ספרי ילדים בנושא התמודדות עם מוות במשפחה

noonoo

New member
ספרי ילדים בנושא התמודדות עם מוות במשפחה

אני מחפשת המלצות לספרי ילדים בנושא של התמודדות עם מוות במשפחה. אודה להפניות מתאימות. תמי

ורדה ש

New member
הנה כמה

אורי אורלב - חיית החושך. סיפור התמודדות של ילד שאביו נהרג במלחמה. אורי אורלב - אח בוגר. עוד ילד שאביו נהרג. יונה טפר - חצבים על נייר. ספרון דקיק, על התמודדות של ילד עם מוות של סבא שהיה קרוב לו מאד. ג´ודי בלום - עיני נמר. זה כבר לא ספר לילדים, יותר לנוער. ילדה שאביה נרצח במהלך שוד בחנות. ישראל שור - לאיתי אין אבא. יונה טפר - בקבוק הבשם של אמא. לא כל כך התמודדות עם מוות. יותר התמודדות של ילדה עם מחלה קשה של אמא. גיל קרמנץ - איך מרגישים כאשר הורה נפטר. לא בדיוק ספרות, נסיון לעזור לילדים לעבד חוויות של שכול. שלום עליכם - "אשרי יתום אני" - מתוך "מוטיל בן פייסי החזן". מאד מיוחד ומקורי מבחינת גישתו של הילד למות אביו. מילס מישקה - אני וסבתה הבאה בימים. "אני" הוא שם של ילדה. סיפור עדין ומיוחד מאד, לגיל צעיר. יש גם שירים וסיפורים קצרים העוסקים בנושא. כדאי להציץ בספרים של אדיר כהן "להפליג עם כוכב" ו"לעוף עם פרפרים" אלה אנתולוגיות לילדים שמסודרות לפי נושאים, ולמיטב זיכרוני יש שם גם אוסף שנוגע למוות ושכול, אבל אני לא בטוחה, והספרים לא נמצאים כרגע תחת ידי.

למעלה