סמנריון "ניסתר ונגלה בהוראה מקוונת"

Elishabb

New member
סמנריון "ניסתר ונגלה בהוראה מקוונת"

מצרף את הסיכום של השבוע השני לסמנריון לעיונכם. אלישע

yosa

New member
מורה מקוון ?

מקריאת הסיכום המצורף עושה רושם שמורה מקוון הוא מורה ללמידה מרחוק בלבד.האם זה אכן כך?אם כן,איך מכנים מורה המשלב ישומי מחשב שונים בהוראה כולל עבודה באינטרנט? מורה לתקשוב , מורה מקוון, מורה ממוחשב - משהו יכול לעשות לי סדר בשמות?

Ilan Nagar

New member
מקוון ? מתוקשב ? ממוחשב ?

שלום לך, אם תקישי ב - בבילון את המילה האנגלית on line תקבלי את הפירוש "מקוון" אשר כוונתו האמיתית הינה מחובר עכשיו/עתה. מורים שיעבדו בצורה מקוונת אלו מורים אשר יעבדו כשהם מחוברים לרשת התקשורת (האינטרנט במקרה זה) לא מחייב שזה לאורך כל השיעור ולא מחייב שזה יהיה כל הזמן. לכן: למידה מרחוק מכילה אלמנט של מורה מקוון/ תלמיד מקוון אך לא כל המורים המקוונים הינם מורים ללמידה מרחוק. מה שאת עושה משלבת את היישומים השונים וגולשת אף ברשת האינטרנט זהו שילוב של תקשורת ויישומי מחשב בהוראה ולכן יצא השעטנז "תקשוב" אני מצרף כאן קטע מתוך אתר האינטרנט שיש לך בקישור: מטרות תהליך הנחלת אוריינות התקשוב לאפשר ללומדים להבין, הבנה בסיסית ויישומית, את מכלול שימושי טכנולוגיות המידע, הרלבנטיות ללימודיו, לחברה שבה יחיה ולתרבות שבה ייקח חלק. .1 לפתח אצל הלומדים הבנה לתפקיד תהליכי העבודה עם נתונים בסביבות השונות המוכרות להם. .2 לפתח אצל הלומדים את היכולת לזהות מצבים שונים של עבודה עם נתונים ומידע, ולהתאים להם תוכנות מתאימות לניהולה ולביצועה של העבודה הנדרשת. .3 לפתח אצל הלומדים שיקולי דעת רציונליים בבחירת תוכנות ככלי עזר לביצוע תהליכי עבודה עם נתונים המתאימים לצרכיו, בלימודים ובחיי היומיום. .4 לטפח אצל הלומדים נכונות להשתמש בתהליכי עבודה מגוונים עם נתונים, באופני שילוב שונים עם תוכנות ובאמצעות תוכנות שונות. .5 להקנות ללומדים בסיס של ידע הנחוץ להתמודדות עם התפתחויות עתידיות בתחום טכנולוגיות המידע ועם השפעתן על החברה ועל התרבות

טלי ב

New member
דגמים

אלישע שלום אני שואלת שאלה שנשאלה במפגש סוף שנתי שנערך אתמול במשרד החינוך האם יש דגם של למידה מרחוק שפותח ללמידה של ילדים ולא למבוגרים אני מכירה את האתר של קו חם האם יש עוד דגמים כאלה ברשת

yosa

New member
דגם דומה לאתר של קו חם

האתר של מחלי"מ-מרכז חינוכי לילדים מאושפזים בבית החולים סורוקה

טלי,

אומנם לא דגם של למידה מרחוק לטווח ארוך אבל נאוה הציגה כאן (בפורום הקודם) יום של למידה מרחוק שעשו בבית הספר שלה. הילדים לא הגיעו לביה"ס ולמדו מהבית... בשיטוטים שלי ראיתי גם בתי ספר בצפון הארץ, מעלות נדמה לי שעשו יוזמות דומות.. אם תרצי אחפש את הדגמים האלה ואעלה אותם כאן

טלי ב

New member
כן אני רוצה

חיה את הדוגמא של נאוה ממיכה רייסר , ואת הדוגמא מכפר ורדים אני מכירה השאלה האם יש עוד דגמים ואולי כאלה המיועדים לתלמידים הבוגרים של בית ספר יסודי. הרבה דגמים של למידה מרחוק אני מכירה והתנסתי על עצמי בכמה קורסים אך השאלה היא האם זה מתאים לתלמידינו איפה זה נעשה מלבד בתי החולים האם נרשמו הצלחות

למעלה