סכמ"שיים

• פותח הנושא giri
  • פורסם בתאריך

giri

New member
סכמ"שיים

איך היו השבועיים שלכם, עם הסוסים ובכלל?

superKENZ

New member
חזרתי לעבוד !

וזה כבר חיובי. נמאס לי להרקב בבית.
סה"כ, דברים שקטים. הסוס שלי חבוש, אז הפצע אמנם מחלים לאט יותר, אבל לא נותן שירותי פנסיון חינמיים לביצי זבובים.
סוסת בי"ס עם וויט ליין חוזרת לעבודה בשבועות הקרובים, אחרי טיפול משלים בדיקורים ושמנים. (ואני כל כך מתגעגעת.)
סוס נוסף חטף בעיטה ועדיין לא ידוע אם שבר את הרגל או לא. בינתיים הוא די נמנע מלשים עליה משקל, נדע עוד כמה ימים, בצילום חוזר.
(דביל, גם לפני הקייטנה הקודמת הוא דפק אותו שטאנץ, והתחמק מעבודה בה, זה רמז?)

קבלנו סוסון לשיקום, יש לו ספונסרית מקסימה, והוא כבר מראה שיפור במשקל אחי שבוע וחצי. עכשיו רק סירוס וזהו...

המיניאטורה גם צלעה (רצה במגרש, פתאום נעמדה ונשכבה, וכשקמה, לא שה משקל באחורית. עכשיו כבר משתפר מאוד.), אז הקטנה שלי החליטה שהיא תרכב על החמור שלי. מסתבר שזה נוא קשה גם להחזיק לה את הרגל, וגם ללכת עם סוס. במשך חצי שעה... נתפסה לי היד, וההיא, "לא רוצה לחזור לאורווה, דויקי לא עייף, עוד סיבוב, קטן? ועוד אחד? " והוא עושה כל מה שהיא אומרת, שמאלה, ימינה, לעצור... מתוק.

jgut

New member
שבועיים מאז ההסכם החדש...

מבחינת רכיבות, רכבתי די הרבה. הורידו לחץ מהסוסים שלי, אז יצא לי לרכב על שני הבוגרים.
היו רכיבות סבירות מינוס, אבל זה שהם עובדים בב"ס, עם כמה וכמה מדריכים, מתחיל להראות את אותותיו. זה יותר בולט על דומיה מאשר על דאנס. היא היתה פעם סוסה רכה על המתג. היום כדי לגרום לה להיות על המתג, אני צריכה לעבוד מאוד קשה ולהפעיל כח. אני ממש לא אוהבת את זה ושונאת עוד יותר להפעיל כזו כמות של כח. אני יודעת ש"אצלנו" זה לא נחשב להרבה כח, אבל זה מאוד שונה ממה שאני מאמינה בו.
&nbsp
חוץ מהם קיבלתי סוס נוסף לרכב עליו קבוע. הוא ממש חמוד. אני נהנית ממנו מאוד. הטרוט שלו לא נח, אבל ככל שהוא לומד לזוז יותר אסוף זה מסתדר. לעומת זאת הקנטר שלו ממש כיפי. הוא לא יודע הרבה, אבל לומד מהר.
&nbsp
על הסייחה עוד לא רכבתי מאז. ההפסקה לא עשתה לה טוב. היא נכנסה למן מרד ומתנגדת למאמן שלי. אני מרגישה שהיא מבטאת את מה שאני מרגישה :(
&nbsp
&nbsp
מכיוון שהתחיל הקיץ - אז התחילו אצלנו בעיות הבריאות.
בשבועיים האלה, מצב העין של דומיה החמיר. יש לה עננות גבוהה כשהיא כמה שעות אחרי הסטירואידים. בנוסף יש לה כיב בעפעף השלישי. הוטרינר חושד שיש לה הברונמה בכיב הזה, אז נוספו לה עוד סוג של טיפות (מעבר לסטרואידים, אנטיביוטיקה ונגד כאבים). אני מקווה שזה משהו עונתי וכשמזג האוויר ישתפר, זה יעבור.
&nbsp
דאנס לעומתה קיבל במתנה את האלרגיה שלו. הוא התנפח בכל הגוף במן גבשושיות גדולות. 24 שעות אחרי שהוא קיבל את הזריקה, זה התחיל להשתפר. אנחנו מנסים השנה חומר חדש בתקווה שזה יחזיק יותר זמן בין זריקה לזריקה.

superKENZ

New member
אוף בשבילך :(

אז יש לך סוסה עם כיב והברונומה, וסוס עם אורתקריה. כיף.
לפחות נחמד לך ברכיבות על הקבוע הנוסף

מצטערת לשמוע

על כל המחלות, והסוסים שעובדים פחות טוב.
תרגישו טוב כולכם, ותחזרו למוטב.
לפחות רכבת הרבה והחדש חמוד, אז יש גם דברים טובים :)

giri

New member
נשמע קצת מדכדך
מקווה שישתפר

צר לי

אחד הדברים שהכי חבל זה שסוסי בית ספר נשחקים עם הזמן. מקווה לפחות שכל הסיפור הבריאותי יסתדר.

jgut

New member
תודה לכולם

האמת שאני ממש לא לוקחת את הדברים קשה.
לכל אחת מהבעיות יש פתרון, זה רק עניין של זמן ו\או כסף ובעיקר סבלנות. אני מתמודדת עם הבעיות לפי סדר עדיפות ולדברים יש נטיה להסתדר.

giri

New member
שבועיים עמוסים

אחותי הגיעה לבקר לפני שבוע וזה מילא לי לחלוטין את השבוע שהיא היתה פה. עם מבקרים נוספים מהמשפחה, יש לנו הרבה תוכניות לבלות בזמן הקרוב, אבל חלקן בסיכון בגלל בעיות בעבודה.
מבחינת רכיבות היו רכיבות לא רעות - אבל אני מרגישה קצת נסיגה ברמת הכושר, ואני ממש מרגישה את זה בשיעורי הקפיצות. התחלתי אתמול לעשות תרגילי כוח ליבה שלא עשיתי לאחרונה כי אני מרגישה בשיעורים שאני קורעת את עצמי ואין לי ליבה.
האפוד הגיע בדואר והוא די נוח אבל באמת מחמם בטירוף. אני לא מתכננת לאמץ אותו לרכיבה בכללי, אלא באמת רק לרכיבה בדשא. מה שכן, אם הסוס הבא שלי יהיה פחות סקול מאסטר אולי אני ארכב איתו יותר קבוע - למשל אם אמצא את עצמי על סוס צעיר, בהחלט ארכב איתו. הסוג שקניתי בסוף יחסית לא מפריע מבחינת תנועתיות וכו' וזה נחמד. גם מצאתי אותו בזיל הזול לא ממותג מאיביי, מהמפעל שמייצר אותם לטיפררי.
&nbsp
חוץ מזה יצא להיות פעמיים ברודיאו בשבועיים האחרונים, עם שתי אורחות שונות מישראל, ומצאתי את עצמי עונה על הרבה שאלות "סוסיות" וגם בוחנת את הסוסים השונים ברודיאו בצורה שונה מבעבר. אני תוהה לגבי הסטוק של הבאקרים - הם נראים סוסים מאד מוצקים, גם לנקבות יש צוואר מאד כבד ומרשים, כמעט צוואר של וולש קוב. מעניין ממה בדיוק מרכיבים אותם. אנסה לברר בסטמפיד.
ברודיאו שהיינו בו אתמול הקריין סיפר איך עובד ההסכם של השאלת סוסים לרודיאו - בחלק מהמקצים המתחרים שואלים סוסים ממתחרים אחרים. במקרה של זכיה, בעל הסוס מקבל רבע מהסכום. עוד חלק הולך לספונסר (אם הבנתי נכון) והשאר לרוכב.
גם ראינו שם מופע של ילדים שעשו רכיבת פעלולים עם פונים והתפתחה שיחה שלמה ומעניינת על עשיית עסקים על גבם של הילדים, ומהו עתיד טוב לילדים והאם הם רוצים או לא לעשות את זה.

למעלה