סל אימוץ

Noyka0

New member
היי, לאחרונה אימצתי גורה מהרחוב ורציתי לשאול אם ידוע לכם על עמותות שאפשר לעשות דרכם סל אימוץ לעיקור וחיסונים? אני רואה בקבוצות של אימוץ שמפרסמים גורים וכותבים ״סל אימוץ בחסות עמותת כך וכך״ אז רציתי להבין אם יש לי דרך לקבל כאדם פרטי ולא כגוף אומנה או משהו בסגנון

תודה מראש!

dimitrygo

Active member
מנהל
היי, לאחרונה אימצתי גורה מהרחוב ורציתי לשאול אם ידוע לכם על עמותות שאפשר לעשות דרכם סל אימוץ לעיקור וחיסונים? אני רואה בקבוצות של אימוץ שמפרסמים גורים וכותבים ״סל אימוץ בחסות עמותת כך וכך״ אז רציתי להבין אם יש לי דרך לקבל כאדם פרטי ולא כגוף אומנה או משהו בסגנון

תודה מראש!
לא הבנתי. את רוצה למסור את הגורה תמורת סל אימוץ או שאת רוצה לעשות לה טיפולים במחיר מוזל של עמותה?

גורדיאן-II

Active member

תודה מראש!
התשובה היא לא.
סל אימוץ הוא הכלי של העמותות שנועד לעודד אנשים לקחת מהם חתולים ולפטור את העמותות מהעודף האדיר של בעלי חיים שהם מטפלים בהם.
העמותות עצמן נמצאות בחוסר כספי כרוני ואין סיכוי שהן ירצו לסבסד לאנשים פרטיים משהו הקשור לגידול חתולים, אפילו אם אותם אנשים טוענים כי הגורה שלהם באה מהרחוב, ואפילו אם זה נכון.
למעשה התהליך המקובל צריך ובדרך כלל הפוך - מוצאים בעמותה חתול לאימוץ, ותורמים לעמותה סכום כלשהו כדי שתוכל להמשיך ולטפל בחתולים ולהציע אותם למאמצים.

Yukita

Active member
מנהל
התשובה היא לא.
סל אימוץ הוא הכלי של העמותות שנועד לעודד אנשים לקחת מהם חתולים ולפטור את העמותות מהעודף האדיר של בעלי חיים שהם מטפלים בהם.
העמותות עצמן נמצאות בחוסר כספי כרוני ואין סיכוי שהן ירצו לסבסד לאנשים פרטיים משהו הקשור לגידול חתולים, אפילו אם אותם אנשים טוענים כי הגורה שלהם באה מהרחוב, ואפילו אם זה נכון.
למעשה התהליך המקובל צריך ובדרך כלל הפוך - מוצאים בעמותה חתול לאימוץ, ותורמים לעמותה סכום כלשהו כדי שתוכל להמשיך ולטפל בחתולים ולהציע אותם למאמצים.
סליחה, אבל זה לא מדויק. למשל באתר של צב"ח ירושלים (למי שלא יודע, צב"ח בכל עיר הוא ארגון נפרד, אין קשר בין צב"ח י-ם לצב"ח ת"א למשל) כתוב -

הואיל ועמותת צער בעלי חיים מאמינה הצורך לבצע כמה שיותר ניתוחי עיקור וסרוס – גם במרפאה ניתן לבצע ניתוחים שכאלו במחירים מסובסדים.

גם לי זכור באופן אישי שהרצון לעידוד עיקור וסירוס גרם לעמותה להציע סל חיסון + עיקור/סירוס גם למי שלא אימץ אצלם. לא ידוע לי מה המצב עכשיו, כיום, אבל כמדיניות זאת היתה הגישה במשך זמן רב למדי.

Yukita

Active member
מנהל
לא ידוע לי מה קורה בעמותות באזור מגורייך, שכן כל עמותה היא שונה. צריך לפנות לעמותה ולשאול.

מסכים עם גורדיאן, לפחות ברמה המוסרית - העמותות רעבות ונאבקות על כל שקל, כדי לנסות להציל עוד חתול/כלב. כל מי שיש לו לב, צריך לתרום ככל שידו משגת, ולא לנסות לחלוב אותן. אם אדם מאמץ חיה, אז היא שלו, חלק ממשפחתו ובאחריותו. אין שום הצדקה לבקש שמישהו אחר יממן אותה. בטח לא מישהו רעב.

כמובן שאם מישהו רוצה לבצע פעילות צדקה, כגון לטפל בחתולי רחוב, זה סיפור אחר. כאן יש מקום לשיתוף פעולה וסיוע הדדי.

למעלה