סופ"ש מה שתינו

kinks

New member
סופ"ש מה שתינו

מכיוון שזה הפוסט היחידי שעובד פה.
ייתכן ונצטרך לעבור לתוכנית חירום.
יום א' מה שתינו
יום ב' מה שתינו
יום ג' מה שתינו
.
.
.
.
.

kinks

New member
הפעם היה הרבה מהכל

בגזרת הוויסקי נגמר הדינסטון וירג'ן אוק מלפני שנה פלוס.
נטעמו לאפרויג 18 וארדברג סופרנובה 2009 יחדיו עם תומר שפעם כתב פה.
בין לבין היה Hine Vsop
הג'ין הנהדר Monkey 47
והרום דיפלומטיקו רזרבה אקסלוסיבה שהוא בעייני סופר רום. הוא באף מאוד מזכיר קוניאק יותר מרום, יש בו מורכבות ועומק והיופי בו שהוא אחד המשקאות הבודדים שלא משאירים לך מתיקות מעיקה שנשארת בחך לאורך שעות. אחרי הלגימה החך שלך שוב נקי, אני מוצא את זה מופלא. למעשה Hine Vso מתוק ממנו כולל בסיום.
&nbsp
בגזרת היין
פלם קברנה סוביניון רזרב 2011, אין דברים כאלה, בעיניי זה אחד מחמשת יינות הקברנה הישראליים הטובים ביותר איי פעם (לפחות ממה שאני טעמתי) מרוסן, עם הרבה מורכבות ועומק, פרי לא מתפרץ שמחכה לזמנו ורק 14 אחוזי אלכוהול.
פאולו סקאביניו ברולו קארוביק 2000, אחת השנים הגדולות בברולו ברצף של סוף שנות התעשים עד 2001. ברולו מאוד מודרני, מתחיל בצבע חום ואז מקבל עוד צבע. הרבה חבית, הרבה פרי, בטח יכול להחזיק עוד עשור לפחות, אני מוצא שלאחר 14 שנים זה זמן טוב לשתות אותו. טעמתי טובים ממנו אך לא התאכזבתי.

Gotwine

New member
שנת 2000 בפאימונטה אינה שנה גדולה כמו 96, 99, 01, או 04

kinks

New member
היא לא נחשבת לרעה במיוחד

שני הברולו הבאים שלי מ 01.

Hine Vsop או הhine rare vsop

הבקבוק הרגיל או ה"משולש" ?
היכן קונים כאן hine אם נקנה כאן ?
אני מאוד אוהב את הhine rare vsop ומקבל מדי פעם בקבוק מארה"ב אבל אתמול נגמר...
&nbsp
ירון

gabi a

New member
סופ"ש חביב

גבעות הרודיון קברנה סוביניון 2011- המון פרי (לי זה הזכיר דובדבנים ופטל), מאופק, לא נגרר לבשלות יתר, ירקרקות אופיינית, חמיצות גבוהה מאוד, מתפתח יפה מאוד לאחר פתיחת הבקבוק. יין טוב
קסטיל דונקר - מזעזע, סירופ חסר כל קשר לבירה, מתיקות מוגזמת לגמרי, וזה עוד אחרי שחיפשתי בכוונה בירה מתקתקה כדי ללוות סיגר. 100 מ"ל ושפכתי את הבקבוק
גלן פורסט - יופי של וויסקי בפחות מ 100 ש"ח.
המשך יבוא, אני מקווה

gabi a

New member
המשך קצר ולעניין

מלכה אינדי מחבית - IPA מאוזנת מאוד, גוף טוב, מרירות טובה, ארומה כשותית כמו שצריך.

foodnwine1

New member
תרופות ויסקי

קצת חולה, אז לפרויג 18 כמינון תרופתי.
&nbsp
והבוקר הוט טודי עם בורבון . בינתיים עוזר.
&nbsp

Desert Seagull

New member
כמה דברים

פילזנר אורקוול לא מפוסטרת המגיעה בקבוק ליטר
דנסינג כאמל העלה ירוק - מוצלחת ביותר. כשותית ומרירה, מלאה טעם וגוף בלי שום מתיקות בלגית, 6.8% אלכוהול. אצטייד בעוד.
מזקל מעושן pierde almas. קשה לשתייה.
ריפאסו 2011 של benedetti, מדהים. ועלה רק 4-5 אירו....

המזקל המעושן הזה הוא כמעט כמעט ארדבג בן 3

או לפחות מה שהייתי מצפה ממנו להיות.
הקירבה בטעם די מדהימה בעיני, כשאמנם טעמי האגבה מורגשים, אבל במקום משני מול המליחות והאפר הכל כך ארדבגי.
&nbsp
מעניין לטעום, לא חושב שאצליח לסיים בקבוק שלו בתקופת חיים...

nimrodrosen

New member
נשמע קנדידט לניסוי ביישון

סירה 2010 של יקב אבידן, ק״ס 2006 של יקב לילי

אבידן בירה - אחד היינות היותר ׳קלאסיים׳ שלהם, פחות עוצמת טעם ופרי מאחרים (עדיין לא מעט, כן?). יין מאוזן ונהדר, טאני וחומצי מספיק להתיישן עוד קצת. בימים אלה במבצע 1+1 בדרך היין, יוצא 60 לבקבוק. תמורה מצויינת, מומלץ לפני שיגמר.
&nbsp
לילי ק״ס - לא יודע הרבה על היקב. מישהו רוצה לפרט? הבקבוק עלה לי 70, ואני די מרוצה ממנו. היין בשל ובוגר, אבל לא מראה סימני עייפות כלל אחרי 8 שנים מהבציר (כבר יפה) - פרי בשל ותבלינים, והעובדה שהוא רק 13.5% אלכוהול ביחד המרקם העשיר הודות לכך שהוא לא מסונן יוצרת שילוב נחמד מאוד של יין מלא אבל לא כבד. הוא לא ממש הפתיע או הלהיב אותי, זה פשוט יין טוב וטעים שעושה את העבודה במחיר מוצלח.
&nbsp
חוץ מזה דאקירי עם חברים על בסיס הוואנה קלאב 3 וקצת רום מתובל של ברקדי (oakheart) להוספת עניין, כמובן לימונים סחוטים טריים.
&nbsp
בלי ויסקי הפעם. נשלים בשבוע הקרוב... :)

kinks

New member
יקב לילי זה יקב אסף

זה פעם היה סייד קיק של יקב אסף לא יודע עדיין אם היום שבעיקר נועד לייצא את יינות היקב לשוק האסייתי. זה מדוע גם השם בהתאם יקב לילי.
לא יודע מי ממש עשה שם בפועל את היין, אך זה יקב אסף.
אם זה מנחם אותך, פעם היינות האלה עלו פי שניים בסביבות 130-140 ש"ח בשנת 2007-2008.
שנים לא ראיתי אותם על המדפים וגם כשהיא לא היה הרבה.

nimrodrosen

New member
סופ"ש

טעמתי בפעם הראשונה פורט אלן אצל חבר (תודה). גרסה מחבית שרי, 25 שנה. מלבד העניין ה"קטן" בו טועמים כפסולת זמן חד פעמית מדובר בוויסקי טוב אך לא שווה את ההייפ. הרשמים שלי סבבו תחושת כבול רטוב/טרי/גס לצד לאקטיות גבוהה - מוזר (לקח כמה שלוקים להתרגל) אך מאוזן וטעים מאוד.
היו עוד דברים נהדרים בטעימה כמו פורט בן 40 שנה (דיבשי להפליא ולא מרגיש כיין), קרים שרי 30 שנה של מתוסאלם (מישהו מכיר?) - מאוד בכיוון אולורוסו יבש עם נגיעה של PX. ועוד..

גמלא פינו נואר. יין רזה ומעניין שליווה היטב תבשיל עדשים וחצילים- שווה 55 ש"ח.

וגם הרום סולרה שלנו נכנס לבקבוקים, הוא התפתח נהדר. בקרוב תוויות..

אילן די

New member
וויסקי

סיימתי בקבוק סטרנהנס נוסף. כמו כן לגמתי ספרינגבנק 10 שלאט לאט כובש את מקום וויסקי הבית. כמו כן - בונהאבן 12 שנה אצל חבר וגלנמו סיגנט.

למעלה