סקר - קושי בכניסה להריון שני

• פותח הנושא fkere
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.

fkere

New member

האם לקח לכן יותר זמן להיכנס להריון שני מאשר הראשון. ואם כן כמה זמן ומה היו הסיבות לדעתכן. שאלה נוספת - האם לדעתכן יכולה להיות השפעה של ניתוח קיסרי על ההיקלטות?

אני המקרה ה"קלאסי" לשאלתך

האם לקח לכן יותר זמן להיכנס להריון שני מאשר הראשון. ואם כן כמה זמן ומה היו הסיבות לדעתכן. שאלה נוספת - האם לדעתכן יכולה להיות השפעה של ניתוח קיסרי על ההיקלטות?
אני המקרה ה"קלאסי" לשאלתך
הריון ראשון ספונטני בחודש השני לנסיון. מאז עברו: 4 וחצי שנים של שחלות ואשכים שהזדקנו קילוגרמים נוספים (סיבות טובות בפני עצמן, אבל לא ה- סיבה) חצוצרות חסומות (אפילו שפתחתי אותן בצנטור, הן שבו ונחסמו) יתכן בהחלט שזה קשור לניתוח קיסרי. הכל מן אללה...

ליאור01

New member
גם אצלנו

גם אצלנו
בהריון ראשון , מספר חודשים בלי התערבות. כיום מנסים כשנתיים ,כמו שהרופאים מגדירים :"אנחנו מהלא מוסברים " . כשבאנו הפעם ל ivf השני , נשאלתי ע"י האחות אם יש לנו ילדים , עניתי ילדה בת 5 , אז האחות אמרה כמו מרבית הזוגות כאן שמתקשים להיכנס להריון שני. מקווה שבזה יסתיים לכולנו זמן ההמתנה בין ההריונות

עמית@

New member
עוד לא נכנסתי להריון שני..

הראשון הושג אחרי שנתיים וחצי של IVF. ניתוח קיסרי יכול לפגוע בהיקלטות אם יש הידבקויות בחלל הרחם כתוצאה ממנו.

sushi123

New member
גם אצלי אותו הדבר

הראשון הושג אחרי שנתיים וחצי של IVF. ניתוח קיסרי יכול לפגוע בהיקלטות אם יש הידבקויות בחלל הרחם כתוצאה ממנו.
גם אצלי אותו הדבר
הריון ראשון הקלטות ללא התערבות לאחר מס' חודשי ניסיון אנחנו כבר בערך שנתיים מנסים להביא אח/ות לילדה שלנו. בנתיים על איקוקלמין + כוריגון - ונקווה לטוב

גם אני במועדון

גם אני במועדון
להריון ראשון נכנסתי בחודש השני לנסיונות. הריון שני - כמעט 3 שנים
ההריון היה ספונטני, בהפסקה בין טיפולים. הסיבה לקשיי ההקלטות נעוצה, כנראה, בצוואר הרחם שלי שעבר קוניזציה (אחרי הלידה הראשונה). לאחר הלידה השניה לא חזרתי להשתמש באמצעי מניעה, כך שאני עומדת לשבור את השיא של עצמי.... (בהנחה שאצליח להכנס להריון מתישהוא
).

sushi123

New member
מה זה קוניזציה? אם אפשר לשאול...

גם אני במועדון
להריון ראשון נכנסתי בחודש השני לנסיונות. הריון שני - כמעט 3 שנים
ההריון היה ספונטני, בהפסקה בין טיפולים. הסיבה לקשיי ההקלטות נעוצה, כנראה, בצוואר הרחם שלי שעבר קוניזציה (אחרי הלידה הראשונה). לאחר הלידה השניה לא חזרתי להשתמש באמצעי מניעה, כך שאני עומדת לשבור את השיא של עצמי.... (בהנחה שאצליח להכנס להריון מתישהוא
).

בטח שאפשר...

בטח שאפשר...
קוניזציה זו כריתה של פתח צוואר הרחם (אצלי - בשל ממצא טרום ממאיר
) הקוניזציה לא בהכרח פוגעת בפוריות, אבל יש מקרים בהם כתוצאה ממנה יש היצרות של תעלת הצוואר או פגיעה בבלוטות שמפרישות את הריר הביוצי.

רחל5

New member
גם לי מותר לענות?

גם לי מותר לענות?
הריון ראשון - אחרי יותר מחמש שנים של נסיונות ללא טיפולים. ספונטאני. הריון שני (שנפל בשבוע 6) - שנה ושבעה חודשים אחרי הלידה. חצי שנה אחרי הוסת הראשונה מאז הלידה. שלושה חודשים אחרי גמילה מהנקה. ספונטאני. מאז ההריון השני עברה שנה וחצי. לא ידוע בינתיים על הריון שלישי.

Endless Rain

New member
ועוד מקרה קלאסי...

ועוד מקרה קלאסי...
הריון ראשון: ספונטאני, חודש אחרי שהגלולות הושלכו לפח, הריון ולידה תקינים (לא היה ניתוח קיסרי) וילדה מדהימה. הריון נוכחי: אחרי 3 שנים של אי-פריון על רקע בלתי מוסבר, המון בדיקות, מסלול מלא של איקקלומין, הזרעות, זריקות, הפריות, מוקפאים, פשלות, הפלה אחת, ועכשיו סגרתי שבוע 12 (טפו-טפו) ומקווה שתמו תלאותי.

ע נ ב ל 2

New member
גם אצלי....אבל לא מהסיבות שהוזכרו

גם אצלי....אבל לא מהסיבות שהוזכרו
הריון ראשון ספונטני...בחודש הראשוןשל הנסיון... הריון שני...בנישואים שניים לאחר I.V.F. שלישי רק התחלנו ...מקווה שיגיע מהר...

לניתוח קיסרי יכולה להיות השפעה

לניתוח קיסרי יכולה להיות השפעה
זה לא ענין של "לדעתנו" - ניתוח עלול ליצור הידבקויות ברחם ואלה בתורן עלולות להקשותע לה קליטה. בענין הזמן עד שנכנסים להריון - קשה להשוות כי בסיבוב הראשון ניסינו שנה בלי טיפולים ורק אז התחלנו את הבירורים - הפעם פשוט באתי לרופא שלי עם תמונה של היונצ'ון ואמרתי לו "אני רוצה כזה בורוד". אז מתחילים באופן אחר. מהרגע שהתחלנו לנסות עד שנכנסתי להריון בסיבוב הראשון לקח כמעט שנתיים (שנה ו-11 חודש). עכשיו - בסיבוב השני - התחלנו לנסות באופן אקטיבי בספטמבר ומאז עברנו 4 טיפולים כושלים.

גם אני עוד לא בהריון

גם אני עוד לא בהריון
הריון ראשון הושג אחרי 4 וחצי שנים של יחסי מין "רגילים", איקקלומין, הזרעות ו IVF. בסיבוב השני הספקנו טיפול כושל אחד והחזרת מוקפאים אחת. עד כה עברו כמה חודשים.

הרבה יותר זמן...

הרבה יותר זמן...
לי לקח כשנה וחצי של טיפולים להרות בפעם הראשונה (IVF שלישי). עכשיו כבר מעל 4 שנים שוב בתוך העסק. הסיבה העיקרית לקשיים כעת - הדבקויות ברחם, כנראה כתוצאה מהניתוח הקיסרי שעברתי (ניתוח לא מתוכנן). כך שאצלי הדרך להריון השני קשה יותר.

anguly

New member
השאלה שלך כל כך הפחידה אותי

השאלה שלך כל כך הפחידה אותי
שלא העזתי לענות עליה, לא פה וגם לא לעצמי - אבל אין ברירה צריך להתמודד עם המציאות. ההריון הראשון הושג אחרי שנה של ניסיונות טבעיים, ועוד שנה שכללה 8 הזרעות ו-IVF אחד ממנו יש לי את נועה. מאז שנועה נולדה לפני 3 שנים ושלושה חודשים - אני ללא אמצעי מניעה כלשהם. ניסיונות אקטיביים החלו ביוני האחרון - בתשעה החודשים האחרונים עברתי 3 IVF ו-3 מחזורי מוקפאים - הכל יחד הניב הריון כימי אחד. והנה הפחד הגדול שלי - הלידה של נועה היתה בקיסרי חירום בו פירקו אותי והרכיבו מחדש - ואני מאד חוששת שאולי יש בעיות בפנים... את החשש הזה העלתי בביקור האחרון אצל הרופא - והוא אמר שיכול להיות שאני צודקת ואולי כדאי לעשות היסטרוסקופיה - נעשה עוד ניסיון אחד - אם לא יצליח - אז זה מה שיהיה.... ואין לי כבר כוח. שמעתי כבר על הקשר הזה בין קיסרי לבעיות פוריות - ויש לי הרגשה שאולי מצבינו החמיר בשל כך.

Hamsa

New member
להלן תשובותי

להלן תשובותי
ההריון הראשון היה ספונטני ומהיר (בחודש הראשון). ההריון השני (שנגמר בהפלה אחרי 9 שבועות) לקח לנו 4 חודשים. ההריון השלישי (שנגמר גם כן בהפלה אחרי 7 שבועות) לקח לנו 4 חודשים גם כן. אני חושבת (לפחות לגבי עצמי) שהחיים שלנו נהיים אינטנסיביים יותר אחרי לידת הילד הראשון, מין מרוץ מטורף שכזה אחרי הזמן, עבודה, בית, בעל וילד, בקושי יש זמן לעצמנו, תוסיפו על זה את סביבתנו הלחוצה גם ככה, נראה לי שיש איזה שהוא קשר. לגבי ניתוח קיסרי אני ממש לא יודעת, מה שכן יש לי הרבה חברות שילדו בקיסרי ולא היה להן קושי להכנס להריון שוב. בהצלחה לכולנו!

עידוד לגבי ניתוח קיסרי

להלן תשובותי
ההריון הראשון היה ספונטני ומהיר (בחודש הראשון). ההריון השני (שנגמר בהפלה אחרי 9 שבועות) לקח לנו 4 חודשים. ההריון השלישי (שנגמר גם כן בהפלה אחרי 7 שבועות) לקח לנו 4 חודשים גם כן. אני חושבת (לפחות לגבי עצמי) שהחיים שלנו נהיים אינטנסיביים יותר אחרי לידת הילד הראשון, מין מרוץ מטורף שכזה אחרי הזמן, עבודה, בית, בעל וילד, בקושי יש זמן לעצמנו, תוסיפו על זה את סביבתנו הלחוצה גם ככה, נראה לי שיש איזה שהוא קשר. לגבי ניתוח קיסרי אני ממש לא יודעת, מה שכן יש לי הרבה חברות שילדו בקיסרי ולא היה להן קושי להכנס להריון שוב. בהצלחה לכולנו!
עידוד לגבי ניתוח קיסרי
מכירה אשה שנכנסה להריונות ספונטניים, עם עודף משקל הולך וגדל מהריון להריון. 3 ילדים, 3 קיסריים. מכירה אשה שיש לה 8 ילדים מטיפולים. 4 זוגות תאומים. כל הריון הסתיים בקיסרי. הפרש בין לידה ללידה, כשנה וחצי. שיהיה בהצלחה. זה העיקר.

אצלנו דווקא הלך הרבה יותר מהר...

אצלנו דווקא הלך הרבה יותר מהר...
לילד ראשון לקח הזרעה אחת ו-6 הפריות מבחנה מלאות. לשניים לקח החזרת מוקפאים אחת והפריה מלאה אחת באותו פרוטוקול שהצליח בסיבוב הראשון.

tamiroff

New member
תגובה

תגובה
שלום אני כותבת חדשה בפורום אני בת 34 אמא לילד בן 6 ואני מנסה כבר כחמש שנים להרות שוב בני הוא תוצאה מקסימה של טיפול הפרייה חוץ גופית ראשון ובחמש השנים האחרונות עברתי עשרה טיפולי הפרייה באסף הרופא ובתל השומר הלידה היתה בניתוח קיסרי

אפשר גם להשתפך

אפשר גם להשתפך
מה שמוזר זה שכמעט שכחתי את כל הקשיים שעברו עלינו עד שרומי הגיעה (גם לפני שלוש שנים ושלושה חודשים) בשבילה (וגם בשבילנו) עברנו כמעט 4 שנים של נסיונות טבעיים איקקלומין הפלות וטיפול אחד מוצלח של זריקות ושיעורי בית, התחלנו לנסות להביא לה אח כשהיא היתה בת שנה (הטיפול הראשון היה אפילו בשלבי גמילה מההנקה), הייתי בטוחה שמספיק שנעבוד לפי הפרוטוקול המנצח ההוא וההצלחה אצלנו בכיס, אבל התבדתי ובגדול מאז עברנו כעשר טיפולים דומים ושתי הפריות וכלום, אף פעם לא הגעתי אפילו ליום בדיקת הדם תמיד אני מקבלת לפניו. אז נכון שמבחינה פיזית אני עוברת עכשיו טיפולים יותר קשים אבל מבחינה נפשית הרבה יותר קל לי וממש אי אפשר להשוות את הטיפולים לפניה ואת הטיפולים אחריה, אני לא אומרת שהשלילי לא כואב אבל הוא לפחות לא שובר. מה שכן את הטיפולים לילד השלישי אני מתחילה כבר בחדר לידה. ועוד משהוא כדי להרגיע בקשר לניתוח קיסרי אז חברה שלי שסובלת משרירנים ועברה ניתוח להסרת אחד גדול ביותר, שאמרו לה שבלי טיפולים אין סיכוי שהיא תיכנס להריון ולידה זה רק בניתוח קיסרי כי הרחם שלה לא יעמוד בזה נכנסה תוך שניה להריון טיבעי אחרי הלידה בניתוח קיסרי ושוב פעם אחרי הלידה השניה וזאת לטענתה למרות שהיא משתמשת בגלולות, שאלתי אותה איזה גלולות אלו אולי גם אני אשתמש בהן ואכנס להריון.

מצב
הנושא נעול.
למעלה