סובארו צרפתי וסוסים כחולים...

shira chan

New member
סובארו צרפתי וסוסים כחולים...

שלום לכולם! אני עומדת לפני רכישת המכונית הראשונה שלי, ולצערי הידע שלי בתחום שואף לאפס (עד לפני שבוע סברתי שסובארו הוא רכב צרפתי, צחקו עליי ואמרו לי שזה כמו לומר שסוסים הם כחולים...). אז ככה: המטרה: רכב יד שנייה, גיר אוטומטי. התקציב: עד 70,000 ש"ח. תנאי השטח: גרה באיזור הררי. הקריטריונים המובילים: קודם כל בטיחות, אחר כך עלות האחזקה (דלק,ביטוח וכו') ואחר כך כל השאר. על אילו רכבים הייתם ממליצים? מה לגבי מאזדה לאנטיס, האם היא עונה על הדרישות שציינתי? הרבה תודה מראש, שירה.

ophir28

New member
הלאנטיס איננה בטוחה במיוחד

רנו מצטיינת בתחום הבטיחות.

itzik93

New member
שאלה:

האם מדובר בשינוע משפחה או זוג ? (או בכלל אדם אחד בלבד) איציק

ch2856

New member
פורד פוקוס

רכב מעולה מנסיון מצויין איתו רק שהמנוע שלה לא הכי חזק ובאיזור הררי זה אולי יפריע קצת אך 4 כוכבי בטיחות היא והרנו מגאן הכי בטוחות לתקציב אבל הפוקוס עולה עלייה בכל המובנים אני בכל מקרה הייתי הולכת על הפוקוס רכב מעולה אפשר גם 307 שגם לה 4 כוכבים מבחינת הבטיחות אך היא קצת פחות אמינה אבל אני לא סובלת את היבואן שלה עם המוסכים שלה (אבל נותנת יותר איבזור) בהצלחה את יכולה להסתכל כאן :http://www.euroncap.com/content/safety_ratings/ratings.php?id1=2 בשביל לקבל מושג לגבי הבטיחות

itzik93

New member
OK, בהתאם לקריטרונים שציינת...

הפוקוס תיתן לך את החבילה הטובה ביותר - רק שצריך לבדוק אם המושבים מתאימים לכם (לרוב האנשים המושבים הללו הם בקנה מידה גרוע). מאחר וציינת שאמינות היא בראש סדר העדיפויות שלך, המגאן וה-307 לא יענו על צרכייך - למרות היותן בטיחותיות מאוד (פאסיבית). אם תא מטען הוא לא קריטריון - מכונית קטנה גם כן יכולה להוות פתרון מצויין (סטייל יאריס 1.3 אוטו'). כל עוד מדובר בילדים קטנים יחסית (למרות שגם 2 מבוגרים יכולים להסתדר שם מצויין) אז נושא המרווח מאחור הוא לא קריטי. סוסי עבודה נוספים שאומנם יהיו הרבה פחות מאתגרים עבור חובבי הגה אך יוכלו לספק שינוע טוב בלי הרבה תקלות עבור משפחה ממוצעת הם: סובארו אימפרזה, טויוטה קורולה, ניסן אלמרה (עדיפות ל 1.8) והונדה סיביק. איציק

ch2856

New member
מה הבעיה במושבים של הפוקוס?

אח שלי (שלו יש את הפוקוס )הוא ממש לא אדם קטן ואין לא בעיה עם המושבים הקדמיים מאוחור נכון הם לא הכי אידיאלים אבל מצד שני לרוב המכוניות יש פאק בתכנון הארגונומי של המושבים מאחור כמו מושב קצר או נמוך מידי וכו אבל המושבים הקדמיים מעולים תומכים והרבה יותר טובים משל כל מאזדה למשל. התעצבנתי?? לא ממש לא:)

ahronbr

New member
עוד אופציה מעניינת

היא ה-C5 שבטווח מחירים הזה אפשר להשיג שנת 2002 עם מנוע 2000 וים של פינוקים, שלא לציין נוחות נסיעה מדהימה ותא מטען יותר ממספק, יש כאלו שיחלקו על האימנות ואני לא ישלה אותך היא אולי לא אמינה כמו מכוניות יפניות אבל אני שבעלים פרטיים שקנו את האוטו דאגו לטפל במחלות ילדות של הרכב שיצא מהמפעל, אצלנו יש שנת 2004 ולא היו בעיות. מבחינת בטיחות הוא מעולה, נוחות מעולה, בכלל בתור מכונית היא מעולה. ואם סיטרואן לא באה טוב תמיד יש גם את המונדאו אבל איתה אין לי ניסיון

FreeSpider

New member
לא לקנות אוטו צרפתי

בתור בעלים לשעבר של פיג'ו 206 אני לא ממליץ לקנות אוטו צרפתי בשום אופן!!! רק יפני כמו כן רמת הבטיחות של המכוניות היפניות (טויוטה סובארו ניסן מזדה) אינה פ]חותה משל הצרפתיות (רנו ,פג'ו ,סיטרואן) אך האמינות גבוהה בהרבה.....

wil

New member
רמת הבטיחות של היפניות

תלוי איזה יפניות. טויוטה אוונסיס חדשה - בטוחה ביותר, 5 כוכבים במבחן www.euroncap.com אבל יפניות משומשות בתקציב 70000 לא יתנו בטיחות כמו רנו מגאן (צרפתית) בתקציב זהה. אם הבטיחות היא השיקול המכריע המגאן היא התשובה. היא גם מצטיינת בנוחות נסיעה על כבישים...פחות ממצויינים כמו שיש לא מעט בארץ.

שלום256

New member
כן לקנות אוטו צרפתי!

נסיון אישי אינו מורה על כלום, כי לי למשל יש נסיון מצוין עם פיג'ו, לדעתי הצרפתיות הן כן אלטרנטיבה טובה לדרישות הנ"ל. זה שהיה לך נסיון כושל עם רכב לא אומר כלום וודאי לא להכרזות חסרות טעם!

xfwind

New member
לא לקנות אוטו יפני

בתור בעלים של מאזדה, קורולה, ואלמרה.....

למעלה