סטודנטית

Tomish2

New member
סטודנטית

היי לכולם, ושלום לך דורון

אני לומדת גרפולוגיה, סיימתי שנה ראשונה והנני לקראת שנה שניה.
התחום מאד מעניין בעיקר בחלק של הציורים שם יש יותר גישה לרגש.
אם כי, אני מעט נרתעת מאופן בו "שופטים" אדם ללא הכרות מעמיקה, ונכון שזהו תחום מדעי, אבל ברור לי שבכל הנוגע למדעי החברה והתנהגות, כך צריך לשמור תמיד על ההנחה לפיה שום דבר אינו וודאי. ככל הנראה הבעיה שלי הייתה יותר עם אופי הקבוצה איתה למדתי, שרוב חבריה (כמו בכל חברה), ממהרים להתבטא במושגים של שיפוט ערכי ופחות אובייקטיבי. בסדר, אתמודד.

בכל אופן מעבר לשיתוף החווייתי שלי, יש לי שאלה.
האם אוכל להעלות מסמך עם כתב היד שלי, כמובן שאני לוקחת אחראיות על כך שאני מפרסמת בפורום זה. אשמח לחוות דעת על עצמי.
מדוע אני מבקשת...? אז בעוד שהמרצה איפשרה לנו להגיש לה את כתב ידינו, היא נתנה חוות דעת מתומצתת, שברור לי שהשתדלה להיות עדינה וזהירה, על מנת שלא לפגוע שאף אחד. אך אני מאד רוצה לקבל חוות דעת אובייקטיבית, וישירה, כזו אשר לא נזהרת שלא לפגוע או להעליב.

אז תודה בכל אופן, ושיהיה המשך שבוע מהנה לכולנו.
שלכם...תומיש

doron nitkin

New member
שלום סטודנטית .

מצטער , אבל לא מבין אותך ואת רצונך .
קיבלת איבחון גרפולוגי מהמורה שלך לגרפולוגיה ואת לא מרוצה מהאיבחון , משום שהאיבחון לא פוגעני ???
מה זה איבחון פוגעני ???
מעולם לא שמעתי או ניתקלתי במונחים הנ"ל לגבי איבחון גרפולוגי.
איבחון גרפולוגי לא נועד להעליב או לפגוע באדם בשום צורה ובשום דרך , איבחון גרפולוגי משמש מראה לאדם לראות את יכולותיו , כישוריו , במה הוא חזק יותר ובמה הוא צריך להשתפר .
ניתן לעשות זאת מבלי לפגוע ולהעליב את המאובחן , ניתן להאיר למאובחן על נקודה חלשה שזקוקה לחיזוק מבלי להשפילו או לפגוע בו .
מצטער אבל בקשתך יותר ממוזרה לי .

כל טוב .

Tomish2

New member
לא הבנת אז תשאל

מה התוקפנות לא הבנתי

לא ביקשתי מאף אחד לפגוע להעליב, סך הכל, האבחון היה כזה שכותב רק לגבי נקודות חוזק. אני יודעת שישנן נקודות לשיפור, ודעתי היא שבגלל שהיא המרצה שלי, היא לא רצתה להכנס למקום של המלצות לשיפור, או לעומק של דברים, מן הסתם זה מובן לי וברור, לכן רציתי להעלות פה על מנת לקבל איזו חוות דעת אובייקטיבית כזו שלא נזהרת לגעת בנקודות חולשה/לשיפור, בגלל הכרות קודמת

אבל עכשיו, ברור לי שממש לא בא לי להעלות פה שום דבר
התגובה שלך לא היתה לעניין, וברור לי שהפורום הזה לא בשבילי

שלום וביי

Tomish2

New member
ועוד דבר...

לא זכור לי שהזכרתי את המילה "פוגעני"
&nbsp
אמרתי שלדעתי היא נזהרה מתוך חשש שנפגע או נעלב מחוות דעת עמוקה כי לפעמים אתה יכול לגעת בנקודות רגישות, זה דבר שיכול לקרות מול אדם שהוא רגיש, בתור מרצה שאמורה ללמד אותנו, היא לא יכולה לדעת מי הולך לקחת קשה ומי לא, אז העדיפה לתת אבחון מינימלי מתוך זהירות!!
&nbsp
מטופש מצידי לצפות מבני אדם להבין משהו קצת מעבר.....
ועוד יותר הוכחת לי כמה זה תחום לא מוצלח בהסתמך עליו בלבד, מבלי היכולת לראות מעבר, נו טוב לא לכולם יש את המסוגלות להבין הכל.
בהצלחה לך

למעלה