עבודה בארה"ב

roman

New member
עבודה בארה"ב

איך מגישים קו"ח בארה"ב לפי מה שהבנתי זה שונה מישראל מכיוון שלא מציינים פרטים אישיים כמו למשל :גיל, מצב משפחתי, לאום ובכלל פרטים אישיים. אז איך כן עושים קו"ח ומה כן צריך להיות כתוב שם? איך נהוג לנהל ראיון עבודה? באיזה לבוש לבוא? האם לדבר בצורה רשמית או שאפשר להיות חופשיים יותר כמו בארץ? תודה

כן, זה באמת שונה (אבל רק קצת)

באמת לא מציינים פרטים אישיים. גם לא מקובל לכתוב בגוף ראשון (שימוש עם I), אלא הכל צריך להיות בעקיפין. למשל במקום: I managed a team of 10 workers תכתוב: Managed team of 10 worker (דוגמא פשטנית משהו, אבל הכוונה הועברה אני מקווה). בדרך כלל המבנה יהיה כזה: 1. Objective (זה רק לקו"ח כלליים, כי אם זה למשרה ספציפית, אז המשרה הזאת היא המטרה שלך). 2. Accomplishments 3. Skills 4. Professional Experience 5. Education 6. Personal Information (אני למשל כותבת פה שפות, שירות צבאי וכו´ - לא מצב משפחתי, גיל וכדומה). כמובן שתשנה את המבנה לפי מה שאתה מגיש, אם אתה מגיש להיות מרצה באוניברסיטה מן הסתם EDUCATION יהיה בהתחלה ותוסיף עוד חלק של מאמרים וכו´. בנוגע ללבוש: פה עדיין די שמרנים, אז צריך לבוא לראיון ראשון עם חליפה, בלי יוצאים מן הכלל, אם החברה צעירה ומודרנית ואתה רואה שכולם בלי חליפה לראיון שני, אפשר לבוא בלי חליפה, אבל עדיף תמיד להיות יותר מדי לבוש ולא פחות מדי. כמובן, שאם מי שמראיין אותך זה הדוד הישראלי שלך, זה לא תקף, אבל אני מתכוונת לראיון בחברה אמריקאית. מבחינת לדבר, האמריקאים נוטים לקשט הכל בצבעים ורודים (IT´S WONDERFUL, IT WAS SOOOOOO GREAT כוו´) וכך הם גם מדברים על הנסיון שלהם בעבודה, אז גם אתה תצטרך לסגל לעצמך את זה, אחרת תצא קצת חיוור בראיונות, אבל זה לא משהו שאתה יכול להתכונן אליו מראש, תגיע, תשמע קצת אותם מדברים ויהיה בסדר, זה לא משהו שצריך להלחץ ממנו. אפרת

קורות חיים ופרטים אישיים

כמה המלצות: קודם כל חשוב שהמכתב הנלווה שלך (cover letter) יהיה מסוגנן בצורה שהאמריקאים מקבלים - כלומר אם נהיה בוטים אז באנגלית נחויכת ומלוקקת. אני מציעה לך להציץ בעמוד הקישורים של הפורום בקטגוריה "תעסוקה ושכר" שם אפשר למצוא לינקים להמון אתרים המסייעים בכתיבת קורות חיים ומכתבים נלווים. הסיבה שבגללה לא מקובל לכתוב פרטים אישיים כאן היא הנושא של שווין בתעסוקה. למעסיק אסור להעסיק או לא להעסיק אותך בגלל פרטים אישיים כגון גיל, מצב משפחתי או מוצא ולכן אסור לכתוב את הפרטים האלה בקורות החיים. טיפ אחד קטן - האמריקאים מאוד מאוד מעריכים שירות צבאי וצה"ל נחשב כאן כצבא מאוד מוערך ולכן הייתי מציעה להדגיש את השירות הצבאי, רק לשים לב להשתמש בכל המונחים הנכונים והתרגום המתאים לאנגלית. אפשר למצוא את הדרגות והתרגומים באתר של צה"ל.
!

למעלה