סימנים מוקדמים אצל תינוקות..מישהו מתחבר?זוכר?

reli127

New member
איך שולחים לך פרטי?

גיל ארבעה חודשים זה מאודדדד מוקדם. מה את מרגישה? רואה? והאם זו רק את?

reli127

New member
סימנים מוקדמים אצל תינוקות..מישהו מתחבר?זוכר?

קראתי על סימנים מוקדמים לזיהוי אוטיזם בגיל הרך.
דיברו על...
1-קושי בקשר עין..תדירות משך איכות
2-אופי של תינוק נוח שלא דורש הרבה, נרדם לבד, נשאר ער במיטה מבלי לבכות שיקחו אותו או הפוך תינוק סוער שלא ברור מה צריך ומתי
3-קשיי אכילה. קשה להניק או להעביר לבקבוק, קשה לעבור למוצקים וכו..
4-הדדיות- מרגיש שאין הרבה. אין הרבה "שיחות" בתורות איתו, אין הרבה משחקי קוקו, דרישה לתשומת לב כמו להושיט ידיים שירימו אותו
5- חיוך חברתי..יכול להיות קיים. אבל ציינו שמופיע כן ,לא, למה לא.לא עקבי. לפעמים למשל רואה את ההורה נכנס אחרי יופ עבודה ומסיט מבט או לא מחייך או לא מתלהב ומגיב. גם כשעוזבים אותו הוא בסדר עם זה כביכול.
6- הברות ומלמול תינוקי מועט. שומעים פחות ג'ירגון כזה של שרשראות כמו "בה בה בה בה"
7-ציינו באופן כללי תחושה שהתינוק עצמאי כזה ולא דורש הרבה, שקשה להשיג את יחסו ותשומת ליבו
8-מעדיף צעצועים,להתבודד, יכול להיות לבד הרבה, מרבה לבהות ולחלום

כתבתי פחות או יותר מה שקראתי מכל מיני מקומות, אני מאוד עסוקה בזה ודואגת.
אשמח לשמוע אם את מזדהים עם הסימנים כשילדכם היה בגיל הרך..ומה תפקודו כיום.
חוששת שאם רואים סימנים כאלה מגיל ככ צעיר אולי זה מצביע על תפקוד לא טוב.......
מקווה לנחמה. תודה

TikvaBonneh

New member
סימנים מוקדמים ורמת תפקוד

לגבי הסימנים המוקדמים, אני לא יודעת אם נעשו מחקרים על קורלציה בין גיל הופעת הסימנים המוקדמים לבין רמת התפקוד. האם במקור בו קראת על הסימנים המוקדמים היה איזכור של רמת התפקוד כעבור כמה שנים?
זה שיש לך השערה שיש מתאם כזה, עדיין לא אומר שבאמת הוא קיים.
אני בכל אופן לא שמעתי עליו, ואני קוראת כל מה שכותבים.
גם אם קיים מתאם כזה, עדיין זה לא יכול להגיד כלום על מקרה ספציפי, אלא רק על המספרים הגדולים. זה יהיה נתון כמו: מתוך 1000 תינוקות שהיו אצלם סימנים מקדימים, X תינוקות היו כעבור כמה שנים אוטיסטים בתפקוד נמוך.
אני חושבת שהחרדות שמתעוררות בך לא עושות טוב לא לך ולא לתינוק שלך.
מה שאת עוברת לא פשוט, וכדאי לך לקבל עזרה. זה לא בושה.
לא תמיד אנחנו מצליחות לבד להחזיק את הראש מעל המיים. אני הולכת לשיחות עם פסיכולוגית מאז האיבחון, וגם לוקחת כדורים.

reli127

New member
מתי אובחנתם?ומאז פסיכולוג?

לגבי הסימנים..לא קראתי. אני באיזשהו אופן מאוד ערנית לנושא ומקווה שגם בגלל זה יש לי מבט חד ורואה ודואגת יותר מההורה הממוצע..
מה שכן...נתקלתי בהורים ש"הרגישו" והתברר אח'כ כתקפוד גבוה..נתלית בכל מיני מקרים ודברים.
בכלל מתפללת שזה יעבור ולא יהיה כלום...
בנתיים לא כ'כ עונים החבר'ה פה...אולי עדיף כך חחח.
תודה תקווה

TikvaBonneh

New member
תשובות

כן, אני מקרה קשה. תשע שנים מאז האיבחון הראשון ועדיין אני בשיחות. גם הלכתי לקבוצות תמיכה, וגם כל בעיה שיש לי עם הילדים אחר כך אני מדברת בטלפון עם לפחות שתי חברות ומוציאה קיטור. אבל לי יש שניים, אז מותר לי.
שמעתי על מקרים שהיו סימנים וזה עבר. אני גם מכירה ילד שאובחן בגיל שנתיים ושבגיל חמש באיבחון חוזר התברר שזו טעות.
להתפלל זה טוב.
ולא עונים לך כי הרוב לא ראו שום סימנים. אצלנו למשל הייתה ריגרסיה. לילד היה קשר עיין מצויין בתור תינוק והוא איבד אותו.

reli127

New member
ומאז השתפר הקשר עין?

גם זה אמרו לי דינאמי..
ואת ממש לא מקרה קשה! יש לך את כל הזכות בעולם להוציא קיטור בכל דרך אפשרית...אם עוזרות לך השיחות אז עופי עליהן. את מספיק גם עוזרת פה!

הלוואי שיתברר אכן שהסימנים לא מסמנים כלום חחח. בנתיים אפאחד פשוט לא יודע. ממש מקווה שישתפר.

רינת1200

New member
אצלנו היה כמעט כל מה שציינת

אבל לא ידענו שזה עשוי להוביל לאבחנה כזאת.
פשוט לא היתה לנו מודעות.
והאמיני לי אני בנאדם עם הרבה השכלה....התחום הזה פשוט פסח עליי עד אז.

reli127

New member
תודה

אפשר פרטים?מתי אובחנתם?בעקבות??והתפקוד אז והיום?

ahbarosha1

New member
אני כן זוכרת ומתחברת

איזה 5 מתוך 8 סימנים שציינת היו לילדה. בעיקר קשר עין, הדדיות, חיוך - הכל היה קיים אבל כאילו לא מספיק, לא ב100%. וראיתי שאני לא מצליחה ליצור איתה קשר כזה כמו שראיתי אצל אמהות אחרות עם ילדים שלהם. מגיל 0 הרגשתי את זה אבל לא ידעתי להגדיר את זה. לא ידעתי לקרוא לזה בשם, שמדובר בתקשורת.
וכל הזמן דיברו איתנו על עיכוב התפתחותי, אבל עיכוב התפתחותי לא יכל להסביר זאת. וטיפולים שקיבלה מגיל צעיר מאד לא עזרו כי לא היו מוכוונים למה שצריך.
אחר כך בגיל 2.4 סוף סוף אובחנה על הספקטרום ומשם התחילה העליה ברוך ה'. הטיפולים התחילו להיות מוכוונים לנושא התקשורת. עבדנו המון בנושא (ועדיין). קראנו ולמדנו הרבה. הכנסנו לשנתיים לגן תקשורת שבהחלט קידם אותה.
היום בבי"ס בכיתה רגילה עם סייעת. ברוך ה' תלמידה טובה, יש חברים, יש חוגים, בדרך כלל מרוצה מהחיים (לבינתיים, גיל ההתבגרות עוד לפנינו). מספרת הכל מה שקורה איתה ומתייעצת (וכמה הייתי צמאה להדדיות הזו בהתחלה) - דבר שהוא סופר חשוב לכל ילד. אני ממש לא אומרת שהכל ורוד. הקשיים היום הם לא אותם קשיים כמו בהתחלה, אבל בהחלט הקשיים ישנם אך לבשו צורה אחרת.
מקווה שיהיה טוב

reli127

New member
וואי קודם כל תודה על התגובה

בת כמה היא היום המתוקה?
מה שאת מתארת מזכיר לי את הקטני שלי לצערי...לפעמים אני אומרת שאנחנו שניי קווים מקבילים, כאילו אני מנסה להפגש איתו וזה מצריך יותר מאמץ מהרגיל, כאילו לחפש ולחפש....

ahbarosha1

New member
היום היא בת 8 וחצי

גם אם יסתבר שהחשש שלך אמיתי וגם אם לא, אני חושבת שזה יתרון גדול שאת יודעת לשים לב לזה כבר בגיל כל כך צעיר. שאת לא מניחה לו וכן מנסה "להפגש" איתו אפילו שזה לא קל.

שולחת לך חיבוק גדול

למעלה