סיפור קצר על גזענות בת זמננו

אדם 11 11

New member
סיפור קצר על גזענות בת זמננו

סיפור קצר על גזענות בת זמננו שלום אני אדם (שם פרטי) סטודנט לאומנות במכללה בתל אביב וערבי ישראלי ביום שני ה25/08/2008 ראיתי דירה עם שותפים בדרך נמיר 13 דירה מקסימה גדולה ושקטה ישבתי עם הדיירים ודיברנו כחצי שעה על החיים לימודים ועל הביטלס לאחר שקיבלתי את האישור שאני יכול להמשיך לתהליך חתימת החוזה קיבלתי את המספר של בעלת הדירה ששמה הוא בלה אישה מבוגרת שהדירה בבעלותה ומתעסקת בנדל"ן לאחר שיחה מאוד ידידותית בטלפון עם בלה קבענו שיום למחרת ה-26/08/2008 אני אגיע עם פנקס הצ'קים כדי לסגור חוזה, טלפנתי לשותף שלי לעתיד כדי להודיע לו שאני סוגר על החדר מחר לאחר נסיעה מהדרום לתל אביב שעברה דרך הבנק להנפקת פנקס חדש ומרשים : ) התקשרתי לבלה שוב שיחה נעימה והגעתי לגורדון פינת דיזנגוף היא כיוונה אותי לדירה שלה שהיתה במרחק כשתי דקות הליכה משם שזה רחוב פרוג 31 עליתי מתנשף במדרגות ומזיע מהלחות של אמצע יום קיצי תל אביבי טיפוסי פתחה לי את הדלת הושיבה אותי על הכסא בפינת אוכל מסודרת ושאלה "תרצה לשתות מים?" עניתי לה שאשמח הוא הביאה בקבוק מים קרים ושתי כוסות ואמרה " תמזוג לנו בינתיים אני אלך להביא את החוזה" היא חזרה דיברנו קצת על החום על איך עבר עליה היום ועל התאונה שהייתה לה היא התחילה למלא את החוזה וביקשה את תעודת הזהות שלי הושטתי לה את התעודה היא אמרה את שם המשפחה שלי בקול ושאלה "אתה ערבי" עניתי לה שכן ואז היא לא הסתכלה עלי, התחילה בשרשרת התנצלות ( אני ידעתי מה הולך להיות אבל קיוויתי שאני טועה) כמה חבל שהפעם צדקתי אחרי 5 או 7 התנצלויות היא אמרה " אני מצטערת אני לא יכולה להשכיר לך את החדר כי אתה ערבי" התחלתי להזיע יותר (לא היה מיזוג או מאוורר) הייתי בהלם למרות שזו לא הייתה הפתעה גדולה ושוב התנצלה היא אמרה שזה לא היא, שיש זוג מבוגרים בבנין שאני מעוניין להשכיר בו את החדר שלא רוצה ערבים בבניין והתחילה לספר לי סיפור "היה בחור ערבי נחמד שהשכרתי לו את החדר לפני כמה חודשים בחור חתיך מקסים חמוד ערבי הוא עבד בפצריה, ואחרי 4 חודשים אני לא יודע איך אבל הזוג בבניין גילה שהוא ערבי והתחיל להאשים אותו בכל מיני דברים ודרש ממני לסלק אותו מהבניין, הייתי חייבת ואז סילקתי אותו" התחלתי להתאושש טיפה, אספתי את המשקפיים שלי פנקס הצ'קים ותעודה הזהות, קמתי והסתלקתי מהדירה בכעס מאופק מאוד היא עדיין לא הסתכלה לי בעיניים ישבתי על ספסל ברחוב גורדון הדלקתי סיגריה הייתי מהופנט ומושפל התקשרתי לשותף האקס שלי כדי להודיע לו שזה לא הלך הוא שאל למה וסיפרתי לו בקצרה לאחר חצי שעה על הספסל וסיגריה שלילית ההלם והכעס התחילו להתפוגג הרמתי צלצול לאחותי כדי לשמוע קול מוכר ומנחם (לא סיפרתי לה) ובדרך חזרה לדרום נרדמתי בתחושה של ההשפלה שעדיין ליוותה אותי חשבתי אולי זה היה סיפור גזעני מה שהיא סיפרה לי או שזו הייתה גזענות בשידור חי שחוויתי אבל אני מנסה להאמין שזה רק סיפור על גזענות בת זמננו לקוח מתוק הבלוג של אדם 11 11 http://www.tapuz.co.il/blog/userBlog.asp?FolderName=uponreachingthesun

אדם 11 11

New member
אני לא בטוח

אבל נראש לי שהדבר הנכון לעשות הוא להתחיל מעצמנו והאנשים הקרובים אלינו וכמובן להשריש דברים טוב ואהבה לילדים שלנו

PRINCESS GINA

New member
כן..כי עם ההורים שלנו זה אבוד כבר...

מצטערת לשמוע על הסיפור שלך... אני יכולה לנחם אותך בעובדה שזאת לא הפעם הראשונה שאני שומעת סיפור שכזה, רק שבפעמים הקודמות היה מדובר באנשים עולי רוסיה, או אתיופיה...פשוט מרגיז, לא צודק, לא נתפס ועצוב... אלו הפנים המכוערות של ישראל 2008...אומה מתפרקת ממש...

אדם 11 11

New member
תודה

אני חושב שאנשים פשוט מפרקים אותה רק חבל שאין יותר איזון טבעי במה שמתרחש מסביב

PRINCESS GINA

New member
לא יכול להיות איזון...

אנשים רק מחפשים לברוח מפה, כי בוא ונודה באמת, למי יש כוח סבל וכוח נפשי לחיות במציאות איומה שכזאת? אתה יכול לחשוב בצלילות על להביא ילדים לעולם כזה? אני לא יכולה...

raanans

New member
כל המזרח התיכון גזעני

שלא תחשוב שמצבם של יהודים במדינות ערב יותר טוב. (או אפילו יהודי שמנסה לשכור דירה בכפר ערבי ישראלי) כולם במזרח התיכון נגועים בגיזענות. מי יותר ומי פחות. עצה לי אלך, נסה לפנות למשטרה או לעורך דין. יכול להיות שיש פה עברה על החוק אם בעלת הבית אמרה לך במפורש כי היא לא משכירה לך כי אתה ערבי.

PRINCESS GINA

New member
בשביל מה להגיע לפסים כאלו ירודים?

ואז אם המשטרה תתערב ותכריח אותה להשכיר לו את הבית, היא סתם תשנא אותו ותעשה לו את המוות!!! איזה מין חיים אלו לחיות כך? בשנאה הזאת? עיצה שלי: עזוב אותה! לא חסרים בתים להשכרה!! תתחיל לחפש אחד אחר במקום לנבור ולהתעמק בדברים חסרי תועלת. בהצלחה!

אישלום

New member
בגדול את צודקת, ויחד עם זה

העובדה שרובינו 'עוזברים אותה', מאפשרת לתופעה להתקיים. אם למחרת היום הייתה במקום הפגנה של עשרות אנשים, עם שלטים וססמאות מתאימים, אולי מי שנמנע מלהשכיר דירות לערבים, היה מבין שהערבי הוא לא השפל מבין השניים ולא יישאר המשופל היחיד בסיטואציה הזאת. ואז לפחות היה סיכוי שחלק ממשכירי הדירות היו מבינים שאין מקום לגזענות הזאת.

PRINCESS GINA

New member
אתה יודע מה...

אני מזמן איבדתי את האמון בדור של פעם... רק הדור של היום מוכיחים שמדובר באנשים אינטיליגנטים, אנשים חושבים ופתוחים לקבל את השונה, את הדיעות השונות... לדוגמא: ההורים שלי מסרבים בכל תוקף לקבל את הקהילה ההומו לסבית! מה זה אומר עליהם? הם מבוגרים, אטומים, חיים את החיים של פעם... לי לדוגמא, אין שמץ של חצי בעיה עם זה..למעשה יש לי הרבה חברים, הומואים וגם לסביות וכולנו עובדים וחיים בשלום האחד עם השני, לא רק זה, יש לי גם בנות ערביות מוסלמיות ונוצריות בעבודה, ואף אחד לא מטריד אותן או מפחד לדבר איתן בגלל שהן לובשות כיסוי ראש או מדברות במבטא ערבי! להפך...אני נהנת ללמוד מהן כל מה שאפשר. אני אפילו מגדילה לעשות ומאחלת להן חג שמח בימי החג שלהן, ולא אוכלת ליידן עכשיו...כשצום הרמאדן בשיאו... זאת נקראת סובלנות, אלו החיים שאנחנו צריכים ללמוד לחיות ביחד...לכבד אחד את השני, לאהוב את השונה, לא לחפש לריב וליצור עוד בעיות על אלו שכבר יש לנו..

אותי מפחידים כיסויי ראש מכל הסוגים

נכון שזאת הכללה, אבל מי שנותן לסמכות חיצונית לקבוע לו את דרך חייו (אלוהים, אם זה לא ברור), מנסה בסופו של דבר לקבוע לי את דרך החיים שלי. ואילו הם בדרך כלל אנשים דתיים שמסתובבים בכיסויי ראש, ובבגדים שדומים יותר למדים מאשר לבגדים של יום יום. ובאשר להומואים, לסביות, חסרי מין, משני מין, כל אלה מוזמנים לחיות את חייהם על פי בחירתם, לי בטח אין בעיה עם זה, ואני כנראה קרוב יותר לגיל ההורים שלך מלגיל שלך. סובלנות היא באמת תכונה ראויה, והיא לא קשורה לגיל. וגם אין מקום להיות סובלן עם מי שמנסה לכפות עליך את דרך חייו. ובאשר לאהבת השונה - לא בכל שוני אני חייב להתאהב, בכל זאת, מותר לי לפתח טעם משלי...

yoo

New member
אני בטוח ש....

יותר ערבים משכירים דירות בת"א מאשר יהודים בשפרעם.

motyka

New member
לא סדרי גודל דומים

בהתחשב בעובדה שתל אביב-יפו היא עיר מעורבת, ההשוואה בכלל חסרת טעם. תשווה מול יישובים באותו סדר גודל - אריאל, ביתר עילית, כוכב יאיר, או יישוב קצת יותר גדול - בני ברק, ראש העין

raanans

New member
בכל המזרח התיכון יש "גזענות" דומה

שיעי שינסה לשכור דירה בשכונה סונית או ליהפך בבגדד או בביירות יתקל בבעיות דומות אם לא יותר חמורות (כמו כדור בראש). וכנ"ל נוצרי, דרוזי, יהודי, כורדי, בהאי וכ"ד. מה לעשות, אילו עובדות החיים המצערות בחלק הזה של העולם. אני גם לא חושב שהמילה גזענות מתאימה. היתי קורה לזה שבטיות, או הפליה על רקע אתני \ לאומי \ דתי ולא הפליה על רקע גזע.

אישלום

New member
אפליה על רקע אתני היא גזענות,

למה להתחמק מעובדות? העובדה שקימת גזענות בכל המזרח התיכון היא הצדקה מוזרה לגזענות שקיימת אלינו. גם מעשי רצח קיימים בכל מקום, זה מצדיק רצח?

raanans

New member
גזענות היא הפליה על רקע גזע

יהודים וערבים הם בני אותו הגזע (שניהם עמום שמים) במקרה שלנו ההפליה נובעת מדת ו\או לאום.

EastGirl83

New member
יש גם אנטישמיות מהצד השני

למרות שאני נגד זה... אבל זכותה המלאה לא להשכיר את הדירה בגלל סיבה כלשהי.. בדיוק באותה מידה ואני סטודנטית ולא ישכירו לי דירה בכפר ערבי...

אישלום

New member
לא מדובר בזכות

זכותה להיות גזענית... זה עדיין לא מצדיק גזענות, ממש כשם שזכותו של אדם להכריז שהוא לא אוהב יהודים, ואני משער שתראי בזה גזענות. עוול אחד לא יכול להצדיק עוול אחר.

למעלה