סוף העולם

ofirule

New member
סוף העולם

אנשים מחר או מחרותיים מכינים בשווייץ חור שחור שיביא לסוף העולם האמת שאין לי מושג מה עושים שם והייתי בטוח שיהיה פה איזה פיזיקאי או סתם מישהו שיפרסם קצת יותר. ולא משהו ברמה של החדשות שאמרו בערך 3 מילים: מאיץ מחלקיקים, המפץ הגדול, חורים שחורים. וראיון עם איזה פרופ' שאומר לא לדאוג אין סכנה

מתן4ל

New member
סתם מחפשים את "בוזון היגס"

"בוזון היגס" הוא חלקיק תת-אטומי , כמו כל חלקיק אחר (קווארק למשל). אף פעם לא ראו אותו בשום מקום ולכן לא בטוחים שהוא קיים (בניגוד לקווארק) וידעים איך ליצור אותו (בניגוד לגרוויטרון). הייתי מסביר על זה עוד אבל זה כנראה לא מה שמעניין אותך, הקשר בין זה לכוחות על טבעיים הוא כזה: א) הרייטיג של כל אחד (גם המדענים שמתנגדים וזה מכניס אותם לטלויזיה וגם הטלויזיה עצמה וגם אלה שמרגיעים את הציבור) עולה. כי צופה ממוצע לא מתרגש מעוד צעד בהשלמת טבלאת החומרים (לא הטבלא המחזורית הישנה שיש בה אטומים אלא החדשה שיש בה קווארקים(או איך שקוראים לחלקיקים האלה)), אבל הוא כן מתרגש מזה שמדענים מטורפים הולכים להרוג אותו. ב) *יש* סיכוי שסוף העולם יגיע
. פשוט כי אתה מקבל חלקיק שרואים אותו פעם ראשונה, בדיוק כמו שיש סיכוי שהחלקיק יגדל יהפך לבלונדינית עם עיניים כחולות שהיא תגיד בצרפתית: "אני מנהיגת החלקיקים באתי להשמיד את העולם". כל אחד מ3 התרחישים האלה (העולם יתפצץ ע"י חור שחור, העולם יושמד ע"י בלונדינית, יקרה משהוא חסר תועלת [ימצאו או לא ימצאו את החלקיק (להערכתי 90% שלא ימצאו)]) אפשרי כי לא קיימת תיאוריה מוכחת שטוענת שהוא לא יקרה (אם הייתה תיאוריה כזו לא היה צריך לעשות את הניסוי). למעשה החור השחור טיפה יותר סביר מהרגיל כי כל שניה בערך נוצר חור שחור קטן על כדור הארץ בגלל קרינה קוסמית לכן העיתונות בחרה אותו (ולא בלונדינית או איזה הנפצה אחרת שסבירה [כמעט] באותה מידה).

Amitush19999

New member
שאמרת בלונדינית הזכרת לי את סטארגייט

אם אתה צופה הסדרה שעוברים דרך חור תולעת לכוכבים אחרים . אז אחת הדמויות הטובות בלונדינית עיניים כחולות שהיא דרך אגב פיסיקאית מבריקה ו לוחמת דגולה אז אחד הגזעים הרעים שהם מין סוג של רובוטים בצורת ג'וקים שעובדים ברמת החלקיקית וככה הם כולם מקושרים זה לזה החליטו שהם ייצרו אנרואידים ויצרו בקצרה אנדרואידית בדמות של הבלונדינית והיא אכן הנהיגה אותם והם אכן רצו להשמיד את האנושות אז הדוגמה שלך הזכירה לי את זה ....

מתן4ל

New member
מגניב.

כן אני רואה, אבל אני כנראה לא ראיתי את האחד הזה. ואגב, ברוכה הבאה לפורום.

iAnonymous

New member
מה שמוזר בסיפור הזה

זה כשראיתי את זה בסדרה, זה היה בסדר ודי אהבתי. אבל כשיושבים ומספרים על זה למישהו אחר, פתאום זה איכשהו נשמע אידיוטי. רובו-גוקים החליטו ליצור אנדרואידית בלונדינית שתנהיג אותם ותרצה להשמיד את כדור הארץ? איכשהו זה תמיד קורה לי עם סדרות מדע בדיוני ופנטזיה.

לא ככה צריך לספר את זה

אחד האנדרואידים התאהב בבלונדינית המקורית (גם אותה הפתיע שמכונה יכולה להתאהב), אבל מסיבות ברורות זה לא היה הדדי. כאשר הוא הבין שזה חסר סיכוי, הוא החליט ליצור כפילה שלה, שאיתה יהיה לו סיכוי תיאורטי. זה קצת מזכיר את פיגמליון מהמיתולוגיה היוונית. עכשיו, זה כבר נשמע פחות אידיוטי?

iAnonymous

New member
יהיה בסדר

יש לפחות עוד חודש עד שיפעילו את גלאי ALICE שנחוץ לניסוי ש"עלול" ליצור חור שחור. אז יאללה, עוד יש זמן לברוח ממערכת השמש.

למעלה