סערת ליצמן - האם יתכן שאי אפשר לסמך על נתוני משרד הבריאות ?

סשה 1990

New member
סערת ליצמן - האם יתכן שאי אפשר לסמך על נתוני משרד הבריאות ?

אני לקראת לידת בן ראשון [ אחרי 2 בנות שחסכו לנו ויכוחים במשפחה ]
אני נגד, המשפחה של בעלי פרמיטיביים, בדיוק לפני כמה ימים הם אמרו
שעל פי נתוני משרד הבריאות יש מעט מאוד מקרים , 1 עד 2 מקרים קשים בשנה
שגם בהם מטפלים והכל בסדר בסוף, אז קודם כל אפשר לקבל מה נתוני משרד הבריאות על אסונות בברית מילה, וגם מה דעתכם האם יכול להיות שבאותה שיטה גם הנתונים הללו משקפים יותר את מה שאירגון המוהלים שבטח מקושר טוב לליצמן ביקש ? https://twitter.com/kann_news/status/1096834329395761152

trilliane

Well-known member
מנהל
סערת ליצמן לא ממש קשורה לעניין... וגם לא שיעור האסונות

בסה"כ מילה היא ניתוח די בטוח, ואסונות ממש די נדירים. אבל, הואיל וזה ניתוח אלקטיבי ובלתי הכרחי בעליל, גם אסון נדיר מיותר מאוד... שלא לדבר על בעיות שכיחות כמו היצרות פתח השופכה, עקמת או "סתם" דימום שמריץ הורים למיון (ולא צריך להכביר במילים על המצב הקשה בחדרי המיון בימינו). ולמען האמת גם אם הכול עובר "חלק" ו"מושלם" הבעיה בניתוח הסרת עורלה היא עצם הסרת העורלה, חלק חיוני וחשוב בפין שהגבר מאבד בינקותו לכל חייו. זה בעיניי ה"אסון" האמיתי.
&nbsp
אם אתם לא אנשים דתיים שמבחינתם זו מצווה משמיים ואם אלוהים אמר אין על מה לדבר, הרי שאתם יכולים לוותר. השאלה היא לא למה לוותר אלא למה לעשות בעצם. ממליצה להיעזר באתר של קה"ל, הוא מכיל תשובות לכל ההתלבטויות הנפוצות:
http://www.kahal.org/why.aspx

שלום, בשעה טובה, בקלות, בריאות והרבה נחת

הועדה להמסכת מוהלים עוסקת במקרים של תלונה על רשלנות ולא בדברים "שגרתיים" שקורים ללא קשר לרשלנות.
&nbsp
זוג מגיע מודאג לבה"ח עם דימום לאחר מילה. שומע מהצוות מילות הרגעה "כל שבוע יש 8 כאלה" (וזה נכון). האם תהיה תלונה? לא.
&nbsp
זוג מגיע עם פעוט בן שנתיים, שלוש, וכו' לניתוח הרחבת שופכה, האם תהיה תלונה? לא.
&nbsp
בקיצור יש מעט מאד מיקרים שמגיעים לועדה שמרכזת את המוהלים.
&nbsp
בנתוני משרד הבריאות יש עניין שונה שמוריד את אחוז הסיבוכים-הרבה מהסיבוכים לא מדווחים כסיבוך של מילה. למה? הרבה סיבות שונות ומשונות.
&nbsp
מספיק לקרוא על הצרות פתח השופכה (עם נתונים של אורולוגים וכו') כדי להבין שזה לא 1-2 בשנה. (נמצא במילון שלנו באות ה').
&nbsp

dojee

New member
את צודקת ב- 110%, עולים מחבר העמים, שאין להם שום קשר

לדת היהודית, אין סיבה שיעשו ברית מילה, אני מניח שלבעלך עשו
בגלל הוריו הפרימיטיביים

למעלה