סוגיית DV LOTTERY - Country Of Eligibility

Alfa156 GTA

New member
סוגיית DV LOTTERY - Country Of Eligibility

היי חברים רוצים להתייעץ בסוגיה שעלתה לאחרונה ואנחנו מחפשים עצות איך להמשיך ומה לעשות הלאה.

למי שזוכר, אנחנו בארהב בגלל דוקטורט של אשתי ויזות J לעוד 6 שנים, לי בנוסף יש L1A אבל זאת לא הנקודה כרגע, גילינו שזכינו בהגרלה של DV 2019 עם מספר שהוא טוב ביחס לכל המספרים.

הבעיה? שנינו נרשמנו על בסיס ישראל ולא ארץ הלידה שלנו שהיא רוסיה.
בטופס application של הDV, כתבנו בבירור, ארץ לידה רוסיה, וארץ eligibility היא ישראל מאחר ואין לנו שום קשר לרוסיה מאז שההורים ברחו משם (יודע כיום שזה לא תירוץ כנראה ולצורך העניין), במילוי הטופס היה כתוב שבדרך כלל זה ארץ הלידה אבל לא תמיד (ולא היה יותר הסבר למתי אתה יכול לשנות את זה, חשבנו שאנחנו עומדים בזה)

moving forward - גרים כרגע בארהב, והמשך קבלת הGC הוא סהכ change of status לאחרי הראיון, לא נפסלנו כרגע בגלל מילוי לא נכון של הטופס ודיי בטוח שיהיה לנו ראיון מתישהוא בתחילת השנה הבאה או אולי אפילו בסוף השנה הזאת.

מה עלינו לעשות - אם בכלל.
זאת אומרת יצא לי גם לקרוא שלא דיברו על זה בראיון בכלל.

אשמח לשמוע לעצות מאחר וממש זקוקים להם עכשיו.
לא בטוח שמישהו עבר בדיוק את אותו המקרה אבל רעיונות יתקבלו בברכה.

zuki3

New member
שניכם נולדתם ברוסיה ?

יש 2 אפשרויות נכונות לבחירת ארץ זכאות
1. ארץ לידה
2. ארץ לידת בן הזוג
אם שניכם נולדתם ברוסיה, והזוכה רשם את מדינת הזכאות כישראל,
אז חבל על המסמכים, התשלום והבדיקות, אתם לא זכאים לגרין קארד,
אחרת כולם יבחרו את ארץ הזכאות כאוסטרליה, כי הסיכוי שם פי כמה מכל מקום אחר.
האפשרות היחידה שתקבלו גרין קארד, אם הפקיד שיבדוק את הבקשה שלכם לא ישים לב, אחרת אתם לא תקבלו,
כבר היו מקרים כמוכם, שמילאו בטעות מדינה אחרת ולא קיבלו גרין קארד,
זה חד משמעי, אתם לא זכאים, והאפשרות היחידה שזה יעבור רק על ידי טעות וחוסר תשומת לב.

Alfa156 GTA

New member
מסכים ומבין את ההגיון האמת.

זה לא שמילאנו ישראל כי התחשק לנו מילאנו ישראל כי זה מה שאנחנו ישראלים, ברחנו מרוסיה ולקחנו לנו את האזרחות בשלב הזה, אבל זה סתם תירוצים לעצמי בתכלס. לא בחרנו את ישראל לצורך העניין בגלל סטטיסטיקת זכיות טובה יותר בחרנו את זה כי אנחנו לא מבינים מה הקשר שלנו לרוסיה (that is חוץ מהלידה שם)
&nbsp
שאלות המשך,
&nbsp
באיזה שלב זה אמור ליפול בעצם? למה הגענו לשלב הזה? בהגשה כתוב גם אצלי וגם אצל אשתי שנולדנו ברוסיה ומגישים על בסיס ישראל, למה לתת לנו להמשיך ולזכות (תיאורתית)? הרי אפשר להעיף אותנו כבר בשלב הזה.
&nbsp
&nbsp

Alfa156 GTA

New member
לא מעודד בהחלט.

להמשיך בתהליך עד שמישהו יתקשר להגיד לנו שטעינו?
&nbsp
מוכן לשלם את האגרות וכל הטפסים בשביל הסיכוי שאולי זה יהיה אחרת בadjustment of status או שמישהו לא ישים לב.
&nbsp

zuki3

New member
שאלת וענית

אין כאן שום אפשרויות או שאלות
1. אתם לא זכאים לגרין קארד, ולא משנה איפה אתם נמצאים או גרים.
2. רק על ידי טעות וחוסר תשומת לב זה יכול לעבור, למרות שאני בספק,
נראה לי שיש לפקיד רשימת דברים לבדוק וזה אחד מהם.

Alfa156 GTA

New member
מובן. אגב בחרנו אזור כביכול עם פחות אחוזי זכייה.

טוב נעדכן כשנתקדם.
&nbsp
&nbsp

ilanvag

New member
ייעוץ עם עו"ד
עכשיו ודחוף, לפני שתעשו שטויות בלתי הפיכות.

אם זכיתם, ונפלה טעות בטופס -- במקומכם הייתי הולך לעו"ד הגירה תותח ומתייעץ איתו. לא מסתמך רק על חוות דעת פה בפורום.

יש לכך שתי סיבות:
1. אם אפשר להציל את הזכייה באיזושהי דרך, אז עו"ד יוכל אולי לעזור; ועוד יותר חשוב --
2. אתם נמצאים על דרך המלך להגיע לגרין קארד בכל מקרה, גם אם זה ייקח עוד כמה שנים -- בין אם דרכך, ובין אם דרך אשתך. הדבר האחרון שאתה רוצה זה להיות מסומן ברשויות ההגירה בתור שקרן ועבריין, כי זה יכול לפסול לך על הסף אפשרויות בעתיד (מילא שמילאת את טופס ההגרלה בטעות -- זה משהו זניח, שאפשר לטעון שהוא בתום-לב; אבל אם תמשיך במסלול הזה, אז כבר יהיה לך הרבה יותר קשה לטעון לתום לב, אם וכאשר יעלו עליכם...)

אם אתה רוצה, אני יכול להפנות אותך לשותף בפרגומן שאני תמיד מפנה אליו -- הוא תותח על בתחום, ועזר להרבה חברים.

אילן

Alfa156 GTA

New member
תודה זה גם הכיוון שלנו.

אעדכן עם התקדמות אם וכאשר תהיה.
&nbsp
&nbsp

zamir100

New member
קיבלתם הקצאה לויזה של AS במקום EU זה הכלל הכי חשוב בהגרלה

בעייתי

Alfa156 GTA

New member
אכן מבין שאין דרך לצאת מהדבר הזה.

מצחיק שאנחנו שברחנו מרוסיה מגישים על מדינה שאין לנו כלום איתה, מצד שני פעם הבאה פשוט צריך לקרוא את ההוראות הדיי פשוטות שאומרות מה זה eligibility country.
&nbsp
חבל.
&nbsp

מרנד

New member
בעצמך רשמת שניסיתם לתחמן

רשמתם רוסיה כי חשבתם שיהיה לכם יותר סיכוי לזכות.
אני לא מבין על מה המהומה, ממילא יסדרו לכם גרין קארד תוך זמן מה, אז ייקח עוד שנה שנתיים. מה הלחץ.

אתם מנסים לתחמן את המערכת ? לא הייתי מתחיל את המערכת יחסים עם האמריקאים בצורה הזו.

guy56782

New member
הבנת לא נכון

סיכויי הזכיה עבור ילידי רוסיה - יותר נמוכים מבישראל. הם טעו בהגשה.

Alfa156 GTA

New member
מסתבר שלא הבנת את הפוסט לצערי.

אף אחד לא תחמן כלום ולא ניסה לתחמן כלום, את הGC נקבל בצורה כזאת או אחרת אני לא דואג, פשוט זה היה מקדים את כל התהליך, הטעות היחידה פה היתה שרשמנו ישראל במקום רוסיה כי אין לנו שום קשר לרוסיה, ולא הבנו שההגשה מבוססת על מקום לידה ולא מקום אזרחות / מגורים.
&nbsp
&nbsp

tito1337

New member
שאלה בנושא

אם אני רווק ועליתי מקזחסטן בשנות ה90.
ארץ הלידה שלי היא ברית המעוצות שכבר לא קיימת.
אך אינני זוכר אם היא מופיעה כאופציה כשממלאים את הטפסים.

מה נכון לסמן במקרה שלי "קזחסטן" או "ברה"מ"?

ועוד שאלה, אם יש לי חברה אבל לא נשואים, האם אני יכול לסמן את ה-Country Of Eligibility שלה?
תודה.

למעלה