סינגולריות כבידתית

• פותח הנושא hnc
  • פורסם בתאריך

guprnds

Active member
קשקשן, אתה טרחן כפייתי לפחות בדרגה של עצבר.

פיזיקאים וחובבי מדע יקרים, מדוע אתם מאכילים את טרולי הטרחנות והופכים את הפורום הזה לחוכא וטירלולא?

דייהטסו

New member
הטרולים משאירים את הפלטפורמה הזו

במצב של חיים (גסיסה איטית יותר נכון)

BigBadWolf

Member
אגיד לך, עם hnc ניתן לדבר בעוד עצבר אפילו לא קורא

hnc אמנם איננו מאמין בכל המדע אבל לפחות מבין את חלקו. אני חושב שצריך לדבר עם חלק גדול יותר מהאוכלוסיה ולא רק עם בעלי תואר ראשון מדעי לפחות. ניתן לקבל רעיונות חדשים גם מאחרים, למרות שלהם אולי אין את כל הכלים אבל לי יש את הכלים לסנן ולתרגם לשפה מדעית.
בנוסף, חשוב גם ללמוד איך להסביר מדע לאוכלוסיה שאין לה תארים מדעיים. ללמוד מה משכנע אותם ומה לא ומה קל יותר ופחות להבנה. בסופו של דבר מדובר ברוב האוכלוסיה.

עצבר זה סיפור אחר. כל הוכחה שבעולם לא תזיז אותו מהשטויות שלו, בעיקר כי הוא אפילו לא קורא את התגובות אליו, לא מעוניין בדיון מעמיק ולא מוכן להקשיב לבעלי ניסיון בתחומים כאלו ואחרים. זה כבר מצב שמצריך מומחיות מסוג אחר.

hnc

New member
בטח שאני מאמין במדע,

אלא רק שאני חושב שמהמדע לבדו לא יגיעו אלינו כל התשובות, כמו לדוגמה שאין ביכולתו של המדע להתמודד עם מציאות אינסופית, ולכן לשם כך יש לערבב תחומים נוספים.

hnc

New member
והנה המטומטם שאין לו מה להציע הגיע,

אתה תמשיך לנבוח את טיפשותך ואני אמשיך בשלי עד שתקבל התקף לב או שבץ מוחי.
&nbsp

uzi2

Active member
יותר מזה....

זו אקסטרפולציה לתחום בו יחסות כללית לא רק לא הוכחה, אלא גם לא אמורה להיות תקפה, כיוון שבצפיפויות מסה גבוהות החישובים חייבים לקחת בחשבון גם השפעות קוונטיות. ואין כיום תיאוריה מוכחת של כבידה קוונטית.
לפיכך אין ניבויים חד משמעיים בתחום מעבר לסקלת פלאנק. עדיין מגדירים זמן t=0, אך אין לראותו כזמן מראשית היקום, אלא כזמן מראשית היקום על פי אקסטרפולציה של תורת היחסות לתחום בו היא לא מתיימרת להיות תקפה.
ודרך אגב, גם אם אין מדידות ישירות, לפעמים תיאוריה לגבי מה שקרה לפני 13 וחצי מליארד שנים מנבאת ניבואים מפתיעים שניתן לבדקם גם היום.

למעלה