סרוב לקבל טיפול

• פותח הנושא dyzi
  • פורסם בתאריך

dyzi

New member
סרוב לקבל טיפול

שלום, אנא עצתכם למצב בו יש סרוב עיקש לקבל עזרה והמצב הולך ומחמיר? מה על בני המשפחה לעשות כדי לגרום לכך שהנזקק לכך יקבל טיפול? תודה

ל ו ל י ת

New member
הי לך

מה עם הפניה לרופא שאז שאלת? הלכתם? איך היה? משהו השתנה מאז? אולי תוכל/י להסביר יותר על המצב של אותו בן משפחה שעליו את מדברת? זאת כדי שנוכל יותר לענות ספציפית אגב יש מצבים שהאדם עצמו אינו מודע לכך שהוא נמצא במצב לא טוב ואז מאד קשה עד בלתי אפשרי למשפחה לעזור ממש. אבל אפשר כן לחשוב על דרכים, ואני אישית מכירה מצבים של אנשים שהיו במצב פסיכוטי אקוטי (ממש בהתקף באותו זמן) שלקחו את עצמם לבית החולים בלי שאיש ממשפחתם ידע על כך... אז אנא כתב/י יותר. אני כבר מצרפת לך משהו באנגלית על מה יכולה המשפחה לעשות. שלך,

ל ו ל י ת

New member
הי שוב

מה עם הפניה לרופא שאז שאלת? הלכתם? איך היה? משהו השתנה מאז? אולי תוכל/י להסביר יותר על המצב של אותו בן משפחה שעליו את מדברת? זאת כדי שנוכל יותר לענות ספציפית אגב יש מצבים שהאדם עצמו אינו מודע לכך שהוא נמצא במצב לא טוב ואז מאד קשה עד בלתי אפשרי למשפחה לעזור ממש. אבל אפשר כן לחשוב על דרכים, ואני אישית מכירה מצבים של אנשים שהיו במצב פסיכוטי אקוטי (ממש בהתקף באותו זמן) שלקחו את עצמם לבית החולים בלי שאיש ממשפחתם ידע על כך... אז אנא כתב/י יותר. האם מדובר במצב פסיכוטי (אם את/ה יודע מהזה) או משהו יותר דכאוני, חרדתי, אחד מהם או יותר? בלבול? שתיקה? חששות? התקפי זעם? מה? שלך,

dyzi

New member
מידע נוסף

היי לולית,להלן תגובתי בהתאמה: לא הלכנו כי הוא מסרב לשמוע על כך. המצב הולך ומחמיר יש כמעט נתק ,הוא לא מוכן אפילו לדבר הוא כעוס על כולם הוא גם כמעט ולא אוכל לדעתנו מדובר בחרדה עם דכאון המלווים בתפיסת מציאות לא נכונה לפעמים צועק נורא ואף מגדף את הקרובים לו ביותר, לפעמים מנתק קשר עד כדי סרוב לראות בני אדם,לפעמים סרוב שמישהו יראה אותו. מה ההגדרה של מצב פסיכוטי? איך אפשר במצב כזה לגרום לכך שיבדק ע"י בעל מקצוע? תודה להיתייחסותך

ל ו ל י ת

New member
הי שוב

ראיתי שכתבת במקומות אחרים משהו על PTSD זה קשור אליו? או שאני מבלבלת בין דברים של אנשים שונים? מי אבחן אותו? בן כמה הוא מה הוא עושה עם עצמו כל הזמן כמה זמן שהוא לא אוכל? ירד במשקל וכאלה? ישן/לא ישן/איך השינה למה את מכתוונת תפיסת מציאות לא נכונה? מצב פסיכוטי יש לו הגדרה מאד מפורטת אני אחפש לך משהו בעברית. אני לא בטוחה שזה המצב אצלכם אבל מי אני שאאבחן מרחוק. בכל מקרה לא צרפתי את הקישור כי הקישור הוא עבור משפחות של אנשים פסיכוטיים ונראה היה לי לא אחראי לצרף לך קישור זה שמתייחס ספציפית לפסיכוטיים כשלא ברור מה המצב אצלכם. אבחון המצב צריך להיעשות על ידי איש מקצוע שפוגש את הבן שלך. ננסה לחשוב יחד מה עושים. חברים? מישהו שמדבר איתו? סדר יום שלו? וכו´.

Jersey Girl

New member
ל dyzi

אני יכולה להזדהות כי גם במשפחה שלי יש בעיה דומה וכתבתי על כך בעבר. ספר אחד שאני קראתי שהוא די טוב באנגלית. לא יודעת מה עוד להגיד בסופו של דבר זה בא מהבן אדם עצמו וצריך לתת לו המון אהבה ותמיכה וכבוד לעזור לו להגיע לכך. זה נורא קשה
JG

למעלה