סקר...

סקר...

יש לכם אפשרות להחזיר לחיים 5 אנשים את מי הייתם מחזירים??? (זה לא כל כך קשור לפורום בעצם בהפוכה זה כן קשור..)

Pay The Man

New member
מספיק לי אחד

ג´ימי הנדריקס!@!@ טוב..לא מספיק אחד..אבל בעיקר הוא..

Grimble Grumble

New member
מממ... שאלה מעניינת

3 האמנים האהודים עלי בכל הזמנים בכל מקרה, שהם: ג´ים מוריסון פרדי מרקורי פראנק זאפה נוסיף ל3 האלה את: ג´ימי הנדריקס ג´ון לנון

אף אחד

כול מי שמת, נתן את שלו והלך. כל מחשבה על מוזיקה חדשה שלו גורמת לי פיהוקים. מישהו באמת היה מוכן לשמוע את ג´ימי הנדריקס היום? או שהוא היה לחלוטין לא רלוונטי, או שהיה מנסה להתעדכן ונהיה פתטי לחלוטין.

Johnny the Doe

New member
רגע, אני לא מבין

אתה אוהב את המוסיקה של ג´ימי הנדריקס מצד אחד אבל מצד שני אתה אומר שאם הוא לא היה מנסה להתעדכן הוא היה לא רלוונטי - אז למה אתה שומע אותו? מה זה משנה לך אם הוא למשל היה שר את purple haze היום בהופעה חיה? זה אותו אמן ואותו כישרון גדול. אם אתה אוהב את המוסיקה שלו היום למרות שהיא לא בדיוק "מעודכנת" אז זה לא אמור לשנות לך באיזו תקופה הוא שר את זה, מתי שזה המיינסטרים או מתי שזה בשוליים. ונגיד אם אני אוהב את הדלתות ויש להקת סטודנטים (שדרך אגב שכוללת מישהו שלומד איתי) שמבצעת קאברים לשירים של הדלתות, אז מה אתה אומר, שהסגנון הזה שייך לימים עברו ואין טעם לבצע שירים כאלו כיום? רטרו זה אחד מהדברים ששומרים על איכות המוסיקה ומאזנים את הזרם העכשווי ש"חלקו" יכול להיות די לא משהו - ואז יש את המוסיקה הישנה כמפלט.

אני אנסה להסביר את עצמי

ראשית, הבאתי את הנדריקס בתור דוגמא. אני ממש לא אוהב אותו, אבל זה לא משנה. כדי להקצין, בוא נניח שעולם הרוק היה מגיע לאן שהגיע היום ללא האלבום Help של הביטלס. ונניח שהיום קמה להקה חדשה, נאמר The Insects, וברגע של השראה מלחינה, מבצעת ומקליטה את האלבום Help ומוציאה אותו לשוק. מישהו בכלל יסתכל לכיוון שלו? ממש לא. במקרה הטוב הוא יזכה לקיטונות של בוז. אגב, כנ"ל לגבי בטהובן וכל שאר החברה הקלאסיים. אם כבר לשמוע את purple haze היום, אז רק בביצוע שמוסיף משהו - סטייל הקרונוס קוורטט או אולי משהו אלקטרוני (מכיר את הקוור של soft cell? קטסטרופה). נוסטלגיה היא אמנם מהנה, אבל חסרת ערך אומנותי. הקאברים של ה doors או הביטלס הם כמו פורנו - נותנים פסאודו סיפוק לזמן קצר (וזה לא שאני לא אוהב פורנו, להיפך). כמה מהאמנים הגדולים שנשארו בחיים עדיין עושים משהו בעל ערך היום? רובם חיים בבועה של עצמם, ממחזרים את עצמם אבל עם הרבה פחות כשרון ממה שהיה להם פעם, וסה"כ די פאתטיים. (מה שלא מפריע לי להמשיך ולאהוב חלק מהם, אבל פתטי הוא שמי השני).

Johnny the Doe

New member
אוקיי

הבנתי למה אתה מתכוון לגבי יצירת מוסיקה כיום כאשר היא שייכת לתקופה אחרת, הבנתי למה אתה מתכוון לגבי ביצוע של שירים מזמנים אחרים, אבל לא הבנתי איך אתה מגדיר את זה שברוב שעות היום אני שומע מוסיקה מהעבר - נוסטלגיה? הרי לנוסטלגיה אין ערך אמנותי והרי כל מטרתו של הפורום הזה אם כך היא לעסוק בנוסטלגיה.

לצערי הרב

גם רוב המוסיקה שאני שומע (טוב, נודה על האמת, כל הומסיקה שאני שומע) היא בת 10 שנים ומעלה, או מיוצרת על ידי אומנים שהתחילו ליצור לפני 10 שנים ומעלה. (אני זוכר איך כשהייתי צעיר נשבעתי שזה לא יקרה לי, אני תמיד אהיה מעודכן ולא זקן נוסטלגי. ואז המוזיקה התחילה להיות גרועה
) אהבת מוזיקה אך ורק עקב נוסטלגיה אכן אין לה כל קשר לאומנות (אני נורא אוהב לשמוע למשל את adam and the ants, אבל מודע לכך שהביה היחידה שאני אוהב אותם זה התרפקות על העבר ולא ערך מוזיקלי כלשהו). מאידך, כמובן שהעובדה שמוסיקה מסויימת היא "ישנה" לא גורע האופן אובייקטיבי מערכה האומנותי. "פטיש" של יצירת מוזיקה כזו או ביצוע מוזיקה כזו זה משהו שונה. שוב, אחזור למוזיקה הקלאסית. עד היום מבצעים את בטהובן, אבל כל פעם באינטרפרטציה שונה כך שהמבצע מוסיף משהו משלו ליצירה. סביר להניח שאם בטהובן היה שומע יצירות שלו כפי שהן מנוגנות היום (שים לב לאירוניה השנונה!) הוא היה מגיב בהתקף זעם אופייני. ואגב, כל זה לא גורע מהלגיטימיות של הפורום הזה לעסוק בנוסטלגיה, דבר המתבקש מעצם שמו. ואם שוב אחזור לעולם הדימויים המוגבל שלי: אין כל רע בלאונן, בתנאי שאתה יודע שמה שאתה עוסק בו זה אך ורק אוננות, ולא יותר מזה.

אז ככה

1.ג´ון בונהם 2.ג´ימי הנדריקס 3.ג´ים מוריסון 4.ג´ון לנון 5.קורט קוביין (אני יודע שזה קצת פרובקטיבי לומר את זה בפורום הזה).

Johnny the Doe

New member
בקיצר כל הג´ונים והג´ימים + קוביין

מה בדיוק קורט קוביין היה תורם אם הוא היה עדיין בחיים??

קוביין מת בדיוק ברגע הנכון

עוד דיסק אחד או שניים, ואף אחד לא היה מרגיש אם הבנאדם היה תוקע לעצמו כדור בראש. כיום יש לנו שני אלבומים מושלמים של נירוונה שנכנסו (ובצדק) לפנתיאון הרוק. ואגב, הזלתי דמעה או שתיים (אמיתיות) כששמעתי על ההתאבדות. דון מקלין כבר אמר את זה יותר טוב ממני, על היום בו הרוק מת (אבל התכוון למשהו אחר לגמרי, כאילו שאיכפת לי)

לא הבנתי את השאלה

אני תירגמתי את זה ל"את מי מהמתים (אלו שמתו בנסיבות טרגיות) אתם הכי אוהבים". הרי אנו מסכימים שתרותמו העיקרית של ג´ון לנון היתה לביטלס, כמו שפול מקרטני הוא לא כוכב על כיום (כלומר לא בזכות מה שהוא היום). כך גם ג´ון בונהם מת ב1980, כשזפלין כבר היו פחות טובים, כמובן גם האוסס אוף דה הולי, ופיזיקל גרפיטי דיסקים מעולים, אבל הם ודומיהם לא מתקרבים לרמה של לד זפלים 1,2,3,4 מהשנים 1969-1971. וגם קוביין מת בדיוק בזמן, אבל אהבתי אותו אז למה שלא יחיה? אם השאלה היא "מי מהמתים נחוץ כיום לעולם המוזיקה, או שמותו קטע את האגדה" אז רק הג´ימים מתאימים לכאן.

אני ממש לא חושב ככה

כי דבר ראשון השאלה לא היתה איזה מת אתה הכי אוהב ( לא ,לא אוהב ככה-חרמנים) אלא איזה מת הכי היית רוצה להחזיר לחיים אז היא בחרה במתים שהכי העריצה (יעני - למרות שהתרגום "איזה מת אתה הכי אוהב" אפשרי פה השאלה המקורית עדיין מצדיקה את התשובה שלה) ובכל זאת אני גם חושב שאת לנון וקוביין לא צריך להחזיר לחיים (לפי דעתי הם אמנים שיחסית לתקופה שבה הם מתו - הם כבר היו הרבה אחרי השיא שלהם וכבר איבדו את הטאץ´) אבל הקטע שבאמת מפריע לי הוא בנוגע לשאלת ה"איזה אומן מת הכי נחוץ כיום למוסיקה או שמותו קטע את האגדה" אז גון בונהם גם נכנס לקטגוריה (לפי דעתי) הוא היה אחד המתופפים הכי טובים שאני שמעתי (אני מתייחס רק למתופפי רוק כרגע) ושני הסעיפים הנ"ל מתאימים לבונהם

RogerW

New member
my 5

1- פרידי מרקורי 2- ג´ון לנון 3- ג´מי הנדריקס 4- ג´ניס ג´ופלין 5- ג´ים מוריסון ומוסיף סיד באריט, לא לחיים, אלא לשפיות

למעלה