סיבוכי סוכרת

Jasmine851

New member
סיבוכי סוכרת

שלום
אמא של חברה מאובחנת כסוכרתית ובשנה האחרונה נוטה לחולשה בגפיים ונפילות קשות ובלתי נשלטות. הרופאים לוקחים לכיוון של נוירופתיה, אבל גם לא מציעים המון פתרונות בשלב זה (האם יש כאלו פרקטיים? אנחנו עוד לומדים את הנושא). מלבד דיאטה מוקפדת יותר וביצוע פעילות גופנית מתונה לפחות בכדי לשפר את זרימת הדם באזור, האם יש מוצא נוסף? קראנו גם על שי אפרתי ושיטת תאי הלחץ ואם מישהו עם חוויה דומה התנסה נשמח להתייעץ. שמעתי גם על בדיקות לתזונה מותאמת אישית לסוכרתיים דרך מכון ויצמן, האם קיים?

תודה רבה

שרון א77

New member
מומלץ למהר ולהגיע למומחה כלי-דם, מכיוון ש -

מומחה כלי -דם יידע לאתר סיבוכים ,ולשפר את זרימת הדם ושיפור מצבם של כלי -הדם .

Jasmine851

New member
תודה

תודה על ההמלצות החמות. אכן לא קישרתי את ההרצאה שרציתי לקשר אליה. מדובר על ההרצאה הזו של שי אפרתי. בהחלט אקרא על האלפא ליפואית ואפנה לרופאים נוספים. תודה שהסבתם את תשומת ליבי!

אבו זקן

New member
נוירופתיה

1. יש אנשים שחומצה אלפא-ליפואית עוזרת לנוירופתיה שלהם (אפשר לקנות תחילה בארץ, ואם יש הטבה מומלץ מאד לקנות בחו"ל כי המחיר בארץ מוגזם).
2. תאי לחץ עוזרים לריפוי פצעים, לא ידוע לי על השפעה על נוירופתיה. האתר שקחשרת אליו מדבר בכלל על האטה בקצב ההזדקנות, וזה ככל הנראה לא ממש עובד (המאמר הוא משנת 2016 וכתוב בו בין השאר "ניסוי המלא צפוי להסתיים בעוד כחצי שנה". מאחר ולא שמענו חדשות מרעישות בתחום ככל הנראה התוצאות לא היו משהו.
3. יש חברה בשם daytwo שהוקמה בעקבות מחקר במכון ויצמן (דומני שמישהו מהחוקרים קשור ישירות אליה). חלק מקופות החולים מסבסדות את המחיר.

galmintz

New member
מדויק וגם ממליץ לנסות את החומצה האלפא ליפואית

אצלי בהצלחה גדולה, 600 מ"ג פעם ביום. נקנה ב IHERB
תאי הלחץ זה לא זה, לטעמי גימיק ולא יותר כלום לא מוכח!

שרון א77

New member
כדאי לדעת בקשר לשימוש בחומצה אלפא -ליפואית:

החומצה אלפא ליפואית יעילה מאוד לחלק מהאנשים ,אך אינה מותרת לכולם
ולכן ,לפני שמשתמשים בה מאוד חשוב להתייעץ עם רופא :
החומצה אלפא -ליפואית אסורה לשימוש למי שאובחנה אצלו בעייה בבלוטת -התריס,
ולאנשים הרגישים לדלקות ,כמו למשל בעייה דלקתית בכבד .
או לסובלים מרגישויות במעיים ,ובעיות ספיגה,ומעוד כמה רגישויות נובפות שאותם יש לבדוק בבדיקת -דם.
חשוב לגשת ולהתייעץ עם רופא העוסק בתחום הסוכרת,כדי שלא ייגרם נזק.
&nbsp

אבו זקן

New member
חבל שאת לא מציינת את המקורות שלך

לא שזה רעיון רע להתייעץ ברופא כמו עם כל תוסף תזונה, אבל מאין מגיעות כל האזהרות?

אתר מהימן יחסית כמו webmd לא מכיר אותן.

שרון א77

New member
מקורות: בזמנו פניתי למומחה בתחום הסוכרת ,

והוא ביקש ממני לערוך בדיקות -דם בכדי לוודא שחומצה אלפא ליפואית לא גורמת לי לנזק,
ביקש לוודא מצב בלוטת -התריס ,ומצב הכבד וכו' וגם שלח אותי גם לאולטרסאנוד ,ולעוד כמה בדיקות, והזהיר אותי שאין להשתמש בחומצה אלפא- ליפואית,בטרם יגיעו תוצאות הבדיקות.

שרון א77

New member
אבו -זקן ,היתכן שבקישור שצירפת,,את הקטע האחרון פיספסת?

זה מה שקראתי בקטע האחרון של הקישור שצירפת:
&nbsp
הסיכונים:
מכיוון שחומצה אלפא-ליפואית יכולה להוריד את רמת -הסוכר בדם ,או חומרים תזונתיים חשובים אחרים, חובה לפנות לרופא לפני שתשתמש בה, בעיקר אם יש לך סוכרת.
יתכן והרופא שלך יבדוק את רמות הגלוקוז שלך באופן קבוע, בזמן שאתה משתמש
בתוספי חומצה אלפא-ליפואית.
אם אתם סובלים מבעיות בבלוטת התריס, ממחסור בתאמין או כל נושא רפואי אחר, תבדקו עם הרופא לפני שתתחילו ליטול תוספי חומצה אלפא-ליפואית.
&nbsp
אם אתה לוקח תרופות או תוספי מזון באופן קבוע, פנה לרופא לפני שתתחיל להשתמש בחומצה אלפא-ליפואית. אנשים עם סוכרת צריכים להיזהר במיוחד.
&nbsp

אבו זקן

New member
מה פספסתי?

יש הבדל בין "החומצה אלפא -ליפואית אסורה לשימוש למי שאובחנה אצלו בעייה בבלוטת -התריס" כפי שכתבת לבין "אם אתם סובלים מבעיות בבלוטת התריס, ממחסור בתאמין או כל נושא רפואי אחר, תבדקו עם הרופא" (אני הדגשתי).

הסכמתי איתך שטוב להתייעץ ברופא לפני שנוטלים כל תוסף תזונה. על האזהרה מפני היפו הייתי אומר "הלוואי". בשעתו נטלתי את התוסף הזה במשך חודש ולצערי לא היה שום שינוי ברמות הסוכר. זה כמובן לא אומר הרבה לגבי תגובה אפשרית אצל אנשים אחרים.

שרון א77

New member
בקטע שצירפת ,,

מופיעים בו אותם האזהרות של הרופא שלי ,ואם גם אתה מסכים שיש להתייעץ עם רופא -
בטרם שרוכשים את התוסף הזה ,אם כך אז הכול בסדר.
&nbsp
&nbsp

למעלה