סכנות בפרוואטי

צול1

New member
סכנות בפרוואטי

חשבתי שיהיה נכון לכתוב על כך פוסט ולפרסם אותו, לא על מנת למנוע מאנשים לנסוע אלא כדי שאנשים ידעו ממה להיזהר.
אחד מהמרצים שלי שכתב את הדוקטורט שלו בעמק קולו נתן היום הרצאה על עמק פרוואטי. הוא סיפר לנו שלצידי השביל לקירגנגה מגדלים תוצרת בפיקוח בינלאומי (לא חוקי כמובן) שנמכר בשווקי אירופה. השדות הללו הם סודיים והמיקום שלהם משתנה לעיתים קרובות מפחד מהמשטרה המקומית. מרבית היעלמויות שקרו בשנים האחרונות בעמק פרוואטי קשורות באנשים שנתקלו בשדות הללו וחוסלו בידי המאפיות המקומיות שלא מעוניינות שהמיקום שלהן יתגלה. לכן לטייל שם לבד או לרדת מהשביל הראשי זה דבר מאד מסוכן.
מרבית הישראלים שפגשתי שם התייחסו לסמים כייצור מקומי קטן ולא הבינו את הכמות העצומה של הכספים והפשע שמעורבים בעמק. הדבר האחרון שאתם רוצים זה להסתבך עם סוחר סמים מקומי.
להגיד לאנשים לא לעשן בקאסול, או שמסוכן בקאסול זאת משימה בלתי אפשרית, אבל צריך להגיד את זה עד שהתרבות הרעה הזאת תיעלם. זה גם מסוכן וזה גם פוגע מאד באוכלוסייה המקומית (שרוב רובה סובלת מזה).
לתשומת ליבכם.

קרלטון

New member
שחס וחלילה לא יתפרש, כן

שאני תומך בייצור של דבר כזה, אבל איך זה פוגע מאוד באוכלוסייה המקומית? מבחינתם, ענף חקלאי כמו כל ענף אחר, לא? מספק מקומות עבודה וכו'.

צול1

New member
כי המאפיות מנהלות את זה

וזה פוגע מאד בחקלאים שאין פיקוח על התנאים שלהם והם צריכים לגדל דברים בפחד. במיוחד דברים שלא מניבים להם תועלת או שהם יכולים למכור בשוק המקומי.
בנוסף לזה, אף הורה או משפחה לא רוצה שהילד שלו יגדל לתוך סביבה שכזאת. השחיתות שקשורה לזה מונעת מהמקומות להתפתח, שכן ראשי הכפרים מתנגדים לפיתוח התשתיות בעמק על מנת שהמשטרה לא תתקרב לשם, וזה מנתק את המקומיים עם ה"מרכז".
וחוץ מזה שמדובר בסביבה אלימה. זה כמו שתשאל מה רע בסוחרי הסמים שמנהלים את רמלה ואת לוד- הם לוקחים ילדים מגיל צעיר ממשפחות קשות יום ומעניקים להם מקומות עבודה ופרנסה.
זה גרוע מאד.

קרלטון

New member
לא השתכנעתי

ניצול? ואת אלה שמגדלים אורז או פולי סויה, הסיטונאים שקונים מהם לא מנצלים? אפילו בארץ מגדלי ירקות ידברו אתך על כך שרוב רובו של הרווח מהתוצרת שלהם הולך לסופר או לסיטונאי בשוק ולהם לא נשאר כלום, כי לגופים האלה יש את הכח, אז מה בהודו? פיקוח על התנאים שלהם? איפה בכפרים בהודו יש פיקוח על תנאים של כפריים חקלאיים...?

אף הורה לא רוצה שהילד שלו יגדל לסביבה כזאת? בטח שזה לא סימפטי, אבל ההכללה נראית לי גסה מדי, זה מה שהם מכירים והייתי מניח שחלקם אדישים לכך. בוא לא נשפוט אותם לפי הקריטריונים שלנו.

סוחרי סמים מתנגדים לפיתוח התשתיות והכפרים נשארים מבודדים? אוקיי, אז זאת הסיבה שאלפי או עשרות אלפי כפרים בכל רחבי הודו מבודדים? נראה לי שהממשלה עצמה לא בדיוק יוצאת מגדרה לפתח את האזורים האלה, ולא ממש צריכה לחץ של סוחרי סמים בשביל לא לעשות הרבה בנידון... זה בא באופן די טבעי..

בהקשר דומה אני ממליץ לכל אחד

במקומות ידועים לשימצה ללכת תמיד בזוגות.
לא לנסות להיות גבר כמו בטראק בנאפל שהיו מקומות עם שילוט שיש ללכת בזוגות ולא לבד ועדיין הרבה שם טיילו והיו לבד.
לא סתם מפרסמים אזהרות. לגופו של עניין אני מניח שאם הממשלה הייתה רוצה שום דבר לא היה מונע את הפיתוח של האיזורים הללו.

צול1

New member
כאן השחיתות נכנסת

שאלת לאן הולך הכסף שאמור ללכת לאוכלוסיה ולפיתוח של האיזור?
הכנופיות הללו והאנשים במוקדי הכוח באיזור שמרוויחים מזה משלמים הון עתק לפקידים מושחתים כדי שיסכלו פעם אחר פעם ניסיונות לפיתוח של האיזור.
מה ההבדל בין לגדל סויה למריחואנה בצורה לא חוקית? כשאתה מגדל פולי סויה אין לך מאפיונרים שמסתובבים עם רובים בשדות שמאיימים עליך.
מעבר לכך, זה ממש לא מה שהם מכירים. אתה חושב שאנשים בכפרים נידחים לא יודעים איך חיים במדינות מודרניות או לחילופין איך אנשים חיים במומבאי או בדלהי? הצחקת אותי. אנשים כמהים לזה. אם הם אדישים לזה זה בגלל שאין להם את הכוח לשנות משהו, ומי שכן יש לו את הכוח לשנות משוחד.
חוץ מזה ששוב, המטרה של הפוסט הזה היא לא להחרים את העמק אלא להעלות למודעות את העובדה שלא מדובר פה בפסטיבל, אלא בתשתית של אירגוני פשע. העניין כאן הוא הסיכון שתיירים רבים לוקחים על עצמם כאשר הם מתחילים לשוטט להנאתם בעמק מחוץ לשבילים וחושבים שהם בפסטיבל.

קרלטון

New member
שחיתות וניצול מסוג זה

קיימים בכל ענף שיש בו כסף. במקרה הפרופסור בדק את הענף הזה, אם היה בודק ענף אחר, התוצאות לא היו רחוקות. אין בכך כדי להצדיק את הראשון אלא לא להכשיר את השאר.

לגבי תיירים, מי שנוסע להודו לשבת ולעשן בתור אחת ה"פעילויות" הדומיננטיות בטיול שלו, וא לדעתי אדיוט (גם אם 99% הישראלים שמטיילים שם נכנסים לקטגוריה הזאת, לא מפריע לי לכתוב) וזה בלי קשר לאיכות החיים של הכפריים שם. גם אם היו מתעוררים כל יום ומתחילים לשיר ולרקוד בדרך לשדה זה עדיין לא עושה את אותם מטיילים פחות אינפנטילים.

למה ללכת רחוק?

כשהייתי בגואה
יותר חצי מהישראלים שם היו יושבים כל היום ומעשנים
קמים בבוקר ומעשנים, בצהריים מעשנים, בערב יושבים ומעשנים.
זו הסיבה שברחתי לחוף אחר מתוייר יותר לאחר יום וחצי.
מי שנהנה מזה שיהיה לו לבריאות אבל אחר כך שלא יבכה אם
חלילה יעצרו אותו או שהוא יסתבך בגלל זה.
באותו ההקשר, יש ספר מעולה בשם מהודו שכתב רונן (נדמה לי ששם המשפחה שלו דבש) שנפתס בהודו עם סמים ושם הוא מתאר בדיוק מהו הכלא ההודי וכיצד מתנהל שם משפט.ממליץ לקרוא בחום

למעלה