סדנאות/ חוגים לשיפור הבנת הנקרא

סדנאות/ חוגים לשיפור הבנת הנקרא

שלום לכולם, אני כאן בשליחות אמי :) וגם כי אני התחלתי להיות מודאגת. אחי הקטן בן 11 צפוי לעלות בשנה הבאה לכיתה ז'. תקופה מדאיגה ומלחיצה עבור משפחה של ילד שסובל לפי הגדרתי האישת מדיסלקציה, אך טרם אובחן. הוא עבר אבחונים של קשב וריכוז ועוד אי אלו והתוצאות היו שהוא לא זקוק לריטלין, אך עם זאת יש לו קשיים. למען האמת, לא השכלנו להבין באילו קשיים ספציפיים מדובר, אבל אנחנו, המשפחה, יכולים להצביע בעיקר על בעיות של הבנת הנקרא והבעה בכתב ובעל פה. אנחנו מעוניינים להילחם בקושי ולשלוח אותו לסדנא/ חוג לשיפור הבנת הנקרא במהלך השנה או בתקופת הקיץ. יש עדיפות דווקא לסדנאות קבוצתיות עם ילדים (הילד מסוגר וביישן מעט) ולאוו דווקא עם מורה פרטית. השיקול הנוסף הוא כללי, אך זהו אינו השיקול הראשי. משפחתי מתגוררת בצפון, באיזור חיפה- נשמח מאוד לשמוע מאנשים שיודעים ומכירים מכונים/ מוסדות/ אנשים פרטיים שמקיימים סדנאות/ חוגים שכאלה במהלך שנת הלימודים או בתקופת חופשת הקיץ. תודה רבה, אניקה

ברוכה הבאה בשם הדאגה ../images/Emo13.gif

כל הכבוד על השליחות
אחרי שברור שלילד יש הפרעת קשב וריכוז, סביר להניח שהקשיים שהיו לו בלמידה נבעו מכך. יחד עם זאת - לפעמים יש קשיים נוספים ולאו דווקא קשורים. אתן צודקות, שצריך לעשות משהו לקראת העליה לחט"ב, משהו שקשור בהבנת הנקרא ובשיפור. ואתן גם צודקות שכדאי לעשות זאת במסגרת של סדנא וקבוצה תומכת. כך יוכל לתפוס שתי ציפורים, גם להבין וגם אולי להיפתח. הכל נכון, בהבנה שאולי רק הקשב והריכוז הפריעו ללמידה, ועכשיו יוכל ללמוד טוב יותר. אבקש מאלמוג (מהפורום השכן) שתגיע להמליץ על אזור חיפה. כדאי יחד עם זה לשים לב, האם הסדנא עוזרת לו ומספיקה, ואם לא - אולי לשקול אבחון פסיכודידקטי (בעיקר כי אמרת שהילד מסוגר וביישן). השלבים המומלצים על ידי : 1. להגיע לפורום של הפרעות קשב וריכוז ADHD - כאן בתפוז, לשם תמיכה של הורים לילדים שיש להם אותה "צרה". 2. ללמד אותו בסדנא של הבנת הנקרא להכין אותו לקראת כיתה ז'. 3. אם ההכנה לא מספיקה - לערוך אבחון מקיף כדי לברר את היכולות ואת הקשיים ולבנות לו תוכנית לימודים המתאימה ביותר לצרכיו ולקשייו. בהצלחה רבה

moogy1

New member
לקויי למידה וקשיים בהבנת הנקרא

אחר הצהריים טובים, שמי אלמוג , ואני שותפתה של יונה לניהול הפורום השכן ( לקויות למידה ). יתכן מאוד שאוכל לעזור לך. את מוזמנת לפנות אלי במסר אישי, כך שנוכל לבדוק יחד כיצד אפשר להתקדם מכאן. ( אני חיפאית ) בברכה אלמוג

למעלה