סקר "הכנה לראיון"

סקר "הכנה לראיון"

מכיוון שרבות מאיתנו נמצאות בשלב של חיפוש עבודה. ובכל מקום עבודה עוברות ראיון מקיף ....
ובכל ראיון חוזרת על עצמה שאלת מיליון הדולר (המעצבנת למדי) "מה התכונות ה"טובות" (ממש קל לענות
) ומה התכונות ה"רעות" שלך? כמובן שתכונות באמת "רעות" ימנעו ממך את קבלת העבודה.... ואי אפשר שלא לענות ( או שכן אפשר(?) ) אז מה אתן באמת עונות: מה הן התכונות הטובות והרעות שלכן???? אגב, "יותר מידי פרפקציוניסטית" כתכונה רעה, כבר לא מתקבל כתשובה
....

מנסה את כוחי

אפשר לדבר על וורקהוליזם - אם את שוכחת את עצמך בעבודה כדי להשלים משימה שהתחלת, למשל. אפשר לומר - אני לא אוהבת צביעות, או חנפנות, קשה לי עם חוסר יושר או חוסר צדק. פשוט לקחת תכונה טובה - ולנסח אותה בצורה שלילית
אפשר לומר משהו שלא קשור ישירות לעבודה - אני לא טובה בשמירת קשר עם חברי ילדות, או בשלנית בינונית. או - אני לא טובה בשפות זרות, או אין לי ראש מתימטי, או (אם זה לא קשור לתפקיד, כמובן...). או - קשה לי לעבוד בשעות הקטנות של הלילה (מתוך הנחה שלא מדובר בעבודת משמרות). לי הרבה יותר קשה לענות על החצי הראשון של השאלה

neta2

New member
כבר לא שאלו אותי תשאלה

הזאת ים בזמן. ופעם כששאלו, עניתי שאני לא מתכוונת לענות על השאלה הזאת, בחיוך נעים ורצינות תהומית. וכנשאלתי מדוע עניתי שברור לכל מי ששואל שאני לא אענה באמת מהן תכונותיי הפחות טובות ואגיד עקשנית ופרפקטציוניסטית, אז למה?

lulyK

New member
לא שאלו אותי אף פעם.

במקצוע שלי תיק העבודות עושה את שלו, ואת השאר עושה ההתנהלות בראיון. את העבודה האחרונה שלי בכלל קבלתי על סמך התרשמות בשיעורי יוגה משותפים עם עורכת העיתון שאותו הפקתי.

lulyK

New member
אגב, עקשנות ופרפקטציוניזם

הן שתי תכונות איומות בעיניי. אני עקשנית וקשה מאד להתנהל ככה מול לקוחות בסטודיו לעיצוב. זו ממש בעיה שהיה לי קשה להתמודד איתה.

neta2

New member
שלילי ביקשו, לא?

נכון הן תכונות איומות מחד וטובות מאידך.. תלוי מי ואיך מביטים על זה.

lulyK

New member
איך זה יכול להיות טוב?

אני מבינה איך "יסודית" היא תכונה טובה, אבל שום דבר בחיים לא יהיה מושלם, כך שהרדיפה אחרי שלמות היא סוג של אימפוטנטיות ותקיעות. ועקשנות, באמ תתכונה שקשה לחיות איהת וקשה לחיות לצידה.

יפה. מי ששואל שאלה כזו מאבד אצלי

את כל הנקודות. כל כך צפוי , כל כך מלאכותי , כל כך לא "יצירתי" , תבניתי ויותר מהכל : טפשי. נטע צודקת , בקיצור
.

../images/Emo45.gif צודקת

אבל כדי לענות תשובה כזאת, חייבים להקרין הרבה ביטחון. אם לא, זה ייראה כהתחמקות אלגנטית.

neta2

New member
שאלו אותי את השאלה

המטופשת הזאת ב- 3 ראיונות. ב- 3 עניתי בדיוק כך. ב- 3 התגובות נעו בין חיוך והנהון של הסכמה לבין "ויכוח" על מדוע השאלה הזאת במקום. ב2 מה- 3 התקבלתי (באחד מהם עבדתי 5 שנים), לא נראה לי שבגלל זה לא התקבלתי ל- 3

גוליגל

New member
זו תשובה קצת מסוכנה לדעתי.

אם זה גורם למרראיין להרגיש רע, כאילו "תפסת אותו", זה יכול בסופו של דבר לגרום לתוצאות שליליות עבורך. (במקרה שלך, נטע, אני מתארת לעצמי שהחן והנועם הטבעיים שלך עשו את העבודה
)

lulyK

New member
חושבת, ועונה את האמת,

התכונות הטובות שלי: יצירתית, עצמאית, מהירה (מהירת חשיבה וביצועיסטית). התכונות הפחות טובות: קצרת רוח מול סוג מסויים של אנשים, עקשנית, מתכופפת מול סמכות. (אלה לא תכונות טובות ופחות טובות כלליות שלי, אלה כאלה שרלוונטיות למקצוע שלי).

דווקא המלצה שנתתי על עובדת לשעבר

זה הלך ככה: אם היא מרגישה שכל הזמן עוצרים את היוזמות שלה, אז ההתלהבות שלה יורדת קצת, וזה מפריע לה" המראיין - אז איך תגדירי את זה ש"זה מפריע לה" מבחינת העבודה? אני: היא מתפקדת ב 95% נאמר ולא ב 100%.... זה משהו כאילו לא טוב, אבל בסה"כ טוב... מה שאני לא אגיד לעולם זה "פרפקציוניסטית", גם כי זה לא נכון, וגם כי אנשים שהם באמת כאלה אז לעיתים קשה לעבוד איתם כי הם פחות גמישים, ולכן זה לא נתפס אצלי כתכונה חיובית דווקא. ואגב "יותר מדי פרפקציוניסטית" זו באמת תכונה לא טובה בעיני. הבעיה הקשה שלי, זה שאני חייבת שינויים. מעולם לא עבדתי באותו מקום יותר משנתיים, וגם אז לא היה מדובר במשרה מלאה.... אני מתחילה להשתעמם מהר מאד. בעיה נוספת, שאני מקווה שהתגברתי עליה, היא לסגור קצוות. טיפול פסיכולוגי עזר לי להבין את זה, והיום אני מקווה שזה כבר לא ככה
ואני שונאת, אבל ממש שונאת בוסים. זה פשוט עושה לי לא טוב שמישהו מפקח עלי באיזה שהוא אופן.

עונה גם../images/Emo13.gif

כיוון שעבדתי 4 שנים ברצף באותה עבודה, מזמן לא הזדמן לי להיות בראיון. מכרה מהפורום היתה היום בראיון וזה מה ששאלו אותה. תכונות "טובות" שלי: בעלת מחשבה יצירתית אחראית מאד "ראש גדול" תכונות "רעות": משתעממת בקלות- שזה באמת נכון. כדי להפוך את זה לתכונה טובה, הייתי מוסיפה שאני לא מצפה מכולם לשעשע אותי ודווקא התכונה הזאת תסייע לי בעבודה (עצם החיפוש אחר אתגרים חדשים במקום העבודה, יגרום לי ליזום דברים חדשים ולהיות "ראש גדול"). תכונות שעלולות להרוס לי ולא הייתי מספרת עליהן: * לא טובה במכירות- יודעת למכור רק משהו שאני מאמינה בו. אני יכולה לנסח את זה כתכונה רעה-טובה "לא יודעת לשקר"
אפשר לומר את זה רק בעבודות שבאמת לא דורשת "מכירות", אלא "אמינות". בלגניסטית- לא "חזקה" בתיוק, ניירת וכו'. לא לומר בעבודות "פקידות". בעבודות שדורשות יצירתיות אפשר לומר ולהוסיף, שמצד שני דווקא ה"פיזור המחשבתי" אצלי הוא שמוביל ליצירתיות. בקיצור, שאלה באמת מעצבנת

לא הייתי בראיון עבודה המון זמן ../images/Emo4.gif

וגם במעט שהייתי אף פעם לא שאלו אותי תשאלות הדביליות האלה (ונטע - התשובה שלך ממש לעניין). אם להיות כנה, כתכונות טובות שלי הייתי כותבת שאני יעילה, קולטת מהר, בעלת מחשבה יצירתית. והתכונות הרעות היחסית סבירות שלי: מעדיפה לעבוד לבד, צריכה גיוון ומשתעממת מהר.

לפyמים

New member
אותי שאלו: אם היינו מתקשרים לבוס הקודם

מה הוא היה אומר עליך? התחמקתי מלענות והסטתי את הנושא. התכונות הטובות: עובדת מהר, קולטת מהר תוכנות מחשב, מוכנה ללמוד דברים חדשים רעות: אולי קצת חוסר בטחון עצמי ואם חייבת להגיד עוד משהו מנסה להתחמק. למרות שבראיון האחרון לא שאלו אותי את זה.

למעלה