סיפור לשבת, לכבוד רבי מאיר בעל הנס

• פותח הנושא א77
  • פורסם בתאריך

א77

New member
סיפור לשבת, לכבוד רבי מאיר בעל הנס

היום יום ההילולא של רבי מאיר בעל הנס הקבור בטבריה. רבי מאיר היה דורש בלילי שבת. עמדה אשה אחת והאזינה לו עד שסיים את הדרשה. משהגיעה לביתה, מצאה נרות כבויים. מששאל אותה בעלה היכן היתה, השיבתו, שבדרשתו של רבי מאיר בעל הנס היתה. הדירה הבעל מביתו, לבל תשוב אלא אם כן תלך ותרוק בפני הדרשן. ישבה שבת ראשונה, שניה ושלישית מחוץ לביתה. עד ששכנותיה שראו שהזוג עדיין בכעס, ייעצו לה ללכת עמם אל הדרשן, והוא וודאי ימצא לה תקנה. משהגיעו אליו, הבחין רבי מאיר ברוח קדשו את כל המאורע, אמר אל אותן הנשים: היש בכאן אחת היודעת ללחוש על כאב עיניים? אמרו לה השכנות, לכי ותרקי בפניו, והרי את מותרת לבעלך... משהתיצבה לפניו נתייראה ממנו, אמרה לו שאינה בקיאה בללחוש על העין. אמר לה רבי מאיר, רקי בפניי שבעה פעמים, ועל ידי זה אתרפא. משעשתה כן, אמר לה רבי מאיר: לכי ואמרי לבעלך, אתה אמרת לרוק בפני הדרשן פעם אחת, ואני ירקתי בפניו שבעה פעמים... רצוף הבניין שעל הקבר שלו בטבריה {ויקרא רבה, פרק ט}

nitzoops

New member
../images/Emo51.gifמכל ה../images/Emo23.gif

בכל שבוע אתה מחזק בנו את רוח היהדות לכבוד שבת ועל כך תבורך

ראם ערן

New member
לחזק../images/Emo127.gif

חזק ואמץ על הסיפורים הנאים והמענינים. שבת שלום ערן

הוספת הסיפורים המרתקים למאמרים

אני חושב להוסיף את הסיפורים שלך לרשימת המאמרים, כדי שיישמרו במקום מסודר אחד, לטובת כולנו. אם הדבר נראה לך, אנא אמור לי - ואני אסדר את שאר העניינים הטכניים. ארנון

א77

New member
אני הקטן לא מבין במה שאמרת

מה המאמרים להם כיוונת? בכל אופן עשה כבהנתך. ואני חייב לומר שאני לומד ונהנה מהפורום עשרת מונים ממה שאני מלמד ומהנה אם בכלל. שבוע טוב

avitalit

New member
רעיון מצוין .!!!קבל ח"ח

הייתי מוסיף את זה לכותרת חדשה "סיפורים והגיגים .." איציק

למעלה