סצינה דוחה בסרט "אפס ביחסי אנוש"

דף חדש4

New member
סצינה דוחה בסרט "אפס ביחסי אנוש"

אתמול צפיתי בסרט "אפס ביחסי אנוש". כולם המליצו. גם הביקורות.
היה מצחיק, חכם.
מעניין הנושא הנבחר- הפוקוס עבר משדה הקרב והחיילים- לאקשן האמיתי שקורה גם במשרד שלישות.
גם החיילות מתות מלב שבור (הבחורה שהתאבדה), גם הן נלחמות (קרב סיכות במשרד) ונפצעות.
עם זאת צר היה לי מאד לראות שם סצנה שמאד הכאיבה ופגעה בי, כאשה וכאזרחית ישראלית. במיוחד בימים אלה
בהם החיילים שלנו מסכנים את חייהם כדי שנוכל לחיות כאן בשלום.
מדובר בסצינה בה חייל המשרת ביחידת מגלן, היוקרתית, שצריך להתנדב אליה
מושפל בצורה נוראית. ומה שנראה - באופן לא מוצדק (לדעתי השפלה זה אף פעם לא מוצדק ובטח שלא של חייל צה"ל).
הבחורה בסרט- מפתה אותו, הוא בחור טוב, מתחשב ומתפתה והיא מתחרטת ונבהלת ברגע האחרון.
הוא לא עושה שום דבר רע- ובסופו של דבר אנו נאלצים לצפות בסצינת השפלה- מהקשות שראיתי בקולנוע
הוא מצולם ערום ועריה בצלום חזיתי
הולך כמו ברווז בבסיס כשמכנסיו מושפלות לקרסוליו
מתבקש ל"זיין את הפח" וכשהוא מנסה לאונן לתוך הפח הוא מקיא לתוכו.
מה זה הסצינה הזו?
מי המח החולני שכתב אותה?
כמה שנאת גברים יכולה להיות שם? כמה חוסר רגישות למצב הלאומי שלנו ולהכרח להציג בצורה מכובדת חייל ביחידה קרבית?
ומה קרה לצנזורה הצה"לית שאיפשרה סצנה מיותרת ומשפילה זו?
חבל מאד

Uri04

New member
ראינו את אותו סרט??

כי אני זוכר שהוא מנסה לאנוס אותה ולחלוטין הגיע לו מה שהגיע לו. אני לא התלהבתי מהסצנה הזו, כי היא היתה מנותקת מהאופי של הסרט, אבל בהחלט שמחתי שהחייל קיבל את מה שמגיע לו. לא רואה פה שום שנאת גברים, ואני לא מבין מה קשורה פה רגישות למצב הלאומי? חיילים אינם קדושים, הם בני אדם. החיים שלהם (או של כולנו) קדושים, אבל כל ההאדרה של האתוס הצה"לי הזה זה בולשיט. מקרים קשים כאלה ועוד גרועים בהרבה מכך התקיימו בצבא. חיילות עוברות הטרדות מינית על ידי המפקדים שלהם או חיילים אחרים בבסיס על בסיס יומיומי וחיילים הרבה פעמים מנצלים את הכוח שלהם ועושים דברים מחרידים שגם מגיעים לעיתונות מדיי פעם. הצנזורה הצבאית אינה רלוונטית, משום שאין פה חשיפה של סודות בטחוניים, והצבא גם ככה בחר לא לשתף פעולה עם העשייה של הסרט הזה.

למעלה