סדרות תקופתיות

סדרות תקופתיות

מאז ההצלחה של מד מן היו עוד כמה נסיונות אמריקאים לסדרות תקופתיות שלא הצליחו.
The Playboy club של NBC ו- Pan Am של ABC שתיהן התרחשו בשנות ה-60 ובוטלו אחרי פרקים ספורים בעקבות חוסר רייטינג וביקורות פושרות.

בינתיים בעונה החדשה של הטלוויזיה עלתה השבוע סדרה תקופתית נוספת שגם מתרחשת בשנות ה-60, הפעם נקראת Vegas על שם המקום בו היא מתרחשת ושוב פעם היא באה מרשת גדולה - CBS.
אני משערת שעוד מוקדם מדי לדעת אם היא תצליח או לא, או אם בכלל תגיע ללשרוד עונה שלמה, אבל בלי ספק עושה רושם שלמרות כל הכשלונות, ערוצי הטלוויזיה עדיין ממשיכים לחפש את המד מן הבאה.

מה דעתכם בנושא?
בהתחשב בכל הכשלונות האם יכולה להיות סדרה תקופתית נוספת שתצליח? למה מד מן לבדה בתחום הזה ולמה אף אחד לא הצליח לעשות משהו דומה? האם יש קשר לכשלונות האחרים ולזה שמד מן היא סדרה מערוץ כבלים והכשלונות האחרים הגיעו מרשתות?
והאם אתם יכולים להביא דוגמאות נוספות לסדרות תקופתיות שהצליחו או לא?
ובכלל מה אתם חושבים על עניין הסדרות הקתופתיות והאם אתם מעדיפים את זה או לא על סדרות עכשוויות.

אני רק אזכיר שבהקשר סדרות תקופתיות יש את מופע שנות ה-70 (של FOX) שמאוד הצליחה והיה נסיון לעשות גם מופע שנות ה-80 (גם בFOX) שלא הצליח. בינואר אמורה לעלות סדרה שנות ה-80 נוספת, יומני קארי, על קארי בראדשו מסקס והעיר הגדולה כתלמידת תיכון הפעם ברשת כבלים - The CW.

ניר4819

New member
את שוכחת את boardwalk empire

סדרה שהצליחה למדי, ומתרחשת בתקופה מוקדמת עוד יותר ממד מן, ראשית שנות ה-20. סדרה מצויינת. הדבר שאני הכי אוהב בה, זה את השחקן השחור, שבסמויה גילם את עומר ליטל. הכל תלוי בתסריט, שחקנים וכדומה. וסדרות תקופתציות יכולותל להיות מצויינות, אם כמו, מד מן, הן מלמדות אותנו משהו על החיים שלנו היום, או אם הן עוסקות בתקופות מרתקות.

למעלה