ספריבס

BiggPoppa

New member
ספריבס

יום שישי הייתי בטיב טעם ולמרות שלא תכננתי, נחה עיני על נתח משובח של עגל גרמני, העונה לשם "ברוסט חזה". אני לא ממש מבין בנתחי חזיר, אבל אני משער שאלו צלעות החזה. בעקבות כל ההודעות על הספריבס, החלטתי לקנות נתח של 2 ק"ג - סתם ככה לנסות. קראתי גם מתכונים באתרים אמריקאים והגעתי למסקנה שכולם מאוד דומים: מרינדה לכמה שעות, בישול ארוך בנייר כסף, השחמה בגריל תוך כדי משיחה ברוטב. זה הנתח שקניתי.

BiggPoppa

New member
המרינדה

כמויות לא מדוייקות, אבל זה מה שעשיתי: 1 ראש שום כתוש 4 תיבוליות ג'נג'ר 1 תיבולית צ'ילי חריף רבע כוס צ'ילי מתוק רבע כוס סילאן רבע כוס רכז רימונים קצת רוטב טריאקי רבע כוס רוטב סויה - חייבים לאזן את המתיקות 3 כפיות רסק עגבניות 3 כפיות חרדל דיז'ון עם גרגרים סה"כ מתקבל סוג של רוטב ברביקיו. הנתח הוכנס לשקית עם המרינדה, השקית נסגרה היטב, טולטלה והכנסה למקרר ללילה.

BiggPoppa

New member
למחרת

כלומר היום, השקית נפתחה, ניערתי את הנתח משאריות המרינדה ושמרתי את המרינדה שנותרה. הכנסתי את הנתח לנייר כסף ויאללה לתנור - שעתיים ב 150 מעלות. למרינדה הוספתי כ 100 מ"ל ויסקי וערבבתי היטב. הוספתי כל פעם קצת עד שטעם הויסקי היה מורגש אך לא שורף בגרון. חילצתי את הנתח מנייר הכסף, משחתי היטב מלמעלה במרינדה המשודרגת ושמתי בגריל עליון על 250 מעלות. בשלב הזה צריך להשגיח שלא ישרף מבחוץ. כל פעם שהשחים מרחתי עוד שכבה של רוטב, ככה שלוש שכבות סה"כ. הפכתי את הנתח וחזרתי על התהליך. סה"כ הנתח היה בגריל כמחצית השעה. יצא מצויין - ליקקנו את העצמות. בנתח הזה יש שני סוגי בשר - צמוד לעצם יש בשר שיוצא אפור בבישול ואחריו שכבה שמנמנה של בשר לבן. הבשר היה מאוד עסיסי והרוטב השתדך אליו יפה מאוד, אם כי היה יכול להיות יותר רך. לדעתי כדאי להשאיר בחום נמוך יותר משעתיים - אפילו ארבע שעות. ראיתי גם מתכון שמציע לפני ההכנסה לתנור לכבס 45 דקות במים רותחים. אולי פעם הבאה. בכל מקרה לא נשאר כלום והתוצאה לפניכם.

נראה מקסים

תודה :) אישית אני באמת אוהבת צלעות שעברו בישול מאוד מאוד ארוך כך שהבשר רך רך ומתפרק מהעצם. למיטב ידיעתי הדרך הטובה להגיע לזה הוא בישול ארוך במים לפני, אני מניחה שגם בישול בשקית קוקי או בשקית ואקום באמבט מים ישיגו את התוצאה הרצויה. עגל גרמני זה שם נוסף לחזיר? :)

BiggPoppa

New member
עגל גרמני

בקר נמוך, חגל ועוד שלל כינויים יש לבשר חזיר.

למעלה