ספר "חשמל ואוויוניקה במטוסים בנויים ע"י חובב"

לאחרונה שחררתי את הספר "חשמל ואוויוניקה במטוסים בנויים ע"י חובב", לציבור הרחב.
הספר מביא תיאור של עקרונות חשמל, טכניקות עבודה ומערכות חשמליות ואיוויוניות תעופתיות.
הוא כתוב בצורה פשוטה, בשפה נגישה וכמעט ללא נוסחאות.
הספר מיועד לכל מי מחושב להיכנס לעולם בניית המטוסים ע"י חובב, מתעניין בתחום או סתם סקרן להרחבת הדעת. יש בו שפע תמונות, תרשימים וטבלאות המתאימים לא רק למטוסים אלא, גם לידע כללי הנוגע לתורת החשמל. אני מאמין כי כל מי שעוסק תחום הנושק לחשמל ואלקטרוניקה, יוכל למצוא חומר עזר שעשוי, בהחלט לעניין ואפילו, להיות שימושי מידי פעם (תורת החשמל, כבלים נתיכים וכו').
את הספר ניתן למצוא באתר שלי: "ARIEL AVIATION" בכתובת:

ניתן להוריד את הקובץ ולהדפיסו . אולם השימוש בו מותר לצרכים פרטיים בלבד ולא לשימוש מסחרי.
העתקת קטע או קטעים ממנו לשימוש מסחרי תהיה מותרת רק לאחר קבלת הסכמה בכתב מהמחבר.
כמובן, שאשמח לענות על כל שאלה שתעלה בעקבות העיון בספר.
אריאל אריאלי

R 1 3

Well-known member
לאחרונה שחררתי את הספר "חשמל ואוויוניקה במטוסים בנויים ע"י חובב", לציבור הרחב.
הספר מביא תיאור של עקרונות חשמל, טכניקות עבודה ומערכות חשמליות ואיוויוניות תעופתיות.
הוא כתוב בצורה פשוטה, בשפה נגישה וכמעט ללא נוסחאות.
הספר מיועד לכל מי מחושב להיכנס לעולם בניית המטוסים ע"י חובב, מתעניין בתחום או סתם סקרן להרחבת הדעת. יש בו שפע תמונות, תרשימים וטבלאות המתאימים לא רק למטוסים אלא, גם לידע כללי הנוגע לתורת החשמל. אני מאמין כי כל מי שעוסק תחום הנושק לחשמל ואלקטרוניקה, יוכל למצוא חומר עזר שעשוי, בהחלט לעניין ואפילו, להיות שימושי מידי פעם (תורת החשמל, כבלים נתיכים וכו').
את הספר ניתן למצוא באתר שלי: "ARIEL AVIATION" בכתובת:

ניתן להוריד את הקובץ ולהדפיסו . אולם השימוש בו מותר לצרכים פרטיים בלבד ולא לשימוש מסחרי.
העתקת קטע או קטעים ממנו לשימוש מסחרי תהיה מותרת רק לאחר קבלת הסכמה בכתב מהמחבר.
כמובן, שאשמח לענות על כל שאלה שתעלה בעקבות העיון בספר.
אריאל אריאלי
חיפשתי מענה להשפעה של צבע הבידוד על הכבלים.. מנסיון אמנם לא סטטיסטי גדול
כבלים עם בדוד גומי/פלסטי בצבע כחול נוטים להתנתק יותר מהשאר.
האם הפיגמנט יוצר תגובה עם המוליך? - אין לי מושג.
החל בכבלים יצוקים לתקע חשמל 220 עד בכבל מולטי מוליכים מדוגם צבעוני עם סכוך ..
החוט הכחול מתנתק ללא לחץ מכני מוגזם.
מצרף קובץ בנושא ( לא מצאתי חיזוק לממצא שלי בינתיים)

חיפשתי מענה להשפעה של צבע הבידוד על הכבלים.. מנסיון אמנם לא סטטיסטי גדול
כבלים עם בדוד גומי/פלסטי בצבע כחול נוטים להתנתק יותר מהשאר.
האם הפיגמנט יוצר תגובה עם המוליך? - אין לי מושג.
החל בכבלים יצוקים לתקע חשמל 220 עד בכבל מולטי מוליכים מדוגם צבעוני עם סכוך ..
החוט הכחול מתנתק ללא לחץ מכני מוגזם.
מצרף קובץ בנושא ( לא מצאתי חיזוק לממצא שלי בינתיים)
אני בתחום החשמל והאלקטרוניקה מאז שנות השישים של המאה הקודמת(!) מעולם לא נתקלתי בבעיה שהעלית. ואתה יודע מה? גם לא בדקתי. אבל, לעניננו. בתעופה לא משתמשים בחוטים שהבידוד שלהם גומי או PVC אלא, רק טפלון או טפזל. ושם הבעיה, בודאות, לא קיימת. ואם בענייני אודיו עסקינן, שימוש בחוטים מיצרן אמין, יפתור לך את הסוגיה. הבעיה, בדרך כלל, בחיווט בתחום האודיו, אינה החוטים, אלא, המחברים. אלו הן נקודות התורפה. ולכן, כל אמרות השפר של האודיופילים (עובדי האלילים, המאמינים בשמן נחשים") כי ישנם חוטים עשויים מתכות מיוחדות וכו', זהו, פשוט, "קישקוש בלבוש".....

R 1 3

Well-known member
אני בתחום החשמל והאלקטרוניקה מאז שנות השישים של המאה הקודמת(!) מעולם לא נתקלתי בבעיה שהעלית. ואתה יודע מה? גם לא בדקתי. אבל, לעניננו. בתעופה לא משתמשים בחוטים שהבידוד שלהם גומי או PVC אלא, רק טפלון או טפזל. ושם הבעיה, בודאות, לא קיימת. ואם בענייני אודיו עסקינן, שימוש בחוטים מיצרן אמין, יפתור לך את הסוגיה. הבעיה, בדרך כלל, בחיווט בתחום האודיו, אינה החוטים, אלא, המחברים. אלו הן נקודות התורפה. ולכן, כל אמרות השפר של האודיופילים (עובדי האלילים, המאמינים בשמן נחשים") כי ישנם חוטים עשויים מתכות מיוחדות וכו', זהו, פשוט, "קישקוש בלבוש".....
בצפוי טפלון אכן אין שום זכר לתופעה.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
כמובן, אם יש שאלות ספציפיות, אשמח לענות
אריאל אריאלי
התחלתי לקרוא ועזבתי, אבל כשאתפנה שוב, אמשיך. האמת שאתה ערכת סיכומים ברורים לגמרי והדבר היחיד שאולי "קצת הפריע" לי זה האיורים שהם מעט קטנים ולא חדים. השאר... באמת כבוד לכותב.

למעלה