עבודה באוסטרליה

• פותח הנושא vxxx
  • פורסם בתאריך

vxxx

New member
עבודה באוסטרליה

תגידו אם מישהוא עובד לא חוקי באוסטרליה, במה הוא מסתקן, (או שזה כמו בישראל טס הביתה על חשבון המדינה)

Aussie Girl

New member
טס הביתה על חשבון המדינה

וזה לא רק בעניין של עובד לא חוקי. בכלל שהות בלי ויזה וכאלה. אבל אני ממש לא ממליצה לך לנסות!

ginmi

New member
אז זהו.....שממש לא!

דבריה של aussie girl ממש ממש לא מלאים.... במידה ותתפס עובד ללא אישור באוסטרליה: 1. תושם במעצר עד לבירור עניינך. 2. תגורש מהמדינה (על חשבונך וממש לא על חשבונה של המדינה). 3. לא תוכל לבקר כלל באוסטרליה למשך 5 שנים לפחות. 4. לא תוכל לעולם להגר או ללמוד באוסטרליה. 5. יהיה לך בעיות בכניסה למדינות רבות בעולם שמשתפות מידע עם אוסטרליה. מדובר במדינות "זניחות" ו"שכוחות אל" דוגמת ניו-זילנד, ארה"ב,סינגפור, הונג-קונג, קנדה, תאילנד וכל מדינות האיחוד האירופי. בנוסף לכך, אתה לחלוטין בידיים של המעביד שלך. ירצה ישלם לך- לא ירצה לא ישלם (ממילא אין לך לאן ללכת להתלונן). אם יקרה לך משהו ותפגע בעבודה ותהפוך לנכה או חלילה תהרג - שום עזרה ושום פיצויים. ובאופן כללי, היחס אליך יהיה מחפיר כאל "זבל אנושי". בקיצור, לך על זה ידידי - אני "ממליץ" בחום. האמת, אני במקומך הייתי מתבייש לשאול שאלה כזו מעל דפי פורום באינטרנט שגלוי לעיני כל.

Aussie Girl

New member
העדפתי שמישהו עם ידע מדוייק ימשיך

את דברי... ובאמת מעניין למה השאלה הזו...

devil lady

New member
הידע הוא מדויק ביותר!

זה בדיוק מה שיעשו לך כשתתפוס אותך משטרת ההגירה! מנסיון אישי!!! החוקים מאוד מאוד נוקשים שם ואין הנחות רבות ואדישות בעניין! נתפסת-נשלחת!

devil lady

New member
אכן...לצערי...

אבא שלי נסע לאוסטרליה לפהי שלוש שנים בתקווה להגר לאוסטרליה ובחיפוש אחר ספונסר הגיעה אליו משטרת ההגירה ושלחה אותו בחזרה הבייתה...

devil lady

New member
אאאאבבללל מ'כפת לי!!!

אני אגור שם יום אחד אתם תראו! אני אהיה אזרחית רשמית של אוסטרליה! גואו מי גואו!

calba 2

New member
אולי הוא שואל כדי לקבל מושג ע"מ

שיוכל להחליט?! איזה רעש.... מלבד זאת, אין ספק שעדיף לא עבוד באופן לא חוקי אך אתה מציג את זה באופן כ"כ דרמטי ומעוות. זה לא ככה, 95% כן מקבלים את המשכורת המגיעה להם. בנוסף, אם יש יחס מחפיר מצד המעביד זה בגלל שאתה לא עובד כראוי לא כי אתה "תאילנדי".

אני חושב

כי התגובה של ginmi הייתה בהחלט במקום וכלל לא מעוותת. לידיעתך, בגלל אותם ישראלים שעובדים ללא אישורי עבודה, ישראל נחשבת כמדינה בעייתית במשרדי ההגירה האוסטרלים. המשמעות בפועל היא למשל הקשחת התנאים לקבלת הוויזות למיניהן ועוד.

calba 2

New member
אז אולי תסביר לי למה קרא שר החוץ

האוסטרלי ל 150,000 ישראלים להגר ליבשת??? מלבד זאת, אירופה כולה ומדינות רבות נוספות מקבלות היתר עבודה וויזה לשנתיים לעומת הישראלים שנאלצים לקרוע את התחת אחרי הצבא ובמהלכו לעיתים ע"מ לצאת לטייל. לא מרחמת עלינו כעם אבל אומרת שלפעמים חוסר הצדק גורר אחריו דברים לא כל כך מוסריים. אנחנו לא מדברים פה על רצח אלא על קטיף/ מלצרות/ שטיפת כלים...

ההסבר

מצטער על התגובה המאוחרת אך מה שפורסם במעריב בעת ביקורו של שר החוץ האוסטרלי היה מטעה. (גם אם שמעת זאת מאמצעי תקשורת אחרים). שר החוץ האוסטרלי אמר כי מי שחפץ להגר למדינה יוכל לעשות זאת בתנאי שיענה על התנאים של משרד ההגירה האוסטרליה, כמו כן, אמר שר החוץ כי המדיניות הזו (של התנאים) קיימת לגבי כל מדינה בעולם לרבות ישראל. ובמילים אחרות, שר החוץ האוסטרלי לא חידש שום דבר ולא הקל את תהליך ההגירה (אם כבר אז התנאים רק הוקשחו מאז). לגבי האירופים: יש מס' מדינות בעולם, שאיתם חתמה אוסטרליה על הסכם אשר מאפשר למבקרים במדינה לעבוד באוז במשך שנה. כלומר הם מקבלים אישור עבודה. ישראל לא נכללת ברשימת המדינות הנ"ל. אגב, היו שמועות כי אוסטרליה מעוניינת לחתום גם עם ישראל על הסכם זה מתישהו בקרוב. מה שבטוח זה שככל שיתפסו יותר ויותר ישראלים ללא אישורי עבודה - יומו של הסכם זה רק ילך וירחק.

ginmi

New member
גברת צעירה ויקרה!

האם את היית שואלת בפורום ציבורי באינטרנט מהי הדרך הטובה ביותר לפרוץ לבנק או לגנוב מסופרמרקט ומה קורה אם נתפסים? או אולי מה היא הדרך הטובה להעלים ראיות לאחר רצח? מדובר על בחור ששוקל משהו שהוא יודע בבירור שאיננו חוקי ומחפש לקבל מידע בסגנון "האם הפשע משתלם". ןבכן.....הוא לא!! בנוסף לכך, עם כל הכבוד לך, לי יש נקודת ראיה קצת יותר רחבה על העניין. במסגרת עבודתי נתקלתי כבר בלא מעט מקרים של חבר'ה ישראלים שבזמן טיול או ביקור משפחתי באוסטרליה התאהבו במדינה והחליטו שהם מעוניינים ללמוד כאן (תואר אקדמי, לימודי תעודה וכו). אלא מה? בשביל ללמוד במשך יותר מחצי שנה צריך להוציא ויזת סטודנט. כאן בדיוק מתחילה הבעיה..... בגלל כל הישראלים שעובדים באופן לא חוקיבאוסטרליה ומפירים במודע את התנאי בויזת התייר שלהם שקובע מפורשות NO WORK, ישראל נחשבת בשנים האחרונות למדינה בעייתית מבחינת מחלקת ההגירה האוסטרלית. זה אולי נראה לך לא "ביג דיל" אבל אחת המשמעויות המעשיות בשטח של קביעה זו היא העובדה שכל הישראלים מקבלים תנאי של NO FURTHER STAY על ויזת התייר שלהם. המשמעות של תנאי זה אינה רק שאי אפשר להאריך את הויזה אלא הינה רחבה הרבה יותר. תנאי זה למעשה חוסם כל אפשרות להגיש בקשה לויזה אחרת כל עוד נמצאים על אדמת אוסטרליה (בשפה מקצועית זה נקרא "שינוי סטטוס"). לכן, אם מגיע אליי בחור ישראלי שמטייל באוסטרליה ונורא נורא רוצה ללמוד כאן כסטודנט, אני נאלץ ,עם כל הצער שבדבר, לשלוח אותו חזרה כל הדרך לישראל בשביל להוציא ויזת סטודנט ולחזור. כל ה"טררם" הזה (שלא לדבר על ההוצאה הכספית העצומה שכרוכה בטיסה הלוך חזור מאוסטרליה לישראל) היה יכול להמנע אם הישראלים היו מקפידים לעמוד בתנאי ויזת התייר שלהם. תתפלאי אבל יש מקומות בעולם שבהם החוק הוא עובדה קיימת ולא בגדר "המלצה" כמו שזה בישראל ולכן אם אסור לעבוד - לא עובדים! נקודה! בסופו של דבר אנחנו יורים לעצמנו ברגליים וחבל....

devil lady

New member
שיהיה....ואני לא מתכוונת בכל הפורום

מה הייתה התגובה שלך למנהל אם אתה רוצה להגיד משו פשוט תגיד!

למעלה