סוף 2012!

idodo35

New member
סוף 2012!

אז חברים השנה נגמרת היום בלילה ולכבוד המאורע אני עושה תחרות מיוחדת!
ספרו לנו מה היה הקומיקס שעשה לכם את השנה ותסבירו למה (לא חייב להיות משהו שיצא השנה רק משהו שקראתם השנה)
מי שייתן את ההסבר הכי מעניין יזכה בפרס, קומיקס מהאוסף האישי שלי (תינתן בחירה של אחד מתוך מספר אוגדנים שיש לי)
אז קדימה! מה עשה לכם את השנה?

mulon1984

New member
הראשון שקופץ לי לראש זה Uncanny X-force

הריצה של רמנדר.
זה אומנם לקח יותר משנה, אבל רק השנה באמת נכנסתי לזה לעומק כי אני קורא באוגדנים.
עבודה מעולה, מה אני אגיד.
הבנ'אדם יודע לכתוב קומיקס גיבורי על ברמה הטהורה ביותר. פשוט תענוג.

Lost Dogs/Jeff Lemire

כי יש לי הרבה קומיקסים שמצחיקים אותי כגון לנור או למי שאהב Jthm. יש הרבה קומיקסים שמרתקים אותי ואני אשכרה לא יכול לחכות מחוברת לחוברת כדי לגלות איך מתקדמת העלילה כמו נגיד סקלפד אבל בכל ההיסטורה הלא כל כך ארוכה אבל הדי מכובדת שיש לי בקומיקסים יש לי שני סופרים בלבד שהצליחו לרגש אותי ברמה של בין לגעת לבין להפוך לך את הקרביים לגמרי. הראשון הוא בלאנקטס של קרייג תומפסון שקראתי לפני כמה שנים והשנה לוסט דוגס. זה פשוט ספר שהופך לך את הקרביים. הציורים פשוטים עד פרימיטיבים אבל הולמים את העלילה לגמרי. משפחה שמגיעה לעיר הגדולה, מסתובבת במקום הלא נכון של העיר ומה שקורה לה. אם אני אגיד מה קורה לה זה יהרוס אז רק אגיד כאמור שזה תופס אותך בבטן והופך לך את הקרביים וזה מעורר מחשבה וזה עצוב אבל הכי חשוב זה פשוט נוגע בך מבפנים וגורם לך להבין שבהבטים מסויימים קומיקס עולה עשרות מונים על כל פורמט אחר. קיצר במילה אחת הספר נוגע. מה גם שזה חומר מוקדם שלו ואפשר להתקדם יחד עם הסופר ויש עוד הרבה מה לצפות ממנו.

WAR STORIES TPB#1 של גארת' אניס ואחרים

כבר קראתי אותו בעבר.
אבל, באוגוסט שנה שעברה הייתי בכנס שהוא היה אחד מאורחי הכבוד שלו, ויצא לנו לדבר די הרבה על תהליך העבודה שלו, ועל הרציונאל שמאחורי הסדרה וכד' ורק לפני כחצי שנה יצא לי לשוב ולקרוא את האוגדן הזה. קריאה שונה לחלוטין מהמקורית.
פתאום שמים לב לכל מיני דברים קטנים כמו הטיימינג של אירועים, ומתי קרלוס אזקרה (המאייר) הוסיף את הפריימים כדי לשפר את הזרימה, או חתך דברים שנראו לו לא רלוונטים וכד'.
שלא לדבר על המקומות בהם האירועים ההיסטוריים עוגנו בדיאלוגים, ואיך הוא 'השחיל' את זה מבלי שזה יהיה מאולץ וכד'.
ואיך הדמויות הסטריאוטיפיות הן בעצם קצת חריגות, כדי להיות מסוגלות להכניס את כל הקונטקסט ההיסטורי הזה מבלי להיראות 'מטיפות'.
היה ממש כיף. חבל שלא הקלטנו את השיחה הזו...

Guid

New member
Superman: Red Son

קראתי אותו ממש לאחרונה, האמת, בפעם הראשונה, והיא ממש לא תהיה האחרונה.
אני שמח שקראתי אותו רק עכשיו, למרות כל ההמלצות החמות שקיבלתי במהלך הכמעט-שנה שאני קורא קומיקס, פשוט בגלל שבלי היכרות עם העולם של סופרמן ה"אמיתי" וכל היקום של DC שמקיף אותו- אי אפשר ליהנות ממנו כמו שצריך.

מאוד אהבתי את ההטייה של העולם האמיתי לעולם של Red Son. לקס לותר שנשאר אותו הדבר כמעט, לואיס ליין שהדמות שלה עברה שינוי מטורף לחלוטין, וונדר וומן שעוזרת לסופרמן ולצבא הרוסי, באטמן עם הונדטה האישית שלו כלפי העוזר של סטלין, גרין לנטרן הייחודי, ואפילו הגיחה של בארי אלן לכל העסק הייתה מאוד מגניבה!
ובחייאת, סטאלינגארד בבקבוק? פרייסלס.

הסיפור עצמו גם מאוד טוב, והוא כתוב מעולה.
הוא נותן מקום לכל כך הרבה דברים מעבר לסופרמן עצמו, וזה גורם לעולם של הסיפור להתפתח בצורה מאוד אמינה ומורכבת כך שכשדברים משמעותיים קורים- הם מקבלים את המשקל שמגיע להם.
שזה מדהים, כי מדובר על בסך הכל 3 פרקים!
מה גם שהסיפור גורם לחשוב על הרבה דברים, וגם גורם לך לראות את סופרמן (ואת לקס לותור, כמובן) בצורה שונה לחלוטין מאיך שהם במציאות, ועדיין לגרום להכל להיראות כל כך מציאותי ואמין שזה בכלל לא מרגיש כמו מציאות אחרת!

וכמובן- הסוף של הסיפור.
אני לא אספר אותו, אבל אני חייב לציין שהוא בא לי בהפתעה, ואת העמודים האחרונים קראתי עם כזה חיוך על הפנים שזה פשוט היה שווה את כל הקריאה

אז מי שיש לו היכרות עם סופרמן וקצת עם עולם DC ומחפש משהו מעניין לקרוא- אני בהחלט ממליץ. לגמרי סיפור השנה שלי.
מה גם שזה סיפור די קצר, סה"כ 3 פרקים (שהם טיפה יותר ארוכים מפרקי קומיקס ממוצעים).

למעלה