". בפסוק שלא משתמע לשתי פנים, יהודה רואה אישה שצנועה במיוחד, והדבר הראשון שעולה לו לראש זה שהיא זונה. זונה! לא רבנית, לא כלילת המעלות שמכסה את עצמה, אלא אישה שמפקירה את גופה בשביל פרוטה. זונה. מה יגידו הנשים היותר מדי צנועות של היום? לא יכול להיות, תסתכל ברש"י, שבכלל אומר שהוא חשבה לזונה בגלל שישבה בדרכים ולא ראה פניה וזיהה אותה. אבל עם כל הכבוד לרש"י, התורה פוסקת בוודאות שיהודה חשבה לזונה: כִּי כִסְּתָה, פָּנֶיהָ. בגלל שהייתה חריגה בלבושה. עכשיו ברור לנו שהאמהות הקדושות לא כיסו עצמן יתר על המידה בצורה שעושות נשים מסוימות היום. איך זה ברור? מזה שהדבר הראשון שמסיק יהודה כשהוא רואה אישה מכוסה יתר על המידה בצעיף, זה שהיא פרוצה. לא שהיא דומה לאימו (לאה), לדודתו (רחל), לסבתו (רבקה) או לסבתא רבה שלו (שרה). הוא חושב אותה לאישה פרוצה. ואני לא אומר ש"הטאליבניות" האלו הן פרוצות. אבל הן ניכרות לעין, הן לא לבושות באופן נורמלי, הן חריגות. וזה, אפילו יהודה חושב ככה, דבר פסול. ומזה אפשר לומר בגאון, שהנשים שמתלבשות בצורה צנועה בצורה מוזרה וניכרת לעין, לא פועלות כמו האמהות הקדושות כמו שהן חושבות. יהודה לא זיהה באישה הצנועה הזו את אף אחת מבנות משפחתו כי הן לא היו כאלה. יותר מזה, כשאברהם ושרה יורדים למצרים, הוא מודע לזה שיעשו לו צרות בגלל היופי של שרה, והנה עוד הוכחה לכך שיופייה של שרה היה גלוי לכל והיא לא הייתה מכוסה. אמנם אין ספק ששרה הייתה לבושה באופן צנוע בדיוק כמו התנהגותה הצנועה, אבל היא הייתה לבושה באופן רגיל. צנוע ורגיל ולא מעורר מהומות. כל מי שיכול שיעביר את המסר הזה הלאה, ויראה לאותן נשים שאין שום הוכחה שהאמהות היו הולכות כמותן, ושאפילו יהודה, אבי בית המלוכה היהודי לא זיהה בצניעות היתרה של תמר שום מידה טובה אלא רק חריגות ניכרת לעין.

אווץ`

הפסקתי להתאמן.. עכשיו ברצינות, כל עוד הם חיות בקהילות סגורות שלהם, ולא מתעללות בילדיהם,למה זה אמור להפריע לי? /tapuzforum/images/Emo13.gif

לפני חודשיים,

חברה שלי, יותר מכרה טובה מהשכונה, קנתה את הדירה בקומה הראשונה בבניין שבו אני מתגוררת, בדיוק אחרי פחות מחודש, מסתבר שהיא הגרה לקנדה, אני חשבתי שהיא תחזור ושזה רק טיול, היא התחתנה עם בחור מהישיבה של הרב מוגרבי אם אתה מכיר, נשות האברכים של הרב מוגרבי מתלבשות בגרביים מינימום 70 דנייר חצאיות פליסה (כפלים/איך שלא תקרא לזה) גופיה ארוכה, חולצה מכופתרת, ועליה ווסט, הכל ב2 מידות גדול ממה שהן צריכות. לפני שבוע, דיברתי עם עוד מכרה טובה מהשכונה שהייתה חברה טובה של אותה בחורה שהגרה לקנדה, ושאלתי לשלומה והאם היא מתכוונת לחזור. דיברנו בתחנת האוטובוס, בזמן שאני מחכה לאוטובוס, והיא בדרכה לתופרת. עליתי לאוטובוס פעורת פה. הבחורה שהגרה לקנדה - נקרא לה לצורך העניין - נטלי (שם בדוי כמובן) נטלי, שכיום היא בת 20 + 3 זאטוטים שעד לפני 4-5 שנים הייתה חילונית לכל דבר הגרה לקנדה ונכנסה לחצר של "הרב" ארז בארנס. אין לי מושג אם שמעתם עליו או לא, אבל הוא לא מאמין שארץ ישראל היא ארץ הקודש, הוא נגד הציונים, ונשות החצר שלו מתלבשות כמו שאתה כתבת כאן, הן עוטפות את הצוואר כמו ערביות, רק פניהן חשופות. ההתנהגות שלהם מוזרה לכל דבר - הם לא קונים מצרכים בחוץ - הכל מכינים בבית מאפס, קונים קמח מכינים לחמים, פסטות, הם מחתנים את הילדים שלהם בגילאי 14-15 בחתונה אין מוזיקה, רק כמה תופים וחצוצרות, הכלה לבושה בחליפה לבנה ותכולה.. ארז בארנס, הורשע בזמנו על חטיפת ילד בן 13 שהיה אמור ללמד אותו לבר מצווה, והוא ישב כמה שנים טובות בכלא ע"ז. ומה אומרים על זה אנשי החצר שלו? "הכל שקר" הם מאמינים שזו הדרך, ממש כמו הסאטמר. מה שאני באה להגיד בזה, זה לא משנה מה אני אישית בעד, אבל ללכת יותר מידי רחוק עם האמונה יכולה להרוג את הנפש. אני טוענת שיום אחד זה יכול להתפוצץ ל"נטלי" בפרצוף והיא תצא בשאלה כל כך חזק שזה יבוא הפוך על הפוך. בגדים צנועים, לא צנועים, מה שחשוב זה מה שבלב, אם אתה מאמין ויודע, שומר ועושה את רצון ה' ולו במעט, אתה מקבל את השכר שלך, אז נכון יש דברים שאסור לעשות - אבל צדיקים אנחנו לא, מתיימרים להיות - אבל הגשמיות מפילה אותנו בזה אחר זה.. מה שנותר להגיד זה, מי יתן ובאמת נעבוד את השם ביראה מתוך הבנה על כל דבר, אמונה אמיתית.

aint mindless

New member
להבדיל מהקבוצה

שאמא שלי נמצאת בה (שמונהגת ע"י הרבנית ברכה בניזרי), מה שאת מדברת עליו זה כת עם אידיאולוגיות שחוצות את עניין הצניעות ומתעסקות בהרבה יותר. אין ספק שזה מקרה חמור בהרבה ואנשים איבדו את שפיותם. מפחיד.

aint mindless

New member
לא שמעתי,

וכן, אמא שלי דוסית וזה ממש לא כמו שזה נשמע.

00bar00

New member
שמעתי על זה ולא האמנתי

שקיימות נשים כאלו..עד שבוע שעבר..שהן באו לעיר שלי עם הרבנית ברכה בניזרי.‏ והייתי בהלם.‏ במקום לחזק נשים-הם הצליחו להבריח אותן..מפחיד...

Silly Wisdom

New member
בתור אחת,

שחיה (לש' עבר) לפי האידיולוגיה הזו. אני יכולה לומר בוודאות, שאין דבר יותר כיף מזה. אני לא החמרתי ברמה הזו שאתה מתאר. אבל הייתי הולכת עם גרביים 70 דנייר שחורות, חולצות מכופתרות 2 מידות מעלי חצאיות פליסה ווסטים וכו'... ולא הייתה מאושרת ממני. מי שבאמת ובתמים מאמין בזה ורוצה לחיות חיי פרישות ותורה ושמח בחלקו. ימצא ב"החמרות" האלה את השמחה שלו. אני הייתי במשך תקופה במדרשה בירושלים בשכונת בית ישראל של ברסלב. והכרתי שם אישה שהתלבשה כמו שאתה מתאר- אחרי כמה ימים איתה קיבלתי על עצמי ללכת עם ווסט. האישה הזו מדהימה. היא לא מדברת ברחוב. בכלל לא מדברת ליד גברים. שומרת על צניעות ברמה גבוהה מאוד, והכל מאהבה. ואתה רואה כמה שהיא שמחה בדרך חיים שלה. אישה שראתה וידעה דברים אחרים ביחס לעולם שלה היום. ויש לה וילונות אמבטיה מכל כיוון אפשרי במקלחת כדי ש"קירות ראשה לא יראו שיערות ראשה". כמו קימחית הצדקת. וכל זה בשביל מה? כדי שיהיו לה בנים בני תורה צדיקים! אני בהחלט מבינה ומתחברת לזה. לצערי אני ירדתי ברוחניות וכבר לא כמו פעם- כי אצלי זה לא פשוט... אבל אני לעולם אעריך את הנשים הללו ואת מסירות הנפש שלהן- והכל בשביל שהילדים שלהם יצאו תלמידי חכמים יראי שמיים. ובמצב שהדור שלנו נראה היום?! הייתי הולכת גם עם כובע בוער על הראש אם צריך! ולגבי הטענה הזו שלך שזה מושך את העין- נכון- אולי זה מושך את העין- אבל אף אחד לא יכשל- כי ממילא אי אפשר לראות כלום. וגם אם יראו אף אחד לא יגיד "ווואי איזו בחורה יפה בא לי עליה"... הוא ימלמל לעצמו משהו בתהייה וימשיך הלאה...

aint mindless

New member
אני חי את הדבר הזה.

מדובר בהתמסרות מלאה, ואין ספק שהנשים האלה נחמדות ומאירות פנים אבל משהו לא בסדר בזה שהשאיפה הגדולה שלהן זה לשים רעלה. אין בעיה בצניעות. אמא שלי התחילה בווסט ובפליסה ומאז זה הדרדר למה שכתבתי - שלוש חצאיות, סינרים מיוחדים, שאלים, כיסוי צוואר והכל מהוכחות כביכול מרבנים שסוברים שככה האמהות היו הולכות, וזה לא נכון! הן יצרו לעצמן תורה משלהן, והלכות צניעות משלהן ואם זה מה שכתוב בבראשית, אז מי היא אותה רבנית שמטיפה שככה צריך להיות?! אם התופעה הזו תתרחב, והיא כבר רחבה דיה, העולם החרדי הולך להיות שחור כמו שמעולם לא היה, וזה מעורר סלידה.

Silly Wisdom

New member
המממ אני דווקא חושבת

שהעולם החרדי לא יהיה שחור משחור. להיפך- תראה את דור העתיד שלנו... יותר ויותר יוצאים בשאלה- או כאלה שמגלים את עצמם מחדש. בחורים שעוזבים את הישיבות ויוצאים לעבוד. ובחורות ש.... עדיף לא לדבר
העולם החרדי יקבל עיצוב מחדש- ועד כמה שכואב לומר את זה... אחרי שגדולי הדור שלנו- עוד 30- 50 שנה יפטרו מהעולם... הוא יתחלק ל3-4 זרמים. החרדים ה"חדשים" אלה שרוצים לעבוד ולא להיות שבבניקים. החסידים שמין הסתם ישארו כאלה. החוזרים בתשובה. והחוזרים בתשובה שלקחו את זה קשה מדי. לא תהיה הנהגה כמו היום- וברגע שיעלמו גדולי דור כמו הרב אלישיב והרב עובדיה... נראה לי שכל אחד יחיה לעצמו- אני בספק אם ישאר פה משהו נורמלי. אני מקווה שעד אז יבוא המשיח ולא נצרך לראות את זה...

aint mindless

New member
../images/Emo6.gif

אני יוצא בקריאה נרגשת לבחור ההוא: אם אתה עדיין כאן, בוא קח אותנו! בוא!

למעלה