נשיכות - take 2

אפרסקה

New member
נשיכות - take 2 ../images/Emo122.gif

מבקשת להתייעץ אתכן: אז אחרי שעברנו את נושא הנשיכות עם ענבר בזמנה, חשבתי שנקבל פטור בסיבוב השני אבל מסתבר שלא..
אוף. דביר בן שנה וחצי (כפרה עליו חמסה וכו'), בקבוצת פעוטות בגן, ננשך כבר 4 פעמים השבוע. הוא לא נושך בחזרה, כמובן. הוא גם לא מרביץ. הוא חננה, כמו אמא ואבא, וכמו אחותו הגדולה, שחטפה ביסים על ימין ועל שמאל. אבל ענבר הייתה בת שנתיים פלוס והייתה מידת הבנה ותקשורת רצינית יותר, ואילו דביר עוד לא מדבר, אני בטוחה שמבין הכל אבל בכ"ז יכולת התקשורת מוגבלת יותר. הסימן היחיד לכך שהוא לגמרי מודע למה שקורה הוא שביום חמישי כשהחזקתי אותו בידיים הוא ניסה לנשוך לי את הכתף...אמרתי לו שאסור, אבל אני כבר לא בטוחה איך להגיב... עם ענבר זה היה חד משמעי, אסור לנשוך, אסור להרביץ, אני גם הייתי נגד להחזיר בצורה חד משמעית. כתוצאה מכך קיבלנו ילדה שחטפה נשיכות וגם מכות. בשלב מסוים החלטנו שכן אומרים לה להחזיר, אבל החינוך היה כבר כ"כ עמוק שלא הסכימה להחזיר... רק עכשיו, כשהיא בת 5 וחצי, היא התחילה להחזיר לאיזו ילדה שמציקה לה באופן קבוע, והיא מאוד גאה בכך. וגם בעלי גאה, ורק אני עדיין לא לגמרי מרגישה עם זה בנוח... ומצד שני, רואה שידור חוזר מול העיניים, דביר ילד טוב, לא נושך ולא מרביץ, בטח לא מחזיר, לעומת שאר "ביריוני" הגן (אני יודעת, מצחיק להגיד את זה על בני שנה פלוס) שכנראה גם נושכים וגם מרביצים. בגן מתייחסים לזה מאוד ברצינות, ואני יודעת שמאוד קשה למנוע, ומתחילה לתהות אם אני לא צריכה לנקוט בשיטה אחרת וללמד אותו מההתחלה להחזיר...(איך בכלל מלמדים ילד בגיל הזה להחזיר? ואת ההבדל בין ליזום ולהחזיר? קצת גדול עליו ועלי) אם אני לא רוצה שהילד המתוק ומנומס שלי יהפוך לשק חבטות ונשיכות. ללמוד מהניסיון של אחותו... לא יודעת אפילו מה אני שואלת, בעיקר שופכת את הלב ומקווה שאולי לכן יהיו רעיונות חכמים. תודה, אפרסקה המבואסת עד מאד

אני לא מאמינה בלהחזיר

וברור שבגיל הזה יהיה לך קשה מאוד להסביר לו את ההבדל בין נשיכה יזומה לנשיכה שהיא תגובה לאלימות כלפיו. אני חושבת שהפתרון הוא בידיים של הצוות בגן. אם הוא ננשך כבר ארבע פעמים זה אומר שהם לא מטפלים בעניין בצורה יעילה. אני מאמינה שיש ילד אחד שנושך או מקסימום שניים וזה בדיוק התפקיד של הצוות לתת תשומת לב מיוחדת לילד כזה, למנוע את הנשיכה שניה לפני שהיא מתבצעת ולהבהיר לילד איך להביע את הרצון שלו או את הכעס שלו בלי לנשוך. נשיכות בגיל הזה הן אופייניות כי הילדים כבר רוצים מאוד להביע את עצמם ובד"כ אין להם את יכולת הדיבור הדרושה כדי להביע את עצמם. זה מובן וזה טבעי, אבל הילד שלך לא צריך לסבול מזה. אם הוא ילמד להחזיר לנושכים זה לא ימנע מהם את דרך התקשורת הזאת. צריך לעצור אותם ולכוון אותם לצורת התקשורת המתאימה וזה בדיוק התפקיד של הצוות. בשביל זה את משלמת להם.

אפרסקה

New member
גם אני לא מאמינה בלהחזיר

ומצד שני, את ענבר חינכנו לא להחזיר והיא חטפה המון. המון. ואני לא רוצה לראות את זה חוזר על עצמו. אגב הצוות בהחלט משקיע ואני יודעת שקשה מאוד למנוע במאה אחוז, אני אישית נכחתי במקרה בו ענבר עמדה צמודה אלי ממש וילדה באה והכתה אותה בשניה שלא שמתי לב, זה היה לגמרי בלתי נמנע וזה כשאני עליה אחת על אחת (בגיל 3) מאוד קשה למנוע, לצערי. אני חושבת שמדובר ב-2-3 ילדים בעייתיים ולצערי דביר נקלע לאחרונה לקו האש. בכל מקרה קבעתי פגישה עם יועצת הגן לשמוע קצת מה עושים בכדי למנוע, ומה היא ממליצה מבחינת תגובה. מקווה שיהיה לה מה לחדש לי כי זה מבאס מאד.

ריטה1

New member
הייתי פעמיים מהצד השני של המתרס

גם הגדולה ועכשיו גם הקטנה(בת שנה ושבע) היו נשכניות, הגדולה היתה חוזרת עם נשיכות אכזריות, אבל גם בגיל שנה וחצי דאגה להחזיר. הקטנה בכלל פושטקית אמיתית, מושכת בשיער, מרביצה ונושכת, אפילו אחותה הגדולה (בת 8), חוטפת ממנה. אני מאוד מנסה לחנך אותה ולכעוס עליה כשהיא עושה את זה, ונראה כי לאחרונה הפסיקו הנשיכות. כפי שהסבירה לנו הגננת, זו תקופה כזו והיא תעבור ברגע שהם יתחילו להתבטא במילים

למעלה