סינון / מיון ב Microsoft Access

שאלה בנוגע ל Microsoft Access
בניתי מסד נתונים של רשימת שירים כאשר הקלקה על "שם השיר" בכל רשומה פותחת את המיקום שלו בקובץ וורד
כפי שניתן לראות, קיימים שירים אשר מקבלים יותר מערך אחד בשדה שפה / קצב (ולכן בניתי את זה באקסס ולא באקסל - אשר לא ניתן להכניס יותר מערך אחד בודד לתא)

1. לפי מה שאני שם לב, ברגע שהגדרתי עמודה מסויימת ככזו שמאפשרת ריבוי ערכים, או אז לא ניתן לבצע מיון על הסינון (האפשרות עמומה - ראו בצילום מסך).
האם קיימת דרך לעקוף את זה בצורה של שאילתא / משהו אחר? (לצורך ההבחנה, באקסל ניתן לבצע סינון ועל הסינון לבצע מיון ואפילו מיון שני ושלישי....כמה שרוצים)
כך גם ב https://www.airtable.com/ שמבוסס WEB ניתן לבצע מיון על הסינון ולהמשיך במיונים בכמה רמות שרוצים

2. דבר נוסף שאני מגלה, לא ניתן לשכפל טבלה! לצורך ההשוואה כפי שזה אפשרי באקסל , שם אני עומד עם העכבר על הלשונית, לחצן ימני ו "צור עותק"
המטרה שלי היא ליצור טבלאות-משנה מסוננות וממויינות מראש (נגיד טבלה שמסוננת לפי קצב X ועוד אחת לפי Y ועוד אחת לפי Z וכן הלאה) כדי שברגע הצורך, אני לא אצטרך לעבור את כל התהליך של הסינון ו/או מיון אלא תהיה לי גישה מהירה לטבלה מוכנה מראש.
ניסיתי ליצור את זה באמצעות יצירת שאילתא פשוטה. אני אכן מצליח ליצור טבלאות-משנה (בדומה לאקסל) אבל פעולת הסינון והמיון אינן נשמרות גם לאחר שלוחץ על SAVE.
מה עושים?

1682004653224.png

עוד לצורך ההשוואה
באקסל קיימת אפשרות ל מיון מותאם אישית
האם קיימת כזו אפשרות מקבילה באקסס?
מיון בכמה רמות

1682009367088.png

ziv98

Member
השאלות שלך מעידות על ניסיון ראשון באקסס...

ניתן לייצר כמה סינונים שרוצים, וכמה מיונים שרוצים בשאילתות על הטבלה המקורית.
ניתן לייצר טפסים עם כפתורים מוכנים מראש לסינון / מיון וכו'.
הטבלה אמורה "רק" לשמור את הנתונים.

ריבוי ערכים - מתאים איפה שהוא מתאים, ולא מתאים במקרים אחרים:
באקסס אפשר לייצר קשרים בין טבלאות, כך שבטבלה הראשית השיר מופיע פעם אחת ובטבלאות ההמשך יש את ריבוי הערכים (בשאילתות אפשר לחבר את הטבלאות ולסנן / למיין לפי כל עמודה, במקרה כזה צריך להיזהר מיצירת כפילויות).
מבלי לראות את הקובץ - אני לא יכול להתייחס למקרה הספיציפי שלך.

הי זיו
תודה על התייחסותך
אני אכן ללא הבנה מעמיקה באקסס אבל מצאתי בזה פתרון כמעט מושלם לצורך שלי.

הייתה לי מחשבה לעבוד עם airtable אם אתה מכיר....גכ תוכנה מעולה שמציגה את הרשומות אפילו באופן יותר מעוצב, מאפשרת למיין עמודות שהוגדרו בערכים מרובים גם בטבלה הראשית אבל הבעייה הייתה בכך שזו תוכנה מבוססת וואב ולא מאפשרת כרגע עבודה באופליין. (קריטי עבורי במקרים מסויימים).

בכל מקרה, האם תוכל לסייע לי בצורה מקצועית
אם אפשרי בפגישה פייס תו פייס או מרחוק בשיתוף מסך? זה קצת קשה כאן בפורום שלא ניתן לשוחח/להתכתב און ליין

בבקשה, זה מאוד חשוב לי!
כמובן בתשלום.

050-710-8242
או וואצאפ:
http://bit.ly/NetanelKohenProductions

*אם לא, אשמח אם תוכל להפנות אותי למישהו שכן יוכל לעזור לי.

למעלה