סקר - מה לדעתכן עדיף? לדמיין לידת חלומות או להמנע מזה?

newmama14

New member
סקר - מה לדעתכן עדיף? לדמיין לידת חלומות או להמנע מזה?

היי,
זו שוב אני חופרת פה :)
בעקבות ההודעה של אחרוןחביב בפורום השכן על לידת החלומות שהתגשמה לה, התחלתי לחשוב עם עצמי על לידת החלומות שלי ולנסות לדמיין אותה...
ואז נתקלתי במאמר על שיטת "ללדת מבפנים" birthing from within... ושם דובר על זה שלחלימה של לידה מסויימת שהיא לידת החלומות יש חיסרון גדול, והוא שיכול להיות שהיא לא תתגשם, ואז מתלווה לזה תחושה קשה של אכזבה..
ותהיתי, מה עדיף? לחלום לידה או לקוות לטוב בלי זה...?
פעם שעברתי דמיינתי שאני מעבירה ברוגע שעות של צירים, מתמודדת איתם, נכנסת למים, בסוף הכל קרה מאוד מהר, ושום דבר מזה לא היה כמו שדמיינתי, ולא היה לי פשוט לקבל את זה, כל הזמן אמרתי ש"הכל קורה כל כך מהר"...
מה דעתכן?

לדעתי לדמיין את לידת החלומות ולהבין שלא הכל קשור בנו ולפעמים

דברים קורים לא בדיוק כמו בתוכניות.
כאשר אנחנו מדמיינות משהו אנחנו בעצם מייצרות מציאות. אני מאמינה מאד גדולה בכך שאם תחשבי ותדמייני לידה טובה הגוף שלך והתינוק יקבלו את המסר הזה וזה יקרה. סביר שלא בדיוק כמן שדמיינת (אולי יותר טוב) אבל מסר חיובי לעצמך לתינוק ולגוף תמיד עוזר (חשוב להתרכז ולדמיין מה את רוצה ולא מה את לא רוצה)

לדמיין את לידת החלומות

כי מחשבות יוצרות מציאות וגם דמיון... ויחד עם זאת לדעת שכל תוכנית היא בסיס לשינויים ושאין לנו באמת שליטה על כל מה שקורה ולכן במידה ובלידה דברים קורים אחרת ממה שדמיינתי, אז אחרי האכזבה, לעצור, לנשום, ולומר לעצמי, אוקיי זה לא מה שרציתי אבל איך עם המציאות החדשה אני עושה הכי טוב שאני יכולה

חנית 6

New member
יש לדמיין, יש לצפות, יש לקוות ויש להתכוונן

אפשר לדמיין סיטואציות חיוביות והתמודדות חיובית. לא לצפות כי אי אפשר לדעת באמת מה יהיה ואיך יהיה.
להתכוונן - זאת אומרת לעבוד מהראש - מאד כדאי בעיני, עבודה מנטלית של אמונות חיוביות בקשר ללידה, לתהליכים נכונים ובריאים בלידה, בקשר ליכולת שלנו ללדת.
התיחסות לכאב ככאב ולא כסבל.
ולדעת שגם אם דברים משתנים יש לנו את היכולת לזרום עם השינוי ולהתאים את עצמינו למצב שנוצר

יש בעיתיות בקביעה מהי הלידה הרצוייה

זה נכון. כאשר דברים מסתדרים אחרת ממה שרצית את נותרת עם תחושת אכזבה מסוימת.
אם את מקווה ללידת בית טובה - ומסיימת בקיסרי - אז האכזבה היא אובייקטיבית, צפויה, ואי חלימה בוודאי לא תוכל למנוע אותה. על אחת כמה וכמה במקרים קשים באמת.
אבל אני מצאתי את עצמי מסיימת בתחושה של אכזבה לידה בית מדהימה - שהיתה קצרה ממה שתכננתי. וגם לא שחררתי בה שליטה כמו שרציתי. נשים רבות היו נותנות המון בשביל לידה כזו ואילו אני היתי מתוסכלת כי הרגשתי שלא 'חוויתי' את הלידה מספיק -
ועל זה נאמר פכככככחחחחח.
במשקפי הזמן והפרופורציה - כדאי לשחרר את התסריטים. לקוות ללידה טובה- בטח. אבל אפשר לתת לחיים להפתיע אותך ולספק לך את הלידה הטובה בגרסה שלך - ולא בזו שתסרטת לעצמך. המציאות טובה יותר, תני לה לקרות.
&nbsp

למעלה