סוגי הפעלות בשחיית תינוקות -

סוגי הפעלות בשחיית תינוקות -

מהו הערך המוסף של חוג שחיית תינוקות בו ההפעלה הינה אישית ולא קבוצתית עבור תינוק בן 4 חודשים? אני מתלבטת בין חוג שההפעלות בו הן קבוצתיות בקבוצה אורגנית קבועה (30 דק' מפגש) כאשר הקבוצות הינן של תינוקות בני פחות או יותר אותו גיל וכולם מבצעים את אותם תרגילים (ללא קשר ליכולותיהם) לבין חוג בו ההפעלות הן יחידניות ברובן (הורה/הורים וילד) בקבוצות עם מגוון גילאים כאשר לכל ילד מותאמים תרגילים בהתאם ליכולותיו. על פניו ההתאמה ליכולות הילד והגמישות בהגעה לשיעורים קורצים לי אך הייתי שמחה לשמוע דעות לגבי יתרונות ההפעלה הקבוצתית, בדגש על גיל 4 חודשים (שהוא עדיין לא גיל חברתי). אשמח לשמוע את דעתכם ומניסיונכם.

babyswim

New member
גישות שונות בעבודה עם תינוקות במים ../images/Emo19.gif

אכן יש גישות שונות לעבודה עם תינוקות במים.אנסה לפרוש בפניך את הדרך הנכונה לפי הבנתי ושיטת העבודה שלי. המטרה העומדת לנגד עיני בעבודה עם הורים ותינוקות במים היא התרומה לחיזוק הקשר בין ההורה והתינוק. הורה שאוחז את התינוק בבטחון במים משדר לו שהוא אוהב אותו, שחברתו נעימה לו ושהפעילות המשותפת גורמת לו הנאה. הפעילות של הורה ותינוק במים תורמת להקניית דפוסי למידה משותפים שילוו אותם בתחומים אחרים גם בהמשך.לשיטתי, נכון לעבוד בקבוצות של תינוקות בני אותו גיל. (חשוב במיוחד בגילאים הצעירים מאוד 3-5 חודשים) . יש חשיבות לדינמיקה הקבוצתית, מהר מאוד התינוקות לומדים להתייחס אחד לשני, להגיב אחד לשני ולחקות אחד את השני. בשיטה שלי הקבוצה פועלת בהנחיה של מדריכה. התפקיד של המדריכה הוא ללמד את ההורים מה אפשר לעשות עם התינוק במים. ללמד תנוחות שונות של אחיזה, ללמד תרגילים שונים ולהראות להם מה התינוק יכול לעשות.כל הורה יכול לבחור את הדברים שנראים לו ומתאימים לו ולתינוק שלו עם קשר ברור והדוק ליכולת, לאופי ולמצב הרוח של התינוק וההורה.הקווים המנחים הם: הקשבה לצרכים של התינוק; התאמת הפעילות לקצב של התינוק; עידוד ותמיכה לאורך כל הפעילות; לעולם אין לבצע תרגיל כלשהו כנגד רצונו של התינוק.השיעור מורכב הן מפעילות קבוצתית משותפת והן מפעילות פרטנית/אישית של כל הורה עם התינוק שלו. מנסיוני, המפגש החברתי חשוב ותורם גם להורים. לסיכום: אני ממליצה על חוג בקבוצה הומוגנית מבחינת הגיל, קבוצה קבועה שפועלת בהנחיה מקצועית ומשלבת פעילות משותפת ואישית. מקווה שעזרתי לך בהתלבטות,אשמח לענות לשאלות נוספות.

למעלה