"נשקול לתבוע את המילואימניק המפוטר"-כתבה nfc

"נשקול לתבוע את המילואימניק המפוטר"-כתבה nfc

"נשקול לתבוע את המילואימניק המפוטר" בקבוצת כנרת מאיימים להגיש תביעת דיבה נגד משה ברק שטען נגדם כי פיטרו אותו על-רקע שירות המילואים שלו "האיש חי בשקר עצמי", אמרו ברק טען כי סבל מהתנכלות במהלך כל תקופת עבודתו בכנרת מאת: איציק וולף | | www.Nfc.co.il גורמים בקבוצת כנרת מאיימים להגיש תביעת דיבה נגד איש המילואים משה ברק (59) מנצרת עילית שעבד לאחרונה עד בענף ההובלה בקיבוץ. זאת בעקבות יציאתו לתקשורת בטענה כי פיטרו אותו מן העבודה על-רקע שירות המילואים האחרון שלו. מרכז המשק בקבוצת כנרת, אלי בן עמי, אומר בתגובה לדברים כי החליט באופן מודע שלא לנהל את המאבק על שמו הטוב של הקיבוץ באמצעי התקשורת. "אני לא אלבין פניו של אדם ברבים. משה ברק פוטר בגלל התנהגות שאינה הולמת שחזרה על עצמה. אם נאלץ, נתמודד בזירות אחרות על העובדות ולא באמצעי התקשורת", אמר והוסיף כי בימים אלה שוקלים בקבוצת כנרת את המשך הצעדים בפרשה. עם זאת ציינו גורמים בקיבוץ שביקשו להישאר בעילום שם לעת עתה, כי הם בהחלט מעוניינים לתבוע את ברק בתביעת דיבה בשל הפרסומים שהוגדרו על ידם "שקריים לחלוטין". "הוא חי בשקר עצמי, הוא פוטר בלי שום קשר לשירות המילואים שלו אלא בגלל שלא היה אמין. מה יש לומר על אדם שמגלים אותו פעם אחר פעם עם המשאית במרחק של 40 קילומטרים מהנתיב שלו?", הוסיפו. לטענתם, גם מח"ט המילואים של ברק, סא"ל צביקה לוי, טען כי הוא מצטער שהכניס את עצמו לפרשה והודיע כי יבוא בקרוב לקיבוץ על-מנת לשוחח עם החברים על עניינו של ברק. את רצונם להישאר בעילום שם נימקו בעובדה שהתקבלה בקיבוץ החלטה שעל פיה יהיה מרכז המשק, אלי בן עמי, הגורם היחיד שיוצא את תגובת הקיבוץ לתקשורת וברצונם שלא להפר את ההחלטה הזאת. המזכיר בן עמי ציין עוד, כי הטענה בדבר התנכלות בקיבוץ לחייל מילואים אינה מתאימה לאווירה של הקיבוץ שמעודדת שירות צבאי בסדיר ובמילואים. "זה בניגוד לתרבות ולהוויה של המקום. אין סיכוי שהקיבוץ הזה היה נותן גיבוי לפיטורין על-רקע שירות מילואים". עוד העיר, כי גם מנהל ענף ההובלה בקיבוץ, אלי שטיין, שהושמץ על-ידי ברק, הוא בעצמו אב שכול, כך שהתנכלות שכזו אינה עולה אפילו על הדעת. ברק: התנכלויות חוזרות במהלך כל תקופת העבודה בכנרת משה ברק, שעבד עד ל-13.07.07 כנהג הובלות בקבוצת כנרת, משרת בגדוד העורב של יחידת הצנחנים במילואים 697 מאז שנת 1968. בשירותו הסדיר לחם בסיירת שקד ברצועת עזה יחד עם בנימין בן-אליעזר, במסגרת שירותו בגדוד לחם במלחמת יום כיפור באוגדה של אריק שרון, עבר את מלחמת לבנון הראשונה, את שתי האינתיפאדות ואת מלחמת לבנון השנייה, אך בשבע השנים האחרונות נאלץ לטענתו להסתיר את עובדת התנדבותו בשל התנכלות מעסיקיו. ברק טען כי כבר בהזדמנות הראשונה שבה התכונן לצאת למילואים פנה אליו מנהל העבודה בכנרת, אלי שטיין, ואמר לו שאם הוא יוצא למילואים אין לו למה לחזור. בשל כך הסווה ברק את שירות המילואים שלו בכל שנה בתואנה אחרת: פעם היה זה ניתוח טחורים, פעמים רבות היו אלה ימי החופשה שלו שנוצלו עד תום ופעם זו היתה אפילו סבתא שמתה. לפני חודש וחצי יצא ברק לשירות מילואים נוסף של 11 ימים, בין התאריכים 17.06.07 ל-28.06.07. הפעם היה זה שירות ברמאללה וכמדי שנה סופח ברק לתאג"ד כנהג אמבולנס. "אלי שטיין יצא בדיוק לטיול בטורקיה ובקיבוץ היה מחליף שלו. אמרתי להם שיצאתי לחופש על-מנת לטפל באבא שלי אבל כשהתקשרו למכשיר הקשר של הקיבוץ שלקחתי איתי אמרתי להם שאני במילואים", סיפר. "המחליף של שטיין אמר לי לעזוב הכל ולחזור מיד לקיבוץ ואני עניתי לו שאני לא יכול לעזוב את האמבולנס באמצע רמאללה וכשאסיים את המילואים בעוד כמה ימים אשוב לעבודה". לאחר שחזר ברק מן המילואים הוא התקבל ביחס קריר מצד מעסיקיו, כך טען, ובאחת ההזדמנויות שבהן התעורר ויכוח בינו לבין שטיין, שחזר כמה ימים לפניו וגילה כי ברק יצא למילואים, הטיח בו מנהל העבודה כי הוא לא מאמין לברק וכי ברק משקר לו כל הזמן. "שאלתי אותו: אני מפוטר? אז הוא אמר שכן", סיפר. ברק מספר כי במשך השנים היה הפחד שלו מפני היחס של מעסיקיו בקבוצת כנרת לשירות המילואים שלו כל כך גדול עד שפעם אחת, כשחזר ממילואים ביום חורפי, נאלץ לפשוט את המדים ולהמתין מאחורי תחנת אוטובוס עד שחבר יביא לו בגדים אזרחיים, כל זאת בשל החשש שנהגי עמק הירדן יראו אותו לובש מדים ויספרו למנהל העבודה שלו. "הגעתי לעבודה בקיבוץ כנרת לאחר כעשרים שנות עבודה בסולל בונה, אשר שם ניתן להגדיר הייתי מילואימניק גאה. בקיבוץ כנרת הפכתי למילואימניק מושפל, הדבר חורה לי שבעתיים מכיוון שאני חונכתי על ברכי החינוך הקיבוצי כבן קיבוץ עברון. לא האמנתי שבקיבוץ כנרת יעוללו דבר כזה למילואימניק", סיפר. שירותו של משה ברק בגדוד העורב של הצנחנים הפך כבר מזמן לעניין משפחתי. שנות דור אחרי שהיה ממקימי הגדוד הביא ברק את שני בניו, עמית (30) ורועי (29), לשירות יחד איתו. "הבאתי את שני הבנים שלי איתי ואני איתם באש ובמים, הולך במסעות יחד איתם, סוחב את אותם משקלים על הגב ושוכב יחד איתם במארבים. הייתי איתם במלחמת לבנון, שתיתי מאותם מים שהם שתו ואכלתי מאותו אוכל. אם לא הייתי איתם אלא הייתי נשאר בבית הייתי אוכל את הצפורנים", אמר והוסיף כי כיום הוא מבלה עם שני בניו יותר זמן משבילה איתם אי פעם. מטה המאבק של המילואימניקים: להתקשר לקיבוץ ולמחות במטה מאבק המילואימניקים נרתמו לסייע לברק לפחות בחזית התודעתית. בהודעה שנשלחה בדואר אלקטרוני בתפוצה רחבה קראו לציבור בישראל למחות בפני אנשי הקיבוץ על מה שכינו "הפיטורים הבזויים, והיריקה בפרצופם של המילואימניקים". "לאור ריבוי המקרים והמשך נורמת הזלזול והפגיעה בחיילי המילואים מצד גורמים שונים בישראל, לא נשקוט קולנו יישמע ומאבקנו יגבר, בכל דרך אפשרית במסגרת החוק", כתבו בהודעה. "מטה מאבק המילואימניקים מגנה מכל וכל פיטורי איש מילואים על-רקע שירותו, לא ייתכן שהגענו לזמנים אשר בהם מאיימים ומפטרים אנשי מילואים ללא בושה עוד במהלך שירותם גם בעיצומם של קרבות. ייתכן שמעסיקים שונים רואים את ההתייחסות המזלזלת של גורמים ממשלתיים וצבאיים כלפי אנשי המילואים ולכן גם במגזר העסקי והפרטי יש המזלזלים באנשי מילואים. הזלזול מתחיל בסלחנות כלפי המשתמטים לא תורמים מאום למדינה ומסתיים בפיטורי אנשי מילואים אשר תורמים למדינת ישראל". כמו-כן צירפו רשימה של מוצרי הקיבוץ ומפעליו, מוצרי מפעל חופית, מוצרי תמרים פלוס ואתרי התיירות השונים של הקיבוץ, מתוך אתר האינטרנט של הקיבוץ לשיקול דעתם של האזרחים שמעוניינים למחות על הפיטורים. "האם לפרנס את את אלה אשר פגעו בפרנסתו של מילואימניק והתווספו למקרים אחרים של תופעה חמורה זו?", שאלו. עוד קראו לציבור להתקשר למזכירות קבוצת כנרת ולמחות על פיטוריו של ברק. "חיילי המילואים של גדנ"ט 697 קוראים לציבור להירתם למחאה", לשון ההודעה. "אנשי המילואים לא ינטשו את משמרתם, אך לא יעברו לסדר היום על פגיעה כלשהי באיש מילואים זה או אחר, על-ידי גורם כלשהו בישראל". החוק אוסר לפטר עובד בשל שירות המילואים יש לציין, כי על-פי החוק חל איסור על בעל מפעל לפטר עובד בשל שירותו במילואים וכי אם העובד פוטר בשל כך פיטוריו בטלים למפרע.

רוצים לצאת בזול הקיבוץ כנרת?

אני פוטרתי מעבודה שהיתה לי בשנת 1999 כשעבדתי דרך חברת כח אדם מנהל העבודה שמו היה אלברטו! כולה 5 ימי מילואים-אימון גדודי.(בעקבות האימון הזה באו עוד כמה באותה שנה מטורפת) אתמול חזרתי לאותו מפעל אולי יש להם עבודה בשבילי.. ומתברר לי שהאלברטו הזה כולה היה שכיר והוא עזב בשנת 2000. אם הייתיי יודע שזה לא העסק שלו עוד הייתי נכנס למנהל המפעל..סיפרתי את בצבא באותה שנה מטורפת וישר הסא"ל נבהל ואמר לי שאני יכול לגשת למשרד העבודה.הסיבה שסיפרתי הוא בגלל ריבוי האימונים וגם הסיבה שזה מפריע לי בעבודה החדשה שלי בנגריה,אותו מנהל עבודה יצא איתי גבר ולא פיטר אותי -על פעמיים אימון של 5 ימים ועוד אחרי זה הגיע אימון של 21 יום,שבוע בצאלים ועוד שבועים בימ"ח עבודה. מאז אני שומר על פרופיל מאוד נמוך כל פעם שאני מתחיל עבודה חדשה ולצערי אנחנו היום בזמנים שכמעט כל שנתיים מחליפים עבודה. טוב מאוד שתבע את קיבוץ כנרת!!! במקרים כאלה צריכים גם להביא "הוכחות" בין אם זה מוקלט ברשמקול או במצלמות נסתרות.כי בלי הוכחות אי אפשר לעשות כלום ואפילו אפשר להתסבך. מעכשיו אני אומר לכם--אם אותו מתנדב יפסיד בתביעה שלו!!!!!! כל המעסיקים יחגגו!!! וכל מי שעושה מילואים ידפק חזק. ולא תהיה ברירה לאנשים ומרוב פחד יעדיפו להיות נפקדים. חבל מאוד שהגענו למצב הזה.

נראה לי אנחנו בצד המפסיד!

וזה שאתה גאים שאתם לוחמים-על זה מגיע לכם כל הכבוד.. אך אם תשימו לב! בכל גדוד קרבי ישנם גם אנשי מקצוע וחלק מהם בחימוש! העבודה די קשה ודי פיזית וכמעט 24 שעות,הסיור תמיד מעיר בלילה.. גם את הסדיר שלי עברתי בגבול הצפון-וגאה ששירתי כמו שצריך! ולפני שיתקפו אותי למה לא הלכתי לקרבי...גם לצבא כמעט לא הצלחתי! אך לבסוף קיבלו. ויש המון עריקויות בגדוד קרבים של אנשי תחזוקה ,נהגים,חימוש,ומה לא.. אם המצב הזה ימשיך! לא ישאר לנו שום צבא. וזה שהצבא נכנע מזמן לתכתיבים שנוצר בעם,שבעצם מי שעושה מילואים הוא בורח "לנופש" ומשאיר את העבודה עם כוח אדם חסר. אנחנו נאכל אותה ובענק!!!!!!!--זיכרו טוב טוב את התביעה של המתנדב שעובד בקיבוץ. ובמקום שהרמטכ"ל ילחם במשתמטים כפי הגדרתו שיתחיל להלחם בהגנה על חייליו הן בסדיר והן במילואים.

צריך להאבק על כל סוג של מילואימניק!!!

לא כתבתי שצריך להלחם רק על הלוחמים אחי... התכוונתי שאנחנו כולנו צריכים להאבק למען כל המילואימניקים.כל תפקיד, כל מקצוע, כל שרות, כל אחד

אם הבחור לא אמין וזה הרקע לפיטורים...

מדוע חיכו כל כך הרבה זמן? וחוץ מזה סתם טמטום לפטר על רקע זה בסמיכות לשרות מילואים. מסריח ונראה רע, לכן קשה לי לקנות את גרסאת הקיבוץ. מה היו אומרות ארגוני הנשים לו עובדת היתה מפוטרת בגלל הריון/לידה???

רק לפני כשנה קיבל עובד מצטיין...בקיבוץ..אז

איך פתאום הוא הפך לעובד גרוע??? עוז נקודה למחשבה.

זה מענין מאוד!

המצב משתנה,המדינה משתנה,העם משתנה. כיום כמעט כל שנתיים מחליפים עבודה אין כזה דבר עבודה קבועה. וכמו שרשמתי בפורום לפני זמן מה ,הצבא דחק אותי ממש לפינה עוד כשהייתי כבן 24-26 בשנה אחת יצא לי לעשות כמעט כל חודש מילואים של אימונים ועוד בקיץ מילואים של כמעט חודש. וכבר רשמתי...שממש זה הלחיץ אותי,הזלזול של הקצינת קישור של אפכת לה..ותמיד השם שלי אצלה,הזלזול של מעבידים שבדרך כלל מעדיפים אחד שלא עושים מילואים..ועוד! כל זה דוחק לפינה וגם אני נשברתי בעבר ומאוד רציתי לצבא מהצבא ולא היה אכפת לי כלום. עד שבא ביבי נתניהו ועשה לצבא קיצוץ גדול! אני לא מפונק ובהחלט עושה מילואים כמו שצריך,גם הגדודים שבאים להחליף בקן..מתעצבנים ועוד אומרים "אנחנו כמו בסדיר רק לפני 4 חודש היינו כאן" גם כשנותנים לי מילואים בעורף שברך כלל זה הימ"ח!!! בכל זאת זה מלחיץ כי זה לא פעם בשנה.. מלחיץ בגלל העבודה כדי שלא יפטרו. הגיע הזמן שהרמטכ"ל ושר הביטחון החדש של "ניירת סיירת"(אהוד ברק המציא את זה ,אדיוט נשאר אדיוט)שבמקום להלחם במשתמטים--שיגנו על אלה שמשרתים בצבא.פעם היו עושים מילואים 45 יום רצוף ולא היו מפטרים איש,כיום עושים מילואים5 ימים בחודש עד לאימון הבא..וכבר המילואמיניק בהתקפי חרדה מפיטורים.

למעלה