סיפור.

blablash

New member
סיפור.

ב"ה סיפור מרבי לוי יצחק מברדיצ'ב, מגדולי החסידות המכונה "סניגורן של ישראל" מכיוון שתמיד ידע ללמד זכות על כל אחד מישראל. ביום ט' באב ראה ר' לוי יצחק יהודי שאוכל ברחובה של עיר ללא בושה, פנה אליו הרבי ואמר לו "יהודי בטח אינך יודע שהיום יום ט' באב?" ענה לו האיש "אני דווקא כן יודע". אמר לו הרבי "כנראה שאתה לא יודע שיום ט' באב הוא יום צום?" ענה האיש "אני דווקא יודע". אמר לו הרבי "עכשיו אני מבין אתה חולה, ולכן פטור מהצום?" ענה לו האיש "לא, אני דווקא בריא וחזק, והלוואי שכל ישראל יהיו בריאים כמוני". הרים ר' לוי יצחק עיניו לשמיים ואמר "רבונו של עולם, ראה את עמך ישראל, מוכן יהודי להודות בפומבי שאינו צם ב ט' באב ובלבד שלא יצא דבר שקר מפיו! בפעם הראשונה שקראתי את הסיפור עברה לי צמרמורת בכל הגוף.

blablash

New member
של התרגשות.

ב"ה כי בראש אתה חושב מה הוא כבר יכול להגיד...

tiptip4u

New member
../images/Emo4.gif... מה הוא כבר היה יכול להגיד?

צום תשעה באב הוא לא צום שמקובל על החברה החילונית כמו יום כיפור, שבו באמת הרוב צמים, ואין מה לעשות נגד זה לדעתי.

blablash

New member
למה נגד?

ב"ה מישהו דיבר נגד או בעד? כשקוראים את הסיפור חושבים בראש, כבר איזו זכות אפשר ללמד על אדם כזה, שיודע מהו ט' באב והוא בריא והוא בכוונה לא צם, ואז מפתיע ר' לוי יצחק מברדיצ'ב בלימוד הזכות שלו (כך לפחות זה היה אצלי) וחוץ מזה לא התכוונתי לפתוח דיון מיוחד על ט' באב או על חילונים שצמים או לא, סה"כ ספרתי סיפור זה הכל.

tiptip4u

New member
ההודעה הופנתה לתמרוש שחשה

צמרמורת. אין לי בעד או נגד בקשר לצומים למניהם- מי שרוצה לצום- שיצום ומי שלא- שלא.

blablash

New member
זה דווקא הייתי אני.

ב"ה שחשתי צמרמורת, אבל לא בגלל שמישהו לא צם. אלא בגלל לימוד הזכות של ר' לוי יצחק.

למעלה