סיפור מהעבר.......

סיפור מהעבר.......

היום אני כבר בת 20 וחצי. משוחררת כבר כ- 4 חודשים. (עכשיו הבנתם למה חופשייה..... :) ). רציתי לספר לכם על התעללות נפשית קשה שעברתי בשירותי הצבאי. כשהתגייסתי לצה"ל, פחדתי נורא שישימו אותי בבסיס סגור. יש לי בעיות רבות בבית, ורציתי לשרת קרוב. לשמחתי, באמת שמו אותי בבסיס פתוח. רבע שעה מהבית (עם רכב פרטי)!!!! מאוד מאוד שמחתי. עד שהבנתי למה נכנסתי. במשך כחצי שנה שירתתי תחת פיקודה של מפקדת מפחידה. ולא מספיק זה - גם החיילת שעבדה איתי, הייתה רעה, נצלנית ומגעילה!!! כל דבר, הכי קטן שעשיתי, כמו לצאת לסיבוב בבסיס במקום לעבוד, היא הלכה להלשין, ואפילו אמרה שאני עושה את זה בקביעות (!!!!! זה קרה רק פעמים מספר). קיבינימאט איתך!! אני בכלל לא לוקחת הפסקות!!! אני עובדת ג-ם בזמן ההפסקה!!!! אני שונאת אותך!!!! בכל אופן, לא הייתי אוכלת בבסיס, וגם היה לי קשה לישון בו. זאת הייתה תקופה של לפני ביקורת. שבועות רבים שהייתי חוטפת צעקות וריתוקים ללא משפט. הייתי שבר כלי. היה לי נמאס. שנאתי את כל העולם. לפני הביקורת (כשבועיים או שלוש לפני הביקורת), הייתי יוצאת הביתה כל יום ב-1 בלילה. כמה שהייתי עובדת, לא היה מספיק להן!!!! רציתי למות! היה לי נמאס! היה לי רע! בדרך הביתה, הייתי מתפללת שאני ארדם בנסיעה, ואמות בתאונה, ושישב להן על הלב. שיכאב להם כמו שלי כאב. זאת הייתה התקופה הכי קשה. שנמשכה שבועות רבים, כמו שאמרתי, עם צעקות, קללות, השפלות, ואיומים רבים. כמה שאני בכיתי באותם ימים......

סהר-תמיכה

Active member
מנהל
חופשיה יקרה ../images/Emo141.gif

ברוכה הבאה למשפחת סהר
תודה ששיתפת אותנו בסיפורך הקשה שחווית כחיילת, לא פעם קורה שמפקדים/ות גורמים לפקודים שלהם להרגיש רע , מנוצלים וחסרי זכויות... ברגעים כאלה מתוך בלבול ופחד יש חשש לפנות לעזרה אבל חשוב לזכור שיש למי לפנות גם בגוף כמו הצבא היום את חופשיה כבר כמה חודשים, אולם היחס הכואב נשאר עוד חרוט בלב... תוכלי לשתף אתנו ולספר מה קורה איתך היום

תודה רבה על המילים החמות

:)) אתם ממש נחמדים כאן! הייתי תחת פיקודה כחצי שנה. ניסיתי לבקש עזרה ממפקד היחידה. אבל הוא יותר מידי אהב אותה..... היא גם מנעה ממני להתקבל לקורס קצינות, ואפילו לקב"ן. כשאמרתי לה שאני רוצה ללכת לקב"ן. היא שאלה מה אני אגיד לו. אמרתי לה שאני אגיד לו שאני רוצה להתאבד אם אני לא יעבור בסיס. היא צחקה עליי, ואמרה שהוא לא יאמין לי, כי כל החיילים אומרים את זה. אז אמרתי לה שאני אפגע בעצמי בכדי לקבל גימלים, וללכת לקב"ן ולהראות לו מה עשיתי לעצמי. היא נרתעה מעט, וביקשה שלא אלך לקב"ן ושאני לא יעשה שום דבר, ושהמצב ישתנה. הוא ישתנה רק אחרי הביקורת. כי אחרי הביקורת, עברתי למשרד אחר, באותו בסיס. היה לי את המפקד הכי מקסים בעולם, ואני חולה עליו עד היום. הוא נתן לי מעל ומעבר (כמובן שבשבילי, מעל ומעבר זה לצאת בשעה שכולם יוצאים.....). בקיצור, שאר השירות עבר בכיף ובסבבה (למרות שהפריע לי לראות את אותה קצינה מגעילה, או את הפקידה המפלצתית). אבל, הנה, עברתי את זה בשלום, ואני שמחה שעברתי את זה. זה די חיזק אותי (וגם מאוד הכאיב לי). היום אני כבר עובדת, ומרוצה משירותי הצבאי. כולו. גם בהתחלה. נ.ב. תודה רבה לכולכם. חיזקו ואימצו. והמון המון בהצלחה.

סהר-תמיכה

Active member
מנהל
חופשיה יקרה ../images/Emo140.gif

תודה גם לך
משמח לדעת שהיום את לא רק אחרי אלא גם מרגישה אחרי ... והמשכת הלאה בחייך המון |הצלחה| לך...

Shiraz22

New member
חבל...

חבל שהיית צריכה לחוות את זה.אין בזה כל דבר טוב או חיובי.זה רק מערער את הבטחון. את חזקה ועברת זאת.אני מכירה כאלה שלא. כל החוויות הקשות האלה שחווים בצבא-נוראיות.תמיד החייל הפשוט הוא נחות וחסר אונים ואפשר להסתדר רק עם מרפקים והתנהגות מגעילה. ולא ככה זה תמיד בחיים.יש מקומות ואנשים טובים יותר שמכבדים אותך בלי שתהיי תוקפנית ומגעילה ואגואיסטית כמו שצריך להיות בצבא. מקווה שתמצאי אותם ותביני שמה שקורה שם לא משקף את המצב באזרחות,אלא רק משקףדפוסי התנהגות שחבל שקיימים בכלל.

למעלה