סיפור של שדכן על חיסרון שהפך ליתרון :

ויוי 25

Well-known member
בעיירה יהודית קטנה חי לו שדכן אשר שמו הלך לפניו ,ומכל הסביבה הגיעו אליו רווקות ורווקים שביקשו להינשא.
ערב אחד הגיע לביתו גבר דתי צעיר ונאה בהופעתו ,וביקש מהשדכן סיוע במציאת בת זוג כשרה ונאמנה להקמת בית לתפארת.
הבחור ציין כי אין לו הרבה דרישות פרט לכך שתהיה אישה אוהבת ילדים טובת -לב ונעימת הליכות.
- "הגעת בדיוק בזמן הנכון": ,אמר לו השדכן:
תקשיב, לפני כמה שעות הגיע אליי רווקה מרשימה וטובת לב למטרת נישואים והקמת משפחה וילדים והיא ממתינה לשידוך המתאים.
כעת אשלח עבורך שליח אל ביתה שיזמין אותה להגיע לכאן ,ואז תוכל לראות עד כמה היא נעימת- הליכות וראוייה לבן -זוג כמוך.
לאחר כ-שעה הגיע הרווקה לבית השדכן וזה הושיבם בחדר לשיחת היכרות קצרה, ולאחר מכן נפרדו וכול אחד הלך לדרכו.
למחרת חוזר הבחור הצעיר לבית השדכן ובפיו דברי הלל ושבח על השידוך הראוי -אבל בפיו היה גם חיסרון :
אמר שמפריע לו דבר אחד וזהו חיסרון חזותי : האף של הבחורה עקום המפריע לו להביט בה.
צחק השדכן ואמר : "חביבי, כיום זו בעייה מאוד קטנה שתעלם כהרף -עין ,
הבעהתתוקן בניתוח קטן ליישור האף ,ואם אתה אכן מאושר מכל היתר -
אז כדאי למהר ולהתחתן מכיוון שיש לי כמה בחורים שמאוד מתעניינים ורוצים בפגישה עימה.
ואל דאגה אמר שוב השדכן ,לאחר שתתחתנו היא תבצע את ניתוח האף והכל יהיה באמת מושלם.
הזוג שמע לעצת השדכן ואכן הייתה חתונה, ולאחר שחלפו חודשיים -
-החליטה הכלה הצעירה לבצע את הניתוח לאף ופנתה למנתח ,וזאת בכדי לרצות את הבעל.
הרופא המנתח ביקש להגיע אליו מעט לפני הניתוח עם תוצאות של בדיקת -דם .
לאחר שהסתכל המנתח בתוצאות שקיבל הבין שהיא בהיריון ולכן דחה את הניתוח למועד שלאחר הלידה.
חלפה שנה ושוב היא הגיע אל המנתח ובידה שוב תוצאות בדיקות דם ,ומתברר כי יש היריון נוסף , וכך שוב דחו את הניתוח.
כך חלפו להם שלש וחצי שנים ,ובוקר אחד אומרת האישה הצעירה לבעלה :
"אולי ניגש שוב למנתח וכבר נסיים את הניתוח אחת ולתמיד ?
- איזה ניתוח ? שואל בעלה,והיא השיבה : "הניתוח ליישור האף - האם שכחת" ?
- "כן , השיב הבעל האמת שכבר שכחתי מזה, זה כבר לא מפריע לי אשתי היקרה, במהלך נישואינו למדתי כי מידותייך הן כה טובות ,את אימא נהדרת לילדינו וליבך הענק גורם לי להיות מאושר וכל הטוב שאת יודעת להעניק למשפחתינו מכסה לגמריי על חיסרון האף שעליו התמקדתי בעבר, והיום הוא אפילו מוצא חן בעיניי האף שלך שאליו כבר התרגלתי."
כעת חיסרון זה שהפריע לי בעבר ,,,לגמריי מתגמד היום ,לעומת כול שאר היתרונות הנפלאים שיש בך אשתי המקסימה, ואשר בהם זכיתי,אמר לה הבעל המאושר...

נערך לאחרונה ב:
למעלה