סקר חדש :)

lironk25

New member
סקר חדש :)

מעניין אותי אם רק בפתוחה כל המרצים הם שמאלנים..(לא שיש לי בעיה אם זה...) לירון :)

הרוב שמאלנים אבל

יש ייצוג גם לימניים בתל אביב אני יודעת שתמי מייזלס ימנית (ואפילו קיבלה קביעות השנה!) ומרטין שרמן ימני (מאוד) יש עוד כמה שאני לא סגורה לגמרי לגביהם או שלא למדתי איתם.

maormp

New member
השאלה היא מה זה שמאל

אם את מתייחסת להשקפת עולם לאומית, הרי שהשמאל ציוני, כאלה שיצביעו אהוד ברק וחלק ממצביעי מרצ הרבה יותר קרובים מבחינת רצף לאפי איתם מאשר למק"י. אני לא שם את קו פרשת המים בהאם צריך למסור לערבים את שטחי יהודה ושומרון או לא.

lironk25

New member
אני מדברת גם על השקפה כלכלית וחברתית

דיברתי עם חברה מירושלים על הנושא ורציתי לבדוק אם זה בכל מקום ככה.. אני גם לא חושבת ששמאל זה אתה רוצה לתת\להחזיר שטחים או לא,זה הרבה יותר מזה.

FIFI1981

New member
העובדה הזו משנה משהו?

שלום לכולם. נאלצתי להיעלם לכמה ימים עקב מעבר דירה ושירות איטי במיוחד של ספקי האינטרנט. אני אחזור לכושר במהרה. בחיפה יש ייצוג נכבד לשמאל בדמותו של דר. אילן פפה המוכר כאנטי ציוני מובהק וכפעיל למען זכות השיבה של הפלסטינים. בטח גם סטודנטים שלא לומדים בחיפה שמעו את השם. מעבר לכך, מהמרצים שאני מכיר, נראה לי שהחלוקה דיי שווה. אנ לא חושב שיש רוב לשמאל בקרב המרצים. דווקא בקרב הסטודנטים שאני מכיר יש רוב שמאלנים. אבל לדעתי באמת שאין לזה שום משמעות. מרצה צריך לדעת להעביר את החומר ולהיות בקיא בו. רצוי שהוא גם יהיה נחמד, זה מקל על כל העסק...

lironk25

New member
מזל טוב על המעבר :)

האמת שזה לא ממש משנה,סתם עניין אותנו..(זה מה שעושים במקום ללמוד למבחנים... :)

FIFI1981

New member
בעיה מוכרת...../images/Emo13.gif

תסמונת הלמידה הרצופה... ימים שלמים מלאים שמש ובמקום ללכת לים צריכים לשבת בבית ולשנן חומר. בודקים מיילים כל 10 דקות, שולחים הודעה לפורום כל שעה, קופצים על כל טלפון... אם יש פה אחד שלא מכיר את זה - שיקום! לא נורא, לפחות לא צריך לקום מוקדם כל יום ואפשר לצאת בערב ל
מבלי לחשוש מאיך אני אראה מחר בעבודה...

צביקון

New member
לא מדויק. ואהלן תמיר ../images/Emo13.gif

הצביון של בר אילן הוא ללא ספק צביון דתי-לאומי, ואולי גם ימני. אבל, וזה אבל גדול, מאז רצח רבין ההשקפה הדתית-ימנית של בר אילן הצטמצמה במכוון, ואפילו מרצים ליהדות משתדלים למתן את הדעות הפוליטיות שלהם (למרות שזה לא תמיד מצליח להם..) כסטודנט להיסטוריה ומדה"מ בבר אילן גיליתי שמרצים רבים במחלקות אלו, כשם שקשה מאוד להבחין האם הכיפה שעל ראשם מונחת כי הם מחוייבים על פי התקנון (כן, מסתבר שיש חובה כזו על המרצים) או כי הם אכן מנהלים אורח חיים דתי, כך גם קשה מאוד להבין האם המרצה שמולך דוגל בעמדות ימניות/שמאלניות.. קדימה, יחב"ל ברעל!

a e q u i t a s

New member
יחב"ל RULZ !!!

אם אני לא טועה ?! הלימודים בבר אילן, יותר מתמקדים על הפן היסטורי פחות על הפן המחקרי תיאורטי ?!

צביקון

New member
אין לי השוואה עם מחלקה זהה אחרת,

אבל אנחנו בהחלט לומדים לא מעט תיאוריות (ודאי שלא כמו בחוג ליחב"ל באוניברסיטה העברית, אבל אין מה להשוות בין השניים)..

למעלה