סדר וארגון

ש1234

New member
סדר וארגון

איך אפשר ללמוד יותר מסודרים ולזכור דברים? האם יש איזה קורס לזה? למשל: כל הדפים אצלי מבולגנים על השולחן, אני כותב ואחכ אין לי כח לחפש, יש דפים שרק אחרי הבחינות שלי מצאתי אותם... אני זורק בגדים ומרגיש שאין לי מקום בארון ולא בא לי לעשות מקום בקיצור, הכל אצלי בלגן וזה מונע לא עוזר לי פנקס לזכור מטלות וגם לא פאלם כי אני עמוס לגמרי ונראה לי שהבסיס זה הבלגן הבסיסי אצלי בחיים. כל דבר לוקח לי כפול זמן בגלל בלגן וחוסר ארגון האם יש איזה טריקים? תודה

סדר וארגון

הי ושלום רב ראשית הייתי שמח לדעת בן כמה אתה כדי להתאים את תשובתי יותר ספציפית.... ובאופן כללי- ראה בעיות סדר והתארגנות משפיעות באופן ישיר על למידה ועל טיב הלמידה. כלומר בהעדר יכולת למידה יעילה הנובעת מקשיים בסדר, בלבול וכדומה , יכולת הזיכרון וההתארגנות (הנמצאים בבסיס הלמידה הנכונה והיעילה) לוקים בחסר ולכן גם ההישגים נפגעים, המוטיבציה יורדת ואיתה הרצון ללמוד! לאור שאלתך אתה כבר נמצא במקום טוב- כי אתה מודע לבעייתך!!!!! עכשיו כל מה שנישאר לך זה לטפל בה.... ופה יש שיטות רבות ומגוונות להתמודד עם חוסר סדר..... אני דווקא לא הייתי שולל את השימוש בפאלם או בפינקס תוך הצבת יעידים ומסגרות זמן החל מהמסגרת היומית ועד לתכנון ברמה החודשית. מניסיוני ראיתי הרבה ילדים ומבוגרים שמצליחים להכניס סדר בבלאגן ולשנות מקצה לקצה את חייהם רק בשל ארגון נכון של זמן....... אני מצרף לך קצת חומר לקרוא על סדנאות בנושא התארגנות, כמו כן אני סמוך ובטוח שתחפש באינטרנט תמצא המון חומר על הנושא.... בהצלחה יוסי

רובוטריקים...

יש דרכים להתארגנות, ויש טיפים, וכמובן יש אפשרות להתגבר על חלק או על רוב הבלגאן. החלק החשוב ביותר הוא אתה – עד כמה אתה מוכן לשנות בעצמך דברים כדי להתארגן בצורה טובה יותר. אם אתה מוכן, בוא נתחיל כאן בצעד הראשון, ואני כותבת לך טיפ, כשאני בטוחה שאתה באמת מעוניין לעשות שינוי. כי אם אין לך חשק לעשות אותו שום טכניקה ושום מחשבה או רעיון לא יכולים להחליף רצון. |טיפה| טיפ ראשון – רשימה אחת מסודרת עשה רשימה מסודרת (אפילו עם בלגאן בתוכה, אבל רשימה). בתוכה אתה כותב את כל מה שיש לך בו בלגאן ומפריע לך. את הרשימה אתה כותב בקובץ WORD במחשב. שומר בתיקיה חדשה עם שם חדש בשולחן העבודה. במשך כמה ימים (כמה שתרצה) כל יום אתה מוסיף עוד דברים שנזכרת, שמפריעים לך. אחרי שתעשה את הרשימה – תגיד כאן שעשית, אתן לך את המשך הדרך. באופן עקרוני, רצוי לעבוד עם מישהו שמבין לעזור לך בדרך הנכונה. מנחה, מאמן אישי, או ללמוד בסדנאות.

למעלה