סיפור מהמכולת על נכדים ונמרים :

ויוי 25

Well-known member
אתמול ביקרתי את הנכדים החמודים ,ובילינו ביחד בגינת -המשחקים שליד הבית.
הנכד הנחמד בן - השנתיים,, שלאחרונה מנסה לחבר מילים בודדות למשפט שלם וחזר כמה פעמים על המילה "נמר" ,
אך לא הבנתי מה הוא מבקש בעניין הנמר ,,,לכן שאלתי אותו "רוצה שאספר לך סיפור על נמר" ?
- לא, לא סיפור , "זה נמר אחר"- הוא השיב, אך עדיין לא הבנתי מה בקשתו ,,
לידו עמד אחיו , (שבקרוב יהיה בן 6) שניסה להסביר לי שאחיו מתכוון שנקנה ליד המכולת - "נמר", כך אמר לי וחייך .
מה נקנה ??? שאלתי אותו, בחיוך, "אתה בטוח שמוכרים "נמר" ליד המכולת :
ו- ,,אולי אחיך בכלל רוצה לנסוע שוב לספארי לראות שם נמר" ?
הוא חייך שוב,, ואמר:
"אבל,,, איך זה יכול להיות ,,שאת לא מכירה מה זה -נמר- שמוכרים לילדים" ?
-אם ככה חשבתי, אולי זה שם חדש של חטיף שמוכרים לילדים,,
- "בואו ונלך לשם, אמרתי, ואתם כבר תראו לי בדיוק על איזה נמר - אתם מדברים ", לאחר שהתקדמנו כ- 50 מטר והנכד אמר: "הנה פה, את רואה את החנות הזו שליד המכולת, אז זה בחנות השנייה המקום שמוכרים נמר".
הסתכלתי למעלה על השלט של החנות השנייה, והיה רשום: "הכל-מהטבע" .
- "זה פה"- אמרו שניהם ומשכו אותי בשני הידיים -פנימה לחנות ,
וכשנכנסו מיד שניהם הצביעו על המדף שממול,ואמרו ביחד בקול : "הנה נמר" !
המוכר שמע אותם ומיד ניגש למדף ושאל: "איזה סוג נמר אתם רוצים, את הרגיל
או נמר מקורמל" ?
ושניהם אמרו : מקורמל!!!

- כעת ,סוף סוף הכול הובהר:
מדובר בממרח -אגוזים קרמי עם אגוזי -לוז וקשיו שזהו ממרח טעים ומיוחד במינו .ושמו "נמר": והשם נובע מהפקעות המנומרות- הסביר לי המוכר בחנות-הטבע, ולמעשה "אגוזי -נמר" הם לא ממש אגוזים - אלא סוג של פקעות קטנטנות ומנומרות בצבעם ,
ובעלי -טעם -אגוזי שביחד עם אגוזי -לוז -ואגוזי- קשיו - הפכו לקרם בריא "עשיר חלבון ויעיל לחיזוק הגוף, וגם טעים .
וכך התברר בסופו של יום ,כי זהו ממרח -עשיר בחלבון וטעים, שקונים להם לאחרונה ההורים שלהם, ולכן השם "נמר" מוכר להם- ובו מאוד חשקו 2 הנכדים הנחמדים- וכמובן שגם נהנו מ -"ממרח -הנמר" האגוזי שנמרח לאחר חצי שעה בלחמניה בארוחת -הערב ושניהם אכלו ונהנו.
ועל הדרך,,, הם גם לימדו אותי פרק מיוחד על ממרח "נמר" חלבוני וטעים מסוג שמעולם לא הכרתי,
ועל כך נאמר : "מכל מלמדיי השכלתי."

נערך לאחרונה ב:
למעלה