סוכנות ביטוח חייבת לטפל בתביעה של לקוח לשעבר?

Fellowship

New member
מברר עבור בן משפחה. אכתוב בגוף ראשון לצורך הנוחות:

עשיתי תאונה, לא היה לי ביטוח מקיף אלא רק חובה וצד ג׳,
תבעתי בבית משפט לתביעות קטנות, הפסדתי,
השופט קבע שאני אשם בתאונה ולכן עלי לשלם את הנזק של הצד השני.

אני לא מתכוון לערער על הפסיקה.
מאז עברתי חברת ביטוח וסוכנות ביטוח.

פניתי לסוכנות הביטוח הקודמת, שלחתי להם את הפוליסה שהיתה בתוקף בזמן התאונה ואת פסק הדין.

סוכנות הביטוח מסרבת לטפל בי מכיוון שאני כבר לא לקוח שלהם כיום.
1. האם ויש חוק/הנחייה שמחייבת אותם לטפל בי לאור העובדה שפוליסת צד ג׳ שהיתה בתוקף בזמן התאונה, נרכשה דרך סוכנות הביטוח בעת היותי לקוח שלהם?

אשמח לקבל אסמכתא לנושא.
2. האם חברת הביטוח מחוייבת לטפל בי אם אפנה אליהם ישירות, או שמכיוון שרכשתי דרך סוכן ביטוח, הכל חייב להתבצע דרכו?

תודה.

ברור שצריכים לטפל...זה שהיום אתה לא לקוח זה לא קשור ...אולי אין לך כבר רכב ? בזמן התאונה הפוליסה היתה של החברה וזה מה שחשוב...התביעות מתבררות גם שנים אחרי... בד"כ אי אפשר בכלל לדבר עם חברות הביטוח הגדולות בצורה ישירה...הכל דרך הסוכנים. אם הסוכן מסרב לטפל אין לך ברירה אלא לפנות בכתב לחברת הביטוח...אחרי הכל היא מנפקת הפוליסה והאחריות עליה . תתלונן על הסוכן בפני החברה.

Fellowship

New member
הסוכן מסרב לטפל בי, אני רוצה להראות לו את האסמכתא המוכיחה שהוא חייב לעשות זאת,
כי הוא אמר שאם יש כזו, הוא יטפל.
האם יש כזו אסמכתא?

מרגע שמסרת את פסק הדין לסוכן הביטוח, חברת הביטוח מחויבת להתנהל לפי הפוליסה. נראה שהגעת למשפט מבלי להודיע לסוכן הביטוח, חברת הביטוח שלך חייבת כרגע כסף לצד השני ויתכן שזו הסיבה שלא מטפלים בך. חברת הביטוח יכולה להתנער מתביעה אם לא הודעת לה קודם לכן. כנס לאתר חברת הביטוח וקרא בפוליסה איך היית אמור להתנהל.

נערך לאחרונה ב:

Fellowship

New member
מרגע שמסרת את פסק הדין לסוכן הביטוח, חברת הביטוח מחויבת להתנהל לפי הפוליסה. נראה שהגעת למשפט מבלי להודיע לסוכן הביטוח, חברת הביטוח שלך חייבת כרגע כסף לצד השני ויתכן שזו הסיבה שלא מטפלים בך. חברת הביטוח יכולה להתנער מתביעה אם לא הודעת לה קודם לכן. כנס לאתר חברת הביטוח וקרא בפוליסה איך היית אמור להתנהל.

תבעתי את הנזק שנגרם לי מכיוון שלא היה לי ביטוח מקיף, לא נראה לי שחברת הביטוח שלי היא צד לעניין.
השופט פסק שלא רק שלא אקבל פיצוי מהנהג השני על הנזק שלי, אלא גם שאשלם את הנזק שלו, וכאן חברת הביטוח היא כן צד.

בכל מקרה, השאלה כלל לא נוגעת לחברת הביטוח אלא לסוכנות הביטוח.
סוכנות הביטוח לא רוצה לטפל בי מכיוון שכיום אני לא לקוח שלה.
העברתי לסוכנות הביטוח את פסק הדין בזמן וגם הסבתי את תשומת ליבה לחלון הזמנים שניתן לערער, אם יבחרו בכך.

בכל אופן, השאלה היחידה שלי היא האם סוכנות הביטוח חייבת לטפל בי ואם כן מה האסמכתא לכך.

חן 1111

Active member
אני לא מבין מה יש פה לטפל. זה שפגעת בו צריך לתבוע את חברת הביטוח שלך. אתה והסוכן שלך בכלל לא צריכים להיות מעורבים.

חברת הביטוח נותנת לסוכנות הביטוח הוראות איך להתנהל ויכול להיות שנתנו לסוכנות הוראה לא לטפל.

בכל מקרה, סוכנות הביטוח היא בד"כ הכתובת להודעות. מכאן תבחר חברת הביטוח איך להתנהל. תקרא גם מה אומרת הפוליסה בנוגע למקרה באתר חברת הביטוח. מחוק חוזה הביטוח:

35. לענין מתן הודעות של המבוטח ושל המוטב למבטח נחשב סוכן הביטוח שתיוך בביטוח או שצויין בפוליסה כסוכן הביטוח, כשלוחו של המבטח, זולת אם הודיע המבטח למבוטח ולמוטב בכתב כי יש לשלוח הודעות למען אחר.

37. (א) הודעה של המבטח למבוטח או למוטב תינתן לפי מענם האחרון הידוע למבטח.

(ב) הודעה של המבוטח או של המוטב למבטח תינתן, לפי ברירת המודיע, למבטח לפי מען מקום עסקיו, לסוכן הביטוח כאמור בסעיף 35, או לאדם אחר בישראל שמענו צויין בפוליסה או שהמבטח הודיע להם עליו בכתב.

Fellowship

New member
אני לא מבין מה יש פה לטפל. זה שפגעת בו צריך לתבוע את חברת הביטוח שלך. אתה והסוכן שלך בכלל לא צריכים להיות מעורבים.

שוב, זה לא המקרה.
כבר תבענו והפסדנו, עכשיו צד ג׳ שלנו צריך לשלם את פס״ד הדין (או לערער).
סוכן הביטוח מסרב להעביר את הנושא לחברת הביטוח ולטפל בנושא, כי לטענתו הוא לא מחוייב כי אנו לא לקוחות שלו היום.
האם הוא צודק?
אם לא, האם יש אסמכתא?

Fellowship

New member
חברת הביטוח נותנת לסוכנות הביטוח הוראות איך להתנהל ויכול להיות שנתנו לסוכנות הוראה לא לטפל.

בכל מקרה, סוכנות הביטוח היא בד"כ הכתובת להודעות. מכאן תבחר חברת הביטוח איך להתנהל. תקרא גם מה אומרת הפוליסה בנוגע למקרה באתר חברת הביטוח. מחוק חוזה הביטוח:

35. לענין מתן הודעות של המבוטח ושל המוטב למבטח נחשב סוכן הביטוח שתיוך בביטוח או שצויין בפוליסה כסוכן הביטוח, כשלוחו של המבטח, זולת אם הודיע המבטח למבוטח ולמוטב בכתב כי יש לשלוח הודעות למען אחר.

37. (א) הודעה של המבטח למבוטח או למוטב תינתן לפי מענם האחרון הידוע למבטח.

(ב) הודעה של המבוטח או של המוטב למבטח תינתן, לפי ברירת המודיע, למבטח לפי מען מקום עסקיו, לסוכן הביטוח כאמור בסעיף 35, או לאדם אחר בישראל שמענו צויין בפוליסה או שהמבטח הודיע להם עליו בכתב.

חברת הביטוח לא נתנה לסוכן הוראה לא לטפל,
חברת הביטוח עדיין לא יודעת על המקרה.
סוכן הביטוח מסרב לטפל כי אנחנו לא לקוחות שלו כיום,
כנראה שהוא מחפש להתנקם בנו.
האם הוא חייב לטפל בנושא? אם כן, מה האסמכתא לכך?

חן 1111

Active member
שוב, זה לא המקרה.
כבר תבענו והפסדנו, עכשיו צד ג׳ שלנו צריך לשלם את פס״ד הדין (או לערער).
סוכן הביטוח מסרב להעביר את הנושא לחברת הביטוח ולטפל בנושא, כי לטענתו הוא לא מחוייב כי אנו לא לקוחות שלו היום.
האם הוא צודק?
אם לא, האם יש אסמכתא?
האמת, לא יודע. אבל כל מה שאתה צריך זה להודיע על התאונה לחברת הביטוח. אז במקום להודיע דרך הסוכן, תודיע ישירות לחברת הביטוח. לא כזה מסובך.

" חברת הביטוח עדיין לא יודעת על המקרה".

שוב, לדעתי, זו הבעיה שלך. לא סוכן הביטוח שלא מטפל. אתה מחויב לתת פרטים לצד השני בתאונה ולהודיע מיידית לסוכן הביטוח. נראה שנתבעת (בנוסף לתביעה שלך) מבלי להודיע לחברת/לסוכן הביטוח שלך ומבלי שחברת הביטוח תוכל להגן על עצמה. אני מקווה עבורך שאני טועה בפרטים.

למעלה