סוג של סקר(?)

סוג של סקר(?) ../images/Emo40.gif

בעקבות החולירות שנתרגשו עלינו לאחרונה והעובדה שכמעט כל מי שאני מדברת איתו חולה/הבריא רק לאחרונה/הילד שלו חולה/הילד שלו הבריא רק לאחרונה/חצי גן של הילד שלו חולה וכיו"ב - אני תוהה עד כמה התיזה של אחד ה
(הוא היה
אבל יש פה אפלייה אייקונים על רקע מיניות) לפיה בגלל הטררם שהתרחש השנה בעקבות הפרסומים על חיסוני השפעת והעובדה שרוב האוכלוסיה לא התחסנה, נכונה. כן, גם אצלנו כחצי גן של התותחון (כולל אותו
) חווה מחלות רבות הרבה יותר משזכורות לי משנה שעברה, לדוג'. וגם הרבה יותר מבוגרים שאני מכירה. איך אצלכן?

דש1דש

New member
אבל החיסון מחסן רק 3-4 סוגים ספציפי

של שפעת - כל היתר - פשוט זכרון דפוק שלנו שלא זוכר שגם בשנה שעברה לא הבנו למה כלום חולים.... החורף הזה מאוד מוזר - חום וקור - הגשם התעקב מאוד וכן הלאה, לא עוזר למערכת החיסונית הדפוקה שלנו.... ו... מעדיפה לא לענות לסקר כי מרפי באיזור ואני עובדת בעיר שמהווה אחד ממוקדי השפעת לפי מה שדווח לי היום
כמומחית לינקוק את יכולה לבדוק כמה הינו חולים בשנה שעברה וכמה קיטורים היו על זה... לי זכור שהבת שלי שנולדה באוקטובר חלתה ונדבקה מאחותה 3-4 פעמים ב-3 חודשים ראשונים של חייה - בעיקר כי הינו פעמיים מועמדות לנסוע למיון בגלל חום מעל המותר (ולא נסעתי כי הפסקתי למדוד
) ככה ששנה שעברה מבחינתי היתה בהחלט גרועה ומפחידה יותר!

נכון, ובגלל זה דבריו נשמעים לי די

מופרכים אבל אני חייבת להודות שהשנה אני נתקלת בהרבה הרבה הרבה חולים מאשר בשנה שעברה ובזו שלפניה. הסבר אין לי. יודעת מה? אולי בגלל שהיה חורף יבש, וברגע שהגיע ה
- המדגרה התפוצצה לכל עבר...

דש1דש

New member
יודעת מה -

לא בטוחה אם כן או לא - אבל בהחלט אצלנו בעבודה כרגע המון חולים (או שזה בגלל ההיא שברחה אז מילד חולה לעבודה - זוכרות שכעסתי? אחר כך היא היתה חולה ועכשיו כולם....) אבל יש גם מגפת דלקת ריאות להרבה ילדים סביבי... לא קשור לשום חיסון - כן קשור לחסינות גדלה לאנטיביוטיקה
רוב הדלקות האילו לא התגלו עי רופא בבדיקה אלא רק בצילום! ךתשומת ליבכן! (ולחששות שלי כי הקטנה השתעלה מאוד מאוד כל היללה - אבל היא בלי חום! השיעול כנראה מהנזלת...)

מגיפת דלקות הריאות הסמויות זכורה לי

גם משנה שעברה... אני לא יודעת אם זה מאפיין דווקא את השנה, אבל ללא ספק שזה דבר מסוכן מאד וקשה לאיבחון (הרבה רופאים נופלים עליו).

catנוע

New member
השנה יש יותר חולים מאשר בשנה-שנתיים

הקודמות. לא כל המחלות הן משפעת. שפעת זאת מחלה ספציפית שנגרמת על ידי וירוס השפעת, ויש עוד אלפי וירוסים שגורמים להצטננויות, חום וכו'. המאפיין את השפעת הוא שהחום הוא גבוה, ששרירי הגוף כואבים, ושהמחלה ארוכה (בדרך כלל). לשפעת יש גם סיבוכים אופייניים כמו דלקת ריאות, דלקות גרון חיידקיות ועוד, ש'מתלבשות' על הגוף החלש מהשפעת ומחלישות אותו עוד יותר. (מה גם שאז צריך גם אנטיביוטיקה). לפעמים נכנסים ככה למעגל של מחלות כי הגוף חלש ואז מתלבשים עליו עוד חולירות, וצריך לחזק את הגוף כדי לצאת מזה. עוד אין סטטיסטיקה שמראה האם הגל הנוכחי של המחלות הוא משפעת, אם כי אין ספק שהשפעת כבר פה. גם ברור שהשנה מעט מאוד אנשים התחסנו נגד השפעת בגלל הבהלה שהיתה (ובגלל שמשרד הבריאות לא השכיל להרגיע את האוכלוסיה כמו שצריך). בגן של חבצלת היום הגיעו רק 6 ילדים. אמנם זה איכותי ונהדר בשביל אלה שהגיעו אבל אני תוהה מה מחכה לנו מעבר לפינה, כי די ברור שהיא נחשפה לכל מה שהיה שם, והשאלה היא כנראה מתי היא תהיה חולה ולא אם היא תהיה חולה. אגב, אם אתן תוהות - עדיין אפשר להתחסן נגד השפעת למי שלא חלה.

נכון../images/Emo35.gif הנה, וקשה../images/Emo70.gif

לגבי קבלת החיסון עכשיו, שאלתי את הרופא שלנו - הוא ביטל את זה במחי יד...

לא כ"כ הסביר, רק עשה מעין מחווה

של "שטויות" ולי (ולו) לא היה זמן להתחיל להתברבר על זה.

דש1דש

New member
זו לא רק הבהלה שהיתה

להזכירך היו המון בעיות השנה עם חוסר בחיסונים (כמו שנה שעברה, בעצם
) לפני הפאניקה - מי שרצה לא יכול היה כי לא היו אמפולות בארץ גם אחרי המהומה - אמרו להתחסן אבל לא היו חיסונים ואני לא משוכנעת אם לא היתה גם יד מכוונת בפאניקה - כדי שלא תתגלה מידת המחסור שהיתה. עכשיו כשיש - כבר מאוחר מידי לחלק - ועד שזה ישפיע - את עלולה להדבק ממילא.... ואני מכניסה את הילדה לגן בסוף החודש

דש1דש

New member
~ קשור - הלילה עצבן אותי הבעלול ../images/Emo3.gif

אז כמו שאמרתי נדמה לי - היה לנו לילה של שיעולים קשים - הקטנה היתה ערה מ2 עד 4 בלילה. קמתי לתת לה סירופ (מי שלא ראה אותה רואה את בקבוק ההרבליס לא ראה אושר מימיו
) לא עזר ציצי עזר חלקית... מידי פעם היו הפסקות לשיעול עצבני.... רציתי בצל. אוי כמה רציתי בצל שיהיה לידינו - לכו תסבירו לילדה יונקת שתפסיק לטובתה כדי שאביא לה בצל מלמטה.... בסוף זה מה שעשיתי - כי הוא סרב לקום להביא בצל
והחתולה סרבה גם.... חוצפה! עדר של פרזיטים אני מגדלת! אז הבאתי צלוחית בצל ושמתי לידנו - קודם כל היא בדקה מה זה ואז.... לקחה בצל לפה והתחילה ללעוס
בפירוש אכלה חתיכה (שקלתי אם לצחצח שיניים אחר כך
) וזה פתח לה את כל המעברים. השיעול פחת ונרדמנו מאושרות.... אין על טריק הבצל הזה! לא גמר לגמרה את השיעול - אבל בפירוש הפחית )ועשה אותי רעבה... נו מרעיב ריח של בצל ליד המיטה
מה שכן - אם היה בעלול - זה היה מבריח אותו משם

הרמוניה

New member
אני בבית עם ילדה חולה. זה נחשב?

בגן אצלינו שליש מהילדים חולים בעבודה גם די הרבה אבל אני זוכרת ככה גם משנה שעברה רק בריאות הרמוניה

אורora

New member
גם אני מרגישה שהשפעת סוגרת

עלי. במשרד יש כבר 2 חולים עם חום גבוה בבית (בגודל המשרד שלנו זה המון). האחיינית שלי עם 39.5 חום כבר 4 ימים הגננת של הילדונת הלכה הביתה באמצע היום עם 39+ חום אני סתם חולה עם אנטיביוטיקה ושיעולים שמסרבים לעבור. אני תוהה מתי זה יגיע אלי ולחוצה שתינוקי לא יהיה חולה

וקצת על הבורות הישראלית ../images/Emo62.gif

בנוגע לשפעת: שפעת. חיידק או וירוס? סקר חושף: הבורות של הישראלים אודות השפעת סקר שהזמינה סדרת התחקירים "אנטי-וירוס" שתשודר הערב, מגלה כמה אנחנו בורים כשמדובר בשפעת: 17% מאיתנו נוטלים אנטיביוטיקה למרות שמדובר במחלה ויראלית, רק 14% התחסנו כנגד שפעת, 57% חושבים שהמחלה נגרמת על ידי חיידקים.

יסמין@

New member
אני מכירה באופן אישי לא מעט אנשים

שמייד לאחר קבלת חיסון נגד שפעת חלו בצורה ממש חמורה וחלקם בצורה ממש מסכנת חיים. ושמעתי על עוד כמה שזה קרה להם. מה גם, שכאמור יש כמה סוגים של שפעת.

להתחסן../images/Emo35.gif כן, לא, כן, לא, כן, לא...

משרד הבריאות מאיץ: התחסנו עד סוף ינואר עקב ההיענות הדלה של הציבור ללכת ולהתחסן, משרד הבריאות העביר לרופאי קופות החולים קריאה לעודד את הציבור לגשת ולהתחסן עד סוף ינואר. בקופות החולים נותרו עשרות אלפי חיסונים לשפעת. עד כה נמצאו נגיפי השפעת המגיבים לחיסון בקרב עשרות חולים.

למעלה