סיכום במעבדה בביוטכנולוגיה

noale00

New member
סיכום במעבדה בביוטכנולוגיה

2 החלקים של הסיכום +תשובות לשאלות בחוברות מלבד מס' שאלות (חסר את ההפרדה בג'ל האחרונה בדוח שיבוט ) וזהו .... תעשו חיים , תצליחו , תלמדו (עכשיו אני נשמעת כמו אמא שלי..) ושבת שלום

achilesT

New member
תודה רבה נועה:) אבל יש לי שאלה אחת...

BAM לא עלול לעבור מתילצית DAM ?

drumstick1

New member
וואו עופר

איזו נוסטלגיה לשנה א' לראות אותך כותב פה פתאום!

noale00

New member
סליחה רשמתי שטויות ...

בסיכום של השיבוט גן , בחלק שמסביר את אופרון הלאקטוז רשמתי שטויות : בקרה שלילית : במצב רגיל ישנו רפרסור שנוצר מהגן Laci . הרנ"א פולימרז במצב כזה כמעט ואיננו יכול להקשר (ישנו שעתוק בזאלי) . בהכנסת לאקטוז למצע הגידול של חיידקים , הלאקטוז משמש כאינדוסר . הוא נקשר פיסית לרפרסור ומשנה את המבנה המרחבי שלו וגורם להתנתקות הרפרסור מהאופרטור . כעת הדנ"א נגיש לרנ"א פולימרז יכול לשעתק . IPTG – משרן סינטטי. מדמה פעולה של לאקטוז . בקרה חיובית : מתרחשת דרך מולק' של cAMP . כאשר רמות הגלוקוז בתא נמוכות --> עלייה ב- cAMP --> cAMP נקשר לחלבון שנקרא CRP -->חל שינוי קונפורמציה ב- CRP וחיבור לאזור הפרומוטור -->עוזר לרנ"א פולימרז לבוא ולשעתק כעת . אם רמות הגלוקוז בדם הם גבוהות אזי cAMP נמוך ולכן ה- CRP איננו נקשר לאזור הפרומוטור באופרון הלקטוז. סיכום : • גלוקוז +או- \ לאקטוז - --> ישנה בקרה שלילית . הרפרסור יושב ואין שעתוק מהאופרון . • גלוקוז + \ לאקטוז + -->מעדיפים להשתמש בגלוקוז אך הרפרסור לא קשור (בגלל נוכחות הלאקטוז ) ולכן ישנו שעתוק באזלי . • גלוקוז - \ לאקטוז + --> רמות של cAMP עולות : איקטוב של הבקרה החיובית והסרה של הפרומוטור : איקטוב של הבקרה השלילית

למעלה