סייעות בגני ילדים

סייעות בגני ילדים

שלום רב, בתי בת 3 מיועדת להיכנס לפרוייקט שילוב בגן עקב איחור התפתחותי מוטורי - עדיין לא רכשה הליכה עצמאית - על רקע פגות. מתאימה לגילה מבחינה שכלית, חברתית, מוטוריקה עדינה ושפה. מקבלת טיפולי פיזיוטרפיה בקהילה. ישנה המלצה מרופא להתפתחות הילד לשלבה בגן שילוב או בגן רגיל עם סייעת שתעזור לה בתחום המוטורי עד שתרכוש הליכה עצמאית. נכון להיום לא היפתח הגן בשל חוסר תקציב שלא הועבר ממשרד הרווחה לפרוייקט. אני מחפשת לה בדחיפות מסגרת חינוכית אחרת בליווי סייעת צמודה ל-5 שעות, אך לפי טענתה של העובדת הסוציאלית אין בכוחה לעזור לי. היא הפנתה אותי למישהי באגף החינוך האחראית על הסייעות אך ללא הועיל - החוק השתנה וילדים אשר זכאים לסייעת צמודה רק מגיל חינוך חובה (גיל 5). אני אובדת עיצות ולא יודעת למי לפנות. אינני מעוניינת להכניסה למסגרת של חינוך מיוחד כי היא לא מתאימה למסגרת כזאת. אשמח לקרוא את תגובתכם. אנא עזרו לי במהירות כי שנת הלימודים כבר נפתחות. בתודה מראש.

מיכל שב

New member
יש לך שתי אפשרויות לטעמי

האחת - להכניס אותה לגן פרטי עם סייעת צמודה על חשבונך (קחי בחשבון שסייעת יכולה להגיע גם לעלות של 40 ש"ח לשעה). השניה - להכניס לגן מיוחד. אני דווקא לא רואה בזה רעיון רע כל כך. הילדים נחשפים לילדים שונים ולומדים סבלנות וסובלנות. בהצלחה!

למעלה