סיפור ההנקה שלי - קצת ארוך

יערה+

New member
סיפור ההנקה שלי - קצת ארוך ../images/Emo23.gif

אני אמא לשני ילדים, ירין בן שנה וחצי כמעט (עוד שבועיים - אבל מי סופר?
ולירון בן שלושה וחצי שבועות. לירון יונק מלא (מלבד בקבוק אחד - כי נסעתי עם ירין לרופא, אבל שאבתי
). את ירין מאד רציתי להניק, כי כל אמא חדשה אני ידעתי שזה הטוב ביותר עבור הבן שלי וכל הזמן סיפרו לי חברות כמה זה כיף להניק (פה התחילה הבעיה - הלחץ החברתי - אני גרה בקיבוץ), ונורא רציתי, והתעקשתי, בלילות מאד נהניתי, כי לא צריך לחמם בקבוק וזה מאד קל, לקום, "לשלוף" ציצי, להניק ולחזור לישון. הבעיה היתה במשך היום, ירין לא ממש התלהב מהעניין, ולא ממש התחבר להנקה, ואני התעקשתי וזה הגיע למצבים שלא היה לו מספיק כי הוא לא תפס טוב ואף פעם לא הספיק לו, אז הוספנו בקבוק כתוספת, ואני התחלתי לאט לאט להיות אנטי, כי לא נהניתי בכלל, ולא יכולתי להבין איך בכלל נהנים מהנקה, וכאב לי כל פעם, והיה לו גודש תמידי, כל פעם בכיתי, בכל הנקה והיה לי ממש רע, אבל לא הפסקתי המשכתי להתעקש ולהתעקש וכלום לא השתנה, היו לי יסורי מצפון חזקים אז לא רציתי להפסיק, עד שהתיעצתי בפורום הורים וקיבלתי כלכך הרבה פידבקים חיוביים והבנתי שלא כולן מצליחות, ולא לכולן מתאים, אז יסורי המצפון עברו קצת (עדיין היו) אבל אני החלטתי מפה אני לא ממשיכה ככה, או שאני יאבד את השפיות, ואז גם ירין יסבול, או שהוא יקבל בקבוק, ואני יוותר על ההנקה. כמובן שהלכתי על האופציה השניה, אחרי שבעה שבועות של סבל וחוסר אונים, הפסקתי להניק, ירין קיבל בקבוק ומאז שנינו מאושרים. הפעם מהרגע שגיליתי שאני בהריון, אמרתי שאני לא אניק!!! היה לי כל כך רע מהנסיון עם ירין שפחדתי להתאכזב שוב. עד היום של הלידה וגם אחריה עדיין הייתי בדיעה שאני לא מניקה, הילד יקבל בקבוק, אח שלו גדל טוב מאד עם מטרנה, אז גם הוא יהיה בסדר. ילדתי, נולד לירון, תינוק בריא במשקל 3.520, אבל מה מהרגע שהוא יצא מהבטן הוא לא הפסיק לבכות, וכלום לא עזר, הוא בכה ובכה ובכה ובכה, ואני כבר ההיתי ממש מחואשת ולא ידעתי מה לעשות, אז החלטתי אולי בכל זאת לתת לו לנסות לינוק, מה כבר יכול להיות, לא ילך אז לא ילך ונעבור מהר לבקבוק, אבל
וזה אבל גדול מאד, לירון מיד קלט את העניין, מיד תפס את הפטמה והתחיל לינוק, באותו הרגע כלכך התרגשתי שהתחלתי ממש לבכות וסוף סוף הבנתי למה כולן אומרות שזה כיך להניק ואיזו הרגשה טובה זה עושה, ובאותו הרגע החלטתי שמפה אני ממשיכה, והילד הזה לא יקבל בקבוק, עד שאני אחליט אחרת. מאז הוא יונק ויונק ויונק, ואני נהנית והוא מרוצה וכיף לנו ככה. החוויה עם לירון היא בהחלט חוויה מתקנת ועכשיו אני מאמינה שבאמת אפשר להנות מהנקה. שכחתי להוסיף שמרוב שהייתי אנטי הנקה לפני הלידה, אפילו הלכתי לרופאה שלי וביקשתי כדורים להפסקת החלב, והיא כמובן הסכימה אבל בתנאי אחד, ופה אני מודה לה, שאני אניק לפחות את הימים הראשונים, כי זה הכי חשוב, זה החלב הכי בריא עם מלא נוגדנים ובאמת חלב של בריאות, ואם אני רואה שלא הולך לי אז אני אחזור אליה והיא תיתן לי את הכדור בלי בעיה. כמובן שלא חזרתי אליה
אני רוצה להגיד לכל הבנות פה שרוצות להניק, תנסו
זה באמת כיף גדול, ואם לא הולך ואתן רוצות מאד, תתיעצו עם יועצת הנקה, אל תעשו את הטעות שלי, שלא ישאר לכן טעם מר. זהו עד כאךן, תודה למי שהגיעה עד כאן. ביי יערה

סיפור ההנקה שלי (או אי ההנקה)

היה לי ברור שאני הולכת להניק, אבל לא לקחתי קורס הנקה. מה כבר כל כך מסובך להניק? חשבתי לי. זה הדבר הכי טבעי וראשוני (פרמטיבי) בעולם, מה כבר צריך לדעת? זה קשה, אין ספק, אבל אני רוצה להניק ואני מוכנה לעמוד בכל הקשיים, אפילו שאני לא יודעת מה הם. נאיביות תמימה שכזאת. כשקשת נולדה הגיעה למיטתי ´יועצת הנקה´ מטעם ביה"ח, זאת כנראה לא היועצת הרשמית, כי את הרשמית ראיתי, היא אפילו הגיעה אלי אבל ישנו שלושיתנו (יקירי,קשת ואני) במיטה והיא לא רצתה להפריע, היא ממש מקסימה ומיוחדת. את ה´יוצת´ הזאת אמרה לי שצריך להעיר את הילדה כל 3 שעות, אני הרמתי גבה, והיא נזפה בי. אמרתי: אני לא הולכת להעיר אותה בשביל אוכל. היא אמרה: תשמעי, את|הסדגש| לא מבינה. אני מבינה בהנקה ואני אומרת לך שצריך להאכול כל שלוש שעות ואם התינוק ישן אז להעיר אותו!!! כמובן שהודתי לה (בדמעות) ואמרתי לה שאין לי יותר שאלות ושלום. למחרת הגיעה שוב יועצת ההנקה, היא ראתה שהכל בסדר, אמרה לי שלא צריך להעיר, ובכלל הייתה יעילה, נחמדה ומחמיאה. חזרנו הביתה והתחילו הבעיות. זה התחיל מזה שלא ידעתי שאישה מניקה צריכה לאכול טוב, אני חיכיתי 9 חודשים ליום שאחרי, כדי לנוח קצת מאוכל (הייתי מאוד רזה, המילה אנורקסית עלתה לא פעם כתואר), הייתי מכריחה את עצמי לשבת לאכול ולשתות הרבה. והפסקתי לעשן. ובהתחלה היה בסדר, היא ינקה וקיבלה חלב שאוב מבקבוק. אבל הבעיות הופיעו די מהר, היו סדקים איומים, זה הגיע לזה שאם לא השתמשנו בפיטמת סיליקון היא לא הסכימה לינוק. יום אחד היא לא הסכימה בכלל. אחרי 6 שעות של תיסכול משותף היא קיבלה בקבוק תחליף, גמעה אותו בשנייה ונרדמה. וזה היה תחילת הסוף. היא הייתה מונכה לינוק רק אחרי האוכל, ואני לא התעקשתי. די עצוב. כששבתאי נולד כבר הייתי יותר מוכנה, דבר ראשון ידעתי מה היו הטעויות (הרבות) שלי עם קשת, ולא התכוונתי לחזור עליהן, דבר שני אני כבר אמא מנוסה (
) וכבר אי אפשר להפחיד אותי או לבלבל אותי, דבר שלישי גיליתי את הפורום של אסתר. אז בעצם אין סיפור. הוא ינק. יום אחד כשהייתי ממש עייפה, לא היה לי כוח לשים לב לתנוחה, הופיעה כזאת שלפוחית ענקית, מטרידה, ודי כואבת, אבל היא עברה כמו גם הסתימה שבאה בעיקבותיה. היום ממרומי גילו (שנה וחודש) הוא יונק פעמיים ביום (בד"כ) בערב ובבוקר. זה מכיוון שהוא כבר לא מבקש במשך היום, הוא מעדיף אוכל מוצק (פעם הצענו לו עוף מול פיטמה, הוא העדיף עוף, איך מעליב...
), ובנינו, די נמאס לי. אני מאוד נהנתי מהתחליף, כי בזמן האוכל יכולתי לדבר איתה, לתת לה נשיקות, לעשות 101 דברים תוך כדי (שלא מפריעים יותר מדי לאוכל), לעומת זאת בהנקה אני צריכה לבקש מיקירי שיתן נשיקה בשמי, אי אפשר ללטף (אפשר, אבל זה לא ממש נוח), הוא לא רוצה לתת יד- הוא מעדיף לשחק עם הפיטמה הפנוייה, אפילו להסתכל עליו בשקט אי אפשר (כלומר אפשר, אבל הגב נהרס). מעניין אם זה בסדר להשתתף בפורום על הנקה ולא להתנגד לתחליפים. הרי כאן כולם מתנגדים פנאטים לזה, ותחליפים זה נוגד לדת שלנו. וחוצמזה, הרי לא יתכן שאנחנו אנשים מורכבים - אנחנו דמויות וירטואליות חד ממדיות עם דעה אחת ואמת אחת!!

ציפי ג

New member
ההבדלים

אם הבנתי אותך נכון, היתרונת של ההנקה מחוורים לך היטב. וכעת גם חסרונותיה. השאלה שלי היא האם כאשר שמים את היתרונות מול החסרונות, מה עדיף לאם ולילד. ועוד שאלה - האם החסרון הגדול הוא שאת רווית מההנקה, ושבתאי עדיין לא? ןנסיוני שלי עד כמה שזכור לי מילדי שניזונו מבקבוק בגיל שנה (ארבעה), הם אף פעם לא אכלו עלי, הם תמיד התרוצצו עם הבקבוק, אז ללטף אותם היה די קשה. דווקא איתי שיונק עדיין, מאפשר לי כמה דקות ליטוף יומיות, תוך כדי הנקה.

להנקה יש בעיקר יתרונות

לתחליפים יש יותר חסרונות מחסרונות ההנקה, כך מנסיוני, אבל מה שעדיף לאם ולילד תלוי באם ובילד. בעניין הגמילה של שבתאי - נמאס לי להניק כל הזמן, לשמחתי הוא גילה את המזון המוצק ונהנה ממנו, כך שזה הגיע בזמן מבחינתי. ובכל הזאת השלט הבר פתוח עדיין מואר. אתמול בלילה הוא העיר אותי שלוש פעמים לינוק, אחרי שכבר התרגלנו ללילות שקטים (יחסית, הוא מצמיח שיניים). בנוסף לכך, זה שהוא יונק פעמיים-שלוש ביום לא אומר שהוא נגמל לחלוטין, אני לא חושבת שהוא (או אני) מוכן לוותר על 2-3 הנקות האלה. אני מכירה כמה ילדים גדולים (גיל 3-4) שעדיין יונקים - הנקה אחת או שתיים ביום. אני פשוט לא מתרגשת מהנקה, זה נראה לי טבעי ביותר, זה כמו שאני לא מתלהבת מצמיחת שיניים. בקשר לקשת - זמני האוכל היו זמני פינוק משותף, היא לה הייתה מוכנה להחזיק את בקבוק האוכל לבד, בבקבוק שתייה, לעומת זאת, היא לא הייתה מרשה לי לגעת. אבל מובן שאצל כל אחד זה אחרת. אגב, קשת מבקשת לינוק גם, ומקבלת, אבל זה לא טעים לה בעליל.

יערה+

New member
אני גם לא מתנגדת לתחליפים

והאמת היא שאני גם לא רואה את עצמי מניקה אחרי גיל חצי שנה (ענבל - לא להרוג אותי
) ואני יודעת שאם אני אצטרך לצאת מהבית, לירון יקבל תחליף חלב, כי אני לא מוכנה כלכך לשאוב, ניסיתי כמה פעמים ולא הלך לי טוב ונורא כאב לי, אז התיאשתי (גם עם ירין ניסיתי לשאוב). ואני בטוחה שלא יקרה כלום אם לירון יאכל תחליף חלב ואני אהיה שפויה בלי שאיבות, מאשר תסריט הפוך.

inbale

New member
אמא של קשת

קודם כל ברור שאת מוזמנת להשתתף בפורום הנקה בלי שום קשר לדיעות שלך לגביי ההנקה. נהנתי מאוד לקרוא את הסיפור שלך . ולגלות לך סוד? מגיל 9 חודשים גם יערה קיבלה פורומלה - בקבוק אחד ביום - כשהייתי בעבודה. אז אין כאן פאנטיות לשום כיוון. אנחנו כאן כדי להקשיב ולתמוך בכל אחת בלי שיפוט!!!!!!!

למעלה