סליחה, שאלה נוספת באקסל 2000

סליחה, שאלה נוספת באקסל 2000

בתא A1 - רשום 2 בתא B1 - רשום 5 בתא C1 - רשום מנשה 2 כיצד אני יכול לקבל ב - D1 את הסכום של A1:C1 תוך שאני גורם לאקסל להתחשב ב - C1 רק במספר 2, ולהתעלם מהמילה מנשה. תודה מראש.

AO

New member
האם לתאים הכוללים טקסט יש...

מבנה קבוע? כלומר תמיד מתחילים באותה מילה , תמיד המספר בצד שמאל , תמיד המספר בן שתי ספרות וכך הלאה אם כן אז בודאי תימצא דרך לנטרל את הטקסט ולבודד ממנו את הספרות בקשר להסתרת הנוסחה בשורת הנוסחאות: בעיצוב התא בלשונית הגנה בחר מוסתר ואח"כ הפעל את הגנת הגליון דרך תפריט כלים. אלון

אין מבנה קבוע לתאים. המספר תמיד בצד

שמאל. המספר משתנה ונע בין ספרה אחת לשתי ספרות. לא מצליח למצוא דרך לנטרל את הטקסט כדי שפעולת הסכום תתחשב בספרות ותתעלם מהטקסט. בקשר להסתרת הנוסחה: בתא יש מספר שהוא תוצאה של הנוסחה שבו. אני מעוניין לראות בשורת הנוסחאות את המספר המופיע בתא ולא את הנוסחה. הדבר חשוב לי משום שאני עובד על גליון מאזן בחברה המופיע על פורמט A3 ומעוניין לראות בהקטנה את כולו על מסך ´17, ואז באמצעות החצים לנוע על תאי הגליון ולראות את המספרים הנמצאים בהם בשורת הנוסחאות (בגודל נורמלי)ולא הנוסחאות הנמצאות בתאים. תודה מראש ומתנצל על אורך ההודעה.

AO

New member
רצ"ב קובץ וורד עם תשובה

באופן כללי ליד הטור עם המספרים יש להוסיף טור נוסף שבו תהיה הנוסחה שרשמתי בקובץ המצורף הנוסחה בודקת את שני התווים האחרונים בתא אם הם מספר היא רושמת את המספר אם לא אז היא רושמת את הספרה האחרונה בלבד. עשיתי שימוש משולב בפונקציות IF, LEFT, ISNUMBER, VALUE אלון

AO

New member
פתרון בקשר לשורת הנוסחאות

לא הצלחתי לחשוב על פתרון יותר אינטיליגנטי אז בינתיים זה מה שיש. הוסף גליון חדש העתק את הגליון המקורי והדבק לגליון החדש את הערכים בלבד לאחר מכן הדבק גם את העיצובים קיבלתה גליון שזהה למראית עין לגליון המקורי אבל ללא נוסחאות סכנה: אתה עלול לשכוח לעדכן את הגליון עם הערכים לאחר שתעדכן את הגליון המקורי פתרון: הוסף לגליון החדש עיצוב מותנה אשר ישנה את ציבעו של כל תא שאינו זהה לתא המקביל בגליון המקורי אם אחד התאים שינה צבע אזי עליך להעתיק שוב את הערכים מהגליון המקורי (אבל לא להעתיק שוב את העיצובים) אלון

הפתרון אינטיליגנטי אולם מעט מסורבל

ומעט מסוכן! (כל שכחה או פספוס של ערך משתנה בגיליון המקורי יכולה לעלות במחיר פגיעה במשכורתו של עובד). בכל מקרה תודה על המאמץ שהשקעת אמשיך לחפש פתרון אלגנטי יותר.

AO

New member
פתרון אלגנטי

צרפתי קובץ וורד עם פתרון נחמד אחר אלון

אלון. כולי קנאה במוח היצירתי שלך!!!

הפתרון אלגנטי, חמוד וכל כך יצירתי. אמצתי. תודה רבה!!!

הפתרון אינטיליגנטי אולם מעט מסורבל

ומעט מסוכן! (כל שכחה או פספוס של ערך משתנה בגליון המקורי יכולה לעלות במחיר פגיעה במשכורתו של עובד). בכל מקרה תודה על המאמץ שהשקעת אמשיך לחפש פתרון אלגנטי יותר.

למעלה