סיוע באיתור צאצאי אברהם יעקב רוזנר שנפטר בנתניה

יעקב 1948

New member
חברים יקרים,לפני שבועיים גיליתי די במקרה שלסבי יחיאל יעקב רוזנר (שעל שמו אני קרוי) היתה אחות בשם אטל רוזנר וזאת לאחר שעד אז לא ידענו כלום מי היו אחיו ואחיותיו.התגוררה בז'בנו אשר בגליציה.גילינו את ילדיה שאחד מהם חסקל רוזנר (השתמשו בשם משפחת האמא) היגר לדיסלדורף ונספה בשואה. בארכיון דיסלדורף גילינו שבשנת 1946 בן דודו בשם אברהם רוזנר שהתגורר בניו יורק ניסה לברר מה עלה בגורלו.ארכיון הג'וינט גילה לנו שאברהם נולד בז'בנו ב 1885 ובשלב מסוים היגר אף הוא לדיסלדורף ובשנת 1935 היגר לברוקלין.פרט זה מאושר גם על ידי נתונים באנססטרי כולל תאריך לידתו המדויק!

JRI גילה לנו את תעודת הלידה שלו בז'בנו ב 1885 ואת שם אביו הירש. כשחיפשתי פרטים על מותו

מצאתי באנססטרי שנפטר בשנת 1979 ושכתובת הקשר היא באמצעות הקונסוליה האמריקאית בתל אביב,כלומר נפטר בארץ. מכאן היתה קצרה הדרך למצוא באמצעות ביליון גרייבס את קברו בנתניה שם
כתוב על מצבתו אברהם יעקב רוזנר בן צבי.זה בוודאות האיש שלנו.

בחברה קדישא אין פרטים על קרובים שטיפלו בקבורה והם מניחים שהתגורר בקרית צאנז בעיר. זקני השכונה אינם זוכרים אותו. אני מנסה לבדוק במקביל בניו יורק שמא יש שם צאצאים(במפקד 1940 הוא לא מופיע). איפה אני בודק האם היה צו ירושה בארץ?האם השם מצלצל מוכר למישהו מכם? תודה Abraham Rosner Grave .jpg

אקשט

Member
המצבה אינה נראית בת 40 (ויומיים), אם אין פה עיבוד פוטושופ. ייתכן שקבלני מצבות בנתניה יידעו לומר משהו.

למעלה